anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak blokowania przez allegro zamawiania na adresy zagraniczne niezgodne z opcjami dostaw

grinday_com
#7 Wielbiciel#

Pisałem w tej sprawie do allegro już kilkakrotnie, ale bez reakcji.

Allegro nie blokuje zamawiania na zagraniczne adresy, choć w opcjach dostawy aukcji występuje tylko wysyłka do Polski. Np. klient zamawia na adres w Holandii z dostawą allegro kurier Inpost, co jest niemożliwe do zrealizowania. 

Każdy najprostszy sklep internetowy ma ustawione opcje dostaw ze względu na adres (kraj) doręczenia, allegro nie potrafi. 

Jest to bardzo duże utrudnienie. Po takim zakupie trzeba pisać w danej sprawie do kupującego, zwrócić opłatę, korygować wygenerowaną fakturę, ubiegać się o zwrot prowizji. Klient nie jest zadowolony i sprzedający również. 

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

mdrogeria
#21 Demiurg#

Od zawsze występuje ten problem , allegro tlumaczy ,że kupujący może zmienić adres do wysyłkii i nic z tym nie robi. Jedyny plus to oceny negatyne za tego typu transakcje są usuwane .

oznacz moderatorów

grinday_com
#7 Wielbiciel#

Allegro ma w głowię tylko prowizję, która pobiera automatycznie. 

oznacz moderatorów

pan_krystian
#8 Zapaleniec#

Też kontaktowałem się w tej sprawie z Allegro i mi odpisali, że nie mogą zabronić kupować klientom z zagranicy, choć nie mam zaznaczonej opcji wysyłki za granicę. W takich sytuacjach mam prosić o dopłatę do wysyłki, ponieważ nie ma obowiązku wysłania zakupionego przedmiotu w cenie wysyłki krajowej. Oczywiście kończy się to tym, że kupujący rezygnuje z zakupu.

oznacz moderatorów