anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bledny tytuł produktu

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

Wczoraj wieczorem poprzez "zgłoś błąd w produkcie"  zauktualizowalam dane w stworzonym przeze mnie jakiś czas temu  produkcie poprzez  dodanie nr EAN. Dane zostały zaktualizowane ale aż za bardzo,ponieważ jest moje zdjęcie, ale dodano markę, producenta i kolor. Problem w tym, że pod tym samym numerem ean mam kilka innych kolorów na pozostały aukcjach (które docelowo chciałam  połączyć z tym produktem).  Niestety poza pozmienianymi  parametrami zmieniono też bardzo tytuł. Poza nic nie znaczącymi kodami producenta w tytule, znajduje się tam też informacja  "żółta". W takiej sytuacji jeśli połączy inne aukcję z innymi kolorami z tym produktem to po wejściu w aukcję klient będzie wprowadzany w blad. Zwłaszcza jeśli korzysta z aplikacji mobilnej,bo wyświetla się tytuł ze słowem "żółta" A aukcja dotyczy zupełnie innego koloru. Najlepsze jest to że jak otworzyłem kilka dni temu aukcję i wpisywałam  ten ean to żadnego produktu nie znajdowało. Co w takiej sytuacji? Jeśli teraz zgłoszę ponownie błąd w produkcie i usunę ten ean to to jakoś przejdzie? 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

mdrogeria
#21 Demiurg#

pisz do allegro przez kontakt o umożliwienie edycji tytułu oferty .

oznacz moderatorów

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

Ale to nie chodzi o to że ja chcę zmieniać tytuł mojej oferty, tylko tytuł  produktu, bo to w tytule produktu jeat błędna informacja o konkretnym kolorze. A tak jak pisałam  wcześniej jak ktoś wejdzie w moją aukcję używając aplikacji allegro to pod zdjęciem nie wyświetla się już mój tutul tylko tytuł przedmiotu (błędnie sugerujący  kolor)

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@barwyflory_pl hej 🙂 Podaj proszę numer tej oferty i numer EAN. Zgłoszę prośbę o zmianę tytułu produktu w katalogu. Rozumiem, że chciałabyś usunąć i kolor i kod producenta z tytułu, tak? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

@la_nikaddzięki:)  tak,  przede wszystkim bym chciała żeby zniknął ten kolor i kod producenta,natomiast najchętniej żeby była taka sama nazwa jak mojej aukcji 

ean:5902921280620 a aukcja np 11122789422  

Docelowo będę chciała do tego produktu podpiąć  10 aukcji z różnymi kolorami. 

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@barwyflory_pl oki, dziekuję za informację. Zadanie zgłoszone 🙂 Dam znać, gdy dostanę odpowiedź w tej sprawie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

Ok. Zatem czekam na info 🙂

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@barwyflory_pl otrzymałam odpowiedź. Bardzo mi przykro, ale sugestia została odrzucona, ponieważ do tego kodu EAN przypisany jest produkt w kolorze żółtym, a każdy nowy wariant kolorystyczny powinien mieć osobny kod EAN. Czy pozostałe produkty, które chciałaś połączyć mają inny kod EAN nadany przez producenta? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

@la_nikaWłaśnie o to chodzi że wszystkie kolory mają ten sam kod kreskowy 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@barwyflory_pl dziękuję za informację, będę to dalej wyjaśniać i dam znać co się udało ustalić. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@barwyflory_pl otrzymałam informację, że w kategorii Sztuczne kwiaty i owoce dla marki "Art-Flo" została dodana reguła identyfikacji, w związku z czym, pomimo tego samego eanu, przy różnych kolorach i kodach producenta, będzie możliwość dodania produktów do katalogu.
Daj proszę znać, czy to rozwiązuje problem? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

@la_nika   z tym że każdy kolor  ma zarówno ten sam  ean jak i kod producenta czyli AFL0053. Dobrze rozuniem, że mimo wszystko  nie jestem w stanie podpiąć wszystkich kolorów w jeden produkt?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@barwyflory_pl sprawdziliśmy na stronie producenta i produkty mają różne oznaczenia np.
AFL-0053-HB1
AFL-0053-HG1
Do każdego z tych wariantów powinien być utworzony osobny produkt w katalogu, a konkretna oferta powinna być podpięta pod właściwy dla niej produkt. 
Przykro mi, ale z tego powodu nie będzie możliwości zmiany tytułu i usunięcia nazwy koloru w katalogu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

@la_nika ja niestety na pojedynczych opakowaniach nie mam tej "końcówki"kodu (na każdej naklejce opakowania jest AFL0053. 

UUfff widze że moja nadgorliwosc  z dopiskiem eanu  nie popłaciła.

Zapytam zatem jeszcze tylko o to czy jest szansa żeby ten mój produkt sprzed 2 dni któremu dopisałam ten ean  wrócił do stanu pierwotnego?  Czyli ogólnie żeby to był mój,oddzielny produkt tak jak było początkowo, z tą ilością ocen jakie miał przed dodaniem eanu?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@barwyflory_pl skonsultowałam sprawę z zespołem produktyzacji, przykro mi, ale w tej sytuacji cofnięcie wprowadzonych zmian nie jest zasadne. 
Pomimo, że EAN nie jest wymagany w obrębie tej kategorii, to zawsze warto go dodawać, bo pozwala na łatwe namierzenie produktu w naszym katalogu. Katalog jest cały czas rozszerzany o nowe produkty, a te istniejące są wzbogacane między innymi za pomocą sugestii z "zgłoś błąd w produkcie", które rozpatrują nasi konsultanci. Tak było w tym przypadku - produkt został wzbogacony o EAN i dzięki temu można było go jednoznacznie zidentyfikować i wzbogacić o parametry.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

@la_nika niestety całkowicie się z tym nie zgodzę że po wpisaniu EAN można jednoznacznie zidentyfikować produkt. Najlepszym dowodem jest to, że wpisując ten EAN miałam w ręce opakowanie z kolorem pomarańczowym.  Z resztą po wprowadzeniu danych (poprzez " zgłoś błąd w produkcie") allegro dopisało kod AFL0053  czyli taki który jest na opakowaniu z każdego koloru natomiast z tego co mi się udało przed chwilą ustalić oznaczenia np HG1 to nie część kodu producent a  nazwa koloru  którą występuje tylko na dużych boxach  będących opakowaniami  zbiorczymi. Z tego co przeczytałam również regulamin produktyzacji  to pod jeden produkt można podpiąć kilka aukcji z kolorami i wtedy jeden z parametrów (czyli kolor) może się różnić. Tyle  że w parametrze  kolor wiadomo że nie wpisze np HG1 tylko konkretną nazwę koloru.

Powtarzam:  nawet allegro  wprowadzając  kod producenta (po tym jak podałam EAN) wpisało  AFL0053 bez żadnych końcówek 

oznacz moderatorów

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

@la_nika  żeby nie było wątpliwości że kod produktu to tylko (!!!) AFL0053 bez końcówek  a np HG występuje tylko w parametrze koloru  to podsyłam zdjęcie  boxow  do  których udało mi się dopchać  na magazynie. Myślę że to raczej rozwiewa wszelkie wątpliwości że każdy kolor ma ten sam kod producenta

20220127_134314.jpg

20220127_134322.jpg

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@barwyflory_pl zmieniliśmy wartość kodu producenta w katalogu dla tego produktu na AFL-0053-HG1, ponieważ na stronie producenta, do której się odnosimy ten produkt ma taki kod, a jest to parametr identyfikującyprodukt w katalogu
Prawidłowy kod, to taki, który podaje producent produktu, a tutaj mamy konkretne źródło - stronę internetową, która wskazuje w jakiej formie kod producenta jest zapisywany.  
Jeżeli chodzi o EAN i o to, że w tym wypadku nie ułatwia odnalezienia produktu w katalogu to rzeczywiście w tym przypadku, (ponieważ różne produkty mają ten sam EAN)  sam EAN nie pozwala na łatwiejszą identyfikację produktu, dlatego aby je rozróżnić jest podany kod producenta. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

Dla Was konkretnym źródłem jest strona internetowa producenta, na które tak naprawdę nikt nie odpowiada za nazewnictwo i parametry wirtualnego towaru, a  ja mam ten towar namacalnie  w ręce z innymi danymi. Symbole dla klienta są teoretycznie mało istotne w tej sytuacji, ale biorąc pod uwagę, że podawane na aukcjach parametry są przecież właśnie  głównie dla klienta to powinny zawierać to co klient zobaczy po otwarciu paczki  z zamówieniem, a nie to co jest na stronie www producenta  na którą pewnie nigdy nie zajrzy  (bo po co).  

Tak czy inaczej nie ciągne już tematu, bo trawa to już drugi dzień,  a widzę że to bez sensu i tak czy inaczej nic nie ugram. 

W każdym razie  @la_nika  dzięki za zainteresowanie tematem

oznacz moderatorów

tadeksasnal
#9 Pomysłodawca#

To jest wałkowanie ciągle tego samego tematu https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/produktyzacja-ma-stare-specyfikacje-co-wpr...

i wałkowane będzie bo ta cała produktyzacja jest niedorobiona. Tu jest partyzantka. Panuje zasada kto pierwszy ten lepszy. Ktoś zrobił produkt żółty i kropka. Możesz sobie pisać zgłoszenia... 

oznacz moderatorów