anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bałagan w produktach

OskaritoSSS
#9 Pomysłodawca#

Widzę że przedmiotu przypisane do produktu tworzą niezły bałagan w tytułach ofert, przedmioty są nazywane całkowicie inaczej niż zwykle się je wyszukuje przez co nie wiadomo o co chodzi... Po wejściu w aukcję pojawia się zupełnie inna nazwa jaką zatytułował ją autor aukcji a na głównej stronie są jakieś brednie. Tytuł aukcji powinien być widoczny zawsze taki jak chciał autor a nie przypisany produkt bo nic nie da się zrozumiec teraz ...

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

mdrogeria
#21 Demiurg#

noooo... bałagan 😁

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@OskaritoSSS allegro brnie w bagno i wmawia że to dla dobra wszystkich a sprzedawcom spada sprzedaż i coraz więcej konsumentów też narzeka 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@OskaritoSSS Cześć. 🙂 Podeślij mi proszę takie oferty. Przekażę je do odpowiedniego zespołu do weryfikacji i poprawienia 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ko_alka 🥀-uszku takich ofert jest więcej niż jesteście w stanie sobie wyobrazić . My sprzedawcy nie mamy wyjścia i zaczynamy kobinować , w takiej sytuacji nas postawiliście .... pozdrowionka 😁

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

Teraz to jeszcze można kombinować ale od Sierpnia wystawianie nowych produktów to będzie katorga. 

Teraz jak są błędy w produkcie to po prostu nie łącze go z katalogiem a od sierpnia trzeba będzie zgłosić błędy w produkcie, czekać na poprawki, sprawdzić poprawki i ewentualnie zgłosić kolejne bo jakiś pracownik Allegro będzie wiedział lepiej co sprzedajesz i dopiero wystawić produkt.

Dziś mi się trafił produkt gdzie wszystkie podstawowe parametry (obowiązkowe) były podane jako "1111". Z czymś takim nie da się połączyć oferty...

oznacz moderatorów

servicecard
#9 Pomysłodawca#

Nazwa swoją drogą, ale jak ktoś wie lepiej, że koło do roweru 27" (630 mm, stare rowery typu Wagant) powinno być w kategorii 27,5" (585mm) i później klient twierdzi,  że zamawiał 27,5" a dostał 29" - bo Allegro wie lepiej jakie koło mam na magazynie...

Przykład: https://allegro.pl/oferta/kolo-tylne-wagant-27-aluminiowe-stars-j20a-12084798159

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@servicecard Cześć. Skonsultuję sprawę przeniesienia oferty, a także sprawdzę, czy istnieje możliwość dodania podkategorii 27"/630 mm w kategorii Sport i turystyka -> Rowery i akcesoria -> Części -> Koła. Wrócę do Ciebie z odpowiedzią.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

archimed
#11 Animator#

Ten bełkot to wszystko, na co stać Allegro??? Nie ROZUMIECIE, że cały ten pomysł jest POJ*****NY???

Jak już na pałę chcecie łączyć ofertę z POP***NYM katalogiem AlleBagno, to tytuł oferty ma być główny, a gdzieś na boku małymi literkami "produkt przypisany do kategorii"

KaPeWu???

oznacz moderatorów

OskaritoSSS
#9 Pomysłodawca#

Ale takich aukcje jest pewnie tysiące, wszystkie poprawicie?  Totalnym nieporozumieniem jest wkładanie używanych części samochodowych do produktów, bo teraz z tych bredni w tytule sam jako sprzedawca nie wiem czego dotyczy dana aukcja bo większość cześci jest błędnie przypisana albo w tytule ma tylko numer OM. Skąd podrzędny kupujący ma wiedzieć co to jest  OM654920 ?? Kupujący chciałby widzieć w tytule to co autor aukcji napisał, zmieńcie to bo od sierpnia chyba już nic u was nie sprzedam, a przedmioty zostaną pomieszane w produktach że już nikt tego bałaganu nie naprawi. Przecież to są dziesiątki tysięcy  aukcji do poprawy!  Zostawcie w tytule aukcji nazwę jaka wpisał sprzedający a nie przypisany produkt!!! 

oznacz moderatorów

axelbis
#10 Popularyzator#

Zgłaszam cały dział "Części elektroniczne" 😝 Cały ten cyrk z produktyzacją spowodował, że 99% ofert z tego działu jest niepoprawnych. Pisałem że tak będzie już na samym początku wdrażania tego chorego pomysłu, ale Allegro standardowo olewa sugestie sprzedawców. Teraz już mi się nie chce szarpać z wami bo i tak zamierzam stopniowo wycofać się z Allegro więc szkoda mi czasu na pisanie analiz, które i tak wyrzuci do kubła jakiś podrzędny Allegrowy urzędniczyna. I tak prędzej czy później wycofacie się z produktyzacji w większości działów (lub do radykalnej zmiany jej warunków), tyle że wcześniej doprowadzicie do totalnego chaosu i narastającego niezadowolenia zarówno u sprzedawców jak i kupujących. Będzie to nieoceniona pomoc dla konkurencyjnych serwisów w wejściu na polski rynek 😉 Spadek kursu giełdowego Allegro o ponad 60% od debiutu o czymś świadczy. Także ostatni gwałtowny wzrost kursu po powołaniu nowego prezesa świadczy o tym, że dotychczasowa polityka biznesowa Allegro nie była najlepiej oceniana i inwestorzy liczą na jej zmianę. No nic, zrobię popcorn i będę się przyglądał.

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#12 Orędownik#

Jako że sprzedażą części zajmuję się od 40 lat, około roku temu pisałam do Allegro że mogę im pomóc w usystematyzowaniu tej kategorii, ale pozostało to bez reakcji z ich strony. W przypadku większości podzespołów jest to dziecinnie proste i nie było by kwiatków że Zenerki ktoś uznał za prostownicze i tam je przeniósł, lub odwrotnie. Podobnie z diodami LED. Jeden z ostatnich przypadków. Klient kupował rezystory 54,9 Ohm 0,5%, 0,25W 200 szt. System podstawił mu  aukcję w której były wystawione 560 Ohm, 5%, 1 W 20 szt. Oczywiście zaraz informacja że " nie otrzymałem zamówionego towaru " ( o tym że otrzymał inny który u mnie wyświetlił się jako sprzedany temu kupującemu nie wspomniał ) po dokładniejszym sprawdzeniu okazało się że kupujący myślał że kupuje to co wyświetliło mu się na 3/4 ekranu a nie to co było w aukcji. Sprawa się w końcu wyjaśniła, ale musiałam zwrócić kupującemu za towar no i podarowałam sobie zwracanie tego co zostało wysłane gdyż koszt przesyłki przekraczał wartość. Ksiązkę i to nie jedną, można by napisać o różnych dziwnych połączeniach dziwnych produktów. Jestem ciekawa efektów hurtowej produktyzacji pod koniec lipca. To będzie armagedon.

oznacz moderatorów

axelbis
#10 Popularyzator#

Władcy Allegro są tak przekonani o swojej mądrości, że w ogóle nie interesują się propozycjami współpracy czy ulepszenia Allegro. Szkoda czasu i wysiłku. Allegro gadane czy tickety to tylko taka pozoracja zainteresowania opiniami użytkowników. To wszystko zamyka się na poziomie pracowników niskiego szczebla, którzy tłumaczą zawiłości coraz bardziej zagmatwanego regulaminu i przekonują, że jest dobrze, a ty się masz dostosować bo oni wiedzą lepiej. Do managerów wyższego szczebla mogących coś poważniejszego zmienić to w ogóle nie dociera. Klasyczna, zdegenerowana korporacja z pozycją monopolistyczną.

W tym dziale NIE DA SIĘ zrobić produktyzacji w wersji jaką wymyślili, to jest po prostu niemożliwe. Każda odmiana podzespołu powinna być odrębnym produktem bo przecież jeśli ktoś potrzebuje potencjometr do druku to wersja z oczkami lutowniczymi pasuje mu jak wół do karety. A odmian mogą być nieprawdopodobne ilości, kiedyś spróbowałem oszacować tą liczbę dla potencjometrów osiowych i wyszły mi liczby liczone w milionach (!) - liniowe, logarytmiczne, wykładnicze, pojedyncze, podwójne, końcówki lutownicze do druku lub oczkowe, proste lub kątowe, różne średnice, długości i zakończenia osi, dodatkowe wyłączniki, odczepy, wsporniki mocujące, zatrzaski itp. a potem trzeba to pomnożyć przez liczbą typów potencjometrów u danego producenta, a następnie liczbę producentów. Wychodzą jakieś naprawdę kosmiczne liczby o czym te wszystkie gimbusy z Allegro nie mają zielonego pojęcia. A lada moment będą chcieli EANów do każdej wersji 🤣 A podobna sytuacja będzie w wielu innych kategoriach np. w przełącznikach czy złączach. Nawet w pozornie jednoznacznych układach scalonych występuje od kilku do 20-30 wersji - różne typy obudów, wersje temperaturowe, poziomy dokładności.

Szkoda gadać, oni po prostu nie mają pojęcia co robią i doprowadzą do katastrofy. Jak Glapiński w NBP 😉

oznacz moderatorów

Nad_Pilica
#12 Orędownik#
oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@OskaritoSSS Allegro posiada pewne normy nazywania produktów. Jeżeli nie zostają spełnione, Allegro automatycznie podmienia nazwę produktu na wygenerowaną z parametrów. Tytuł aukcji nie jest podmieniany, ale w aplikacji mobilnej pojawia się wyłącznie tytuł produktu, a nie tytuł aukcji. Generalnie te zmiany mają związek z wprowadzeniem widoku produktowego na stałe. Nie będzie już ofert/aukcji, będą produkty.

oznacz moderatorów

VSPRINT_PL
#10 Popularyzator#

Racja, wprowadza to w błąd część kupujących.

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Duuuuużą część. Jestem na Allegro od nastu lat i to co widzę teraz to porażka.

Nie wiem jak jest na fonie, ale i na kompie mam problemy z zakupami. Z lewej ( to co widzę jako główne ) bzdury. Z prawej również bzdury, pokazany przelicznik na cenę m2 przy zakupie np. waty szklanej jest tragiczny. Wynika z niego, że cena za m2 jest niższa od realnej o 90%. Nie wiem już czym się kierować w tych informacjach wyświetlanych przez allegro. Poza tym wyszukiwarka pokazuje mi aukcje np. "cena od najniższej" zgodnie z produktyzacją, a nie z faktycznymi ofertami. Kolory, wzory, wymiary-wszystko powalone. Jedyne wyjście, żeby się nie machnąć to wejść w opis i przeczytać go od deski do deski, bo w opisie są konkrety ( o ile sprzedający je tam umieści ).

oznacz moderatorów

servicecard
#9 Pomysłodawca#

Co z tego, że sprzedający umieszcza opis, jak "większość"(90%) kupujących tego nie czyta. Tylko tytuł z lewej i obrazek (ostatnio trafił się taki, który po zdjęciu widział różnicę w średnicy o 0.3 mm - TAK - dobra wartość). Co z tego że w opisie podane wymiary - później "odczucia" wyrażają w komentarzach.

Różni sprzedawcy dodają też wyssane z palca wartości, które mają się nijak do tego co na opakowaniu. Albo inna sytuacja - mam dzwonek rowerowy z kodem EAN a pod tym kodem jest... beret - kto ma rację?

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Według allegro zryty beret 😉

oznacz moderatorów