anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada sprzedaży - nowe konto, brak wskazannia rzeczywistego powodu.

cyberskleponline
#1 Nowicjusz#
Witam serdecznie, jestem nowy na tej grupie i bardzo będę wdzięczny za poradę, ponieważ nie mam pojęcia co się dzieje. Na początku może krótka historia, kilkanaście lat pracowałem za granicą, hobbystycznie zajmuję się renowacją zabytkowych motorów, a zawodowo ostatnie pięć lat pracowałem na stanowisku kierowniczym u dużego Niemieckiego dystrybutora elektroniki użytkowej oraz telefonów komórkowych. Jak wielu ludzi miałem swoje upadki i wzloty, lecz nadszedł czas na podjęcie decyzji o powrocie do kraju. Od Marca tego roku bardzo dokładnie badałem wraz z moimi współpracownikami rynek elektroniki w Polsce i podjąłem decyzję o otwarciu działalności gospodarczej, która z czasem ma się przekształcić w spółkę. Dokończyłem budowę domu w Niemczech, pod który wziąłem kredyt, zakupiłem towar, uruchomiliśmy sklep internetowy i zarejestrowaliśmy się m.in. na Allegro. I tu się zaczynają "schody". Oczywiście przeszedłem całą weryfikację, aktywowałem wypłaty, wszystko bez najmniejszego problemu, bo niby dlaczego taki by miał wystąpić. Wystawiliśmy pierwsze 6 aukcji, po czym mail od Allegro z rana wczoraj o blokadzie sprzedaży- do weryfikacji. Zaznaczam, że nic się nie sprzedało. Formularz do wypełnienia ma możliwość załączenia 3 plików, a poproszono mnie o przesłanie:
1. Selfie z dowodem osobistym przy twarzy = 1 zdjęcie
2. Dowód osobisty z dwóch stron = 2 zdjęcia
3. Zdjęcia towaru z umieszczonym dowodem osobistym obok - brak miejsc w formularzu.
Oczywiście zdjęcia muszą być w bardzo dobrej rozdzielczości, nie mogą być edytowane itp. Nie ma problemu. Wszystkie zdjęcia wysłałem w 3 formularzach, aby je pomieścić. Otrzymałem za każdym razem maila zwrotnego, że otrzymali. Co się dzieje, wczoraj wieczorem otrzymuję maila, że konto nie zostanie odblokowane. Że co?! Na pytanie dlaczego, art. 2.13 regulaminu Allegro.
"uzasadnionych obaw co do bezpieczeństwa Konta lub Transakcji, dotyczących w szczególności nieuprawnionego przejęcia Konta przez inną osobę," - przecież to jest niedorzeczne. Jako że jestem z Poznania, zaproponowałem, że podjadę na Grunwaldzką do siedziby Allegro, aby wszystko wyjaśnić, jeżeli jest co, ale niestety nie ma takiej możliwości, mogę się odwołać. O co chodzi, co mogę zrobić, pracownicy zaczynają pracę w magazynie, biuro itp, nie ukrywam, że Allegro było na początku priorytetem, wiadomo jak długo trwa wypromowanie sklepu online, a tu jakiś Pan Michał , Szymon piszą, że blokada jest na czas nieokreślony. Brak przesłanek, nic. Co robić? O co chodzi? Zaznaczam, że nie miałem konta na Allegro wcześniej, bo już sam szukałem online powodu, ale nic nie znalazłem. Dziękuję za poświęcony czas.
oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

xyz96
#21 Demiurg#

Złóż odwołanie od decyzji pracownika Allegro przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt#subjectId=6be0e647-a9cf-417f-b70d-42623f4d428b Poproś o wyjaśnienie, o podanie konkretnych powodów blokady i zapytaj, co masz zrobić, aby konto zostało odblokowane.

oznacz moderatorów