anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Błędne obliczanie terminowości wysyłki

parte_pl
#9 Pomysłodawca#

Z racji tego, że dwoję się i troję by paczki dla klientów docierały zgodnie z deklaracją, a mimo wszystko w panelu jakości widzę, że tylko 90% mam jako wysłane w terminie.  

Wziąłem więc piękny raport wysyłek i zauważyłem taką prawidłowość.

Klient kupuje:
1.04.2021 o godzinie 10:00, oferta z czasem wysyłki 1 dzień.
Ja wysyłam:
2.04.2021 o godzinie 14:30 (InPost)

Klient zadowolony odbiera paczkę kolejnego dnia roboczego, a Allegro kwalifikuje mi paczkę jako wysłana po terminie, bo wg ich sprytnego algorytmu jak klient zamówi o 6:00 to mam to wsadzić w paczkomat/dostarczyć na pocztę/ściągnąć kuriera do 6:00 kolejnego dnia.

Przecież to jakaś paranoja.

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

Darmax-elektron
#2 Obserwator#

Tak bo allegro robi wszystko pod siebie maja gdzieś sprzedawców ważne żeby się kręciła kasa

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@parte_pl  

Masz nadać w ciągu 24 godzin od opłacenia zakupu, sam tak zadeklarowałeś 😊  Zmień na 48 godzin i po kłopocie.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

parte_pl
#9 Pomysłodawca#

@Kaliope_Brzeg  No właśnie nie jest po kłopocie bo wtedy znowu dostaje w dupe punktami za ilość wysyłek w 24h.

Logika podpowiada, że skoro jest 1 dzień na wysyłkę zadeklarowany, to kupujac w środę, paczka wychodzi najpóźniej w czwartek do godziny granicznej dla wybranego przewoźnika. 

Posługiwanie się w tym wypadku sztywno terminem 24h jest absurdalne, bo to jeden czort czy kurier odbierze paczkę o 9:30 czy 15:45. I tak klient dostanie ją kolejnego dnia. 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@parte_pl  

Mam tak ustawione od dawna i pal sześć te parę punktów. Zresztą na jedno wychodzi bo terminowość za to mam 100 % 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@parte_pl, to, jak liczymy skuteczność wysyłki opisaliśmy m.in. tutaj

Jeśli deklarujesz w ofercie wysyłkę natychmiastową, liczymy czas na jej nadanie do 23:59:59 tego samego dnia pod warunkiem, że ustawisz godzinę szybkiej wysyłki. Jeśli nie ustawisz godziny szybkiej wysyłki, masz 24 godziny na nadanie paczki czyli do 23:59:59 następnego dnia roboczego. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mr_oma 

Czyli jak klient kupi jak u @parte_pl  o godzinie 10.00 to przy deklaracji 24 godzin ma czas na nadanie do godziny 10.00 następnego dnia czy do 23.59? Bo się trochę pogubiłam 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

parte_pl
#9 Pomysłodawca#

@mr_oma  Ale ja nie mam ustawionej wysyłki natychmiastowej. To o czym mówię tyczy się wysyłek ustawionych na 1 dzień. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

parte_pl pisałem tu już kilka razy . Ja to rozwiązałem następująco : W okolicy godziny granicznej / mam ustawioną 12:00 /  zmieniam grupowo czas wysyłki na 2dni i wieczorem po nadaniu  robię odwyrtkę na 1 dzień . Trwa to 2 minuty ,a wszystko mam w skuteczności wysyłki na 100% 

oznacz moderatorów

Darmax-elektron
#2 Obserwator#

Super ale każdy o tym wie a pytanie nie na tym polegało.Takie  rozwiązane jest ok ale to że  traci sie klientów przy takiej wysyłce 2 dni to już się nie pisze.Ja sprzedaje i kupuje na alegro i jak widzę że wysyłka ma być po dwóch dniach od zakupu podstawowego produktu który nie jest wykonywany na zamówienie automatycznie szukam  innego sprzedającego.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Darmax-elektron   To, że ja deklaruje wysyłkę do 48 godzin ma się nijak do czasu dostawy, który widzi klient na moich aukcjach. Myślisz, że klient zagląda w Twoje deklaracje?  Nadaję przesyłki najszybciej jak się da i algorytm Allegro bierze to pod uwagę przy wyliczeniach.

Taki czas w tej chwili na mojej aukcji widzi klient:2021-04-29.jpg

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Darmax-elektron tak , ale godziny  zmiany czasu wysyłki ustalasz do swoich możliwości . Nie musi to być 12 a 19 , ale np 13-15 . Wszystko musisz dopasować do tego kiedy kończysz robić przesylki i kiedy nadajesz . Wybieraj czas dnia najmniej efektywny do zmiany na 2dni . To pozostawiam Twojej inwencji . Jak wskazała Kaliope_Brzeg nie będzie to mialo wpływu na czas realizacji jaką widzą klienci ,a skutecznośćwysyłki podskoczy i to wyraźnie .

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@parte_pl, tu mogą mieć miejsce dwie sytuacje (bez znaczenia, czy chodzi o wysyłkę natychmiastową, czy 24 h):

1) masz ustawioną godzinę szybkiej wysyłki - dla przykładu godzina szybkiej wysyłki do 12:00 - czyli każde zamówienie przed tą godziną musi być wysłane jeszcze tego samego dnia, zamówienia po 12:00 - wysyłka musi być do końca kolejnego dnia roboczego.

2) nie masz godziny szybkiej wysyłki - wtedy czas na wysłanie jest zawsze do końca kolejnego dnia roboczego - czyli zamówienie z 06:00 we wtorek - czas na wysłanie do 23:59 w środę.

Jeśli uważasz, że coś się nie zgadza, poproszę Cię o numer zamówienia, sprawdzimy to.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Darmax-elektron
#2 Obserwator#

Pani moderator Maja,kultura osobista wymaga odpowiadać na PAN/PANI a nie na TY.Ponadto dobrze ludzie opisują wasze obliczenia przez wasz system są błędne mogę pokazać kilkadziesiąt swoich aukcji gdzie są błędy w terminowości.Najlepiej bronić swego ale już rozwiązać wasz system to nie.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Darmax-elektron aaaa ... kombinujesz , wszyscy sobie tu tykamy 😁

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Darmax-elektron   A Ty co, z choinki się urwałeś ? 😂 O przepraszam Panie @Darmax-elektron  miało być 🤣

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@mr_oma prosze przeczytaj post autora cyt,, 

Klient kupuje:
1.04.2021 o godzinie 10:00, oferta z czasem wysyłki 1 dzień.
Ja wysyłam:
2.04.2021 o godzinie 14:30 (InPost)

i nie bij tylko wytlumacz 😀

oznacz moderatorów