anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak możliwości edycji ceny/opisu/zdjęć/gwarancji/dostaw w ofertach wystawionych przed 2 listopada

malyzakup
#8 Zapaleniec#

25 Października Allegro mailowe poinformowało o zmianach wchodzących 2 listopada. Między innymi : 

"Oferty z opcją do wyczerpania przedmiotów wystawisz tylko na koncie firmowym
Od 2 listopada oferty z opcją do wyczerpania przedmiotów wystawisz tylko na koncie firmowym. Oferty z tą opcją, które wystawisz na koncie zwykłym przed 2 listopada, będą aktywne, dopóki nie sprzedasz wszystkich przedmiotów lub nie zakończysz ich ręcznie. Jednocześnie nie zmienisz w nich:

czasu trwania – na określoną liczbę dni
liczby sztuk lub zestawów."

Takie same informacje są na stronie https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/pazdziernik-i-listopad-zmiany-dla-sprzedajacych-z-kont-zwyklych...

Niestety na chwilę obecną w ofertach wystawionych przed 2 listopada nie mam możliwości zmiany ceny/opisu/zdjęć. Nie mogę dodać/zmienić gwarancji/polityki zwrotów itp.  

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@malyzakup Cześć. 🙂 Skonsultuję tę sprawę i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

malyzakup
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry. Aktualnie nie mogę zmienić w żadnej ofercie cennika dostaw a co za tym idzie nie mogę zaktualizować cen dostawy. Aktualnie mam sprzedaż ze starą ceną za dostawę w ramach allegro, nie mam możliwości tego zmienić. Nie mogę też zmienić cen w ofertach. Proszę o jak najszybszą naprawę.

oznacz moderatorów

malyzakup
#8 Zapaleniec#

@ko_alka  Jak wygląda sytuacja ? Kiedy przywrócą Państwo podstawowe funkcjonalności ? Chciałby zmienić cenę w ofertach oraz dodać zdjęcia.  Proszę o informację co się dzieje w tym temacie. Czy mam rozumieć że wiadomość z 25 października byłą wprowadzeniem w błąd ? 

oznacz moderatorów

malyzakup
#8 Zapaleniec#

@la_nika Dzień dobry. Jak wygląda sytuacja ? Nadal nie można zapisać zmian w ofertach. Dołączam zrzuty ekranu z konsoli w przeglądarce. Wygląda na to że Państwa system nie ogarnia wartośći "null" dla klucza 'duration'. Mam nadzieję że zrzuty wyślecie do developerów bo wnioskuję że mogą jeszcze o tym nie wiedzieć, dopiero tylko od ponad dnia nie można zapisywać zmian w ofertach sprzed 2 listopada.validation.JPGvalidation.JPG

oznacz moderatorów

czadowefanty
#9 Pomysłodawca#

Po co te zrzuty, przeciez nie sprzedajesz na **piiip**ie, nawet jak nic nie zmieniasz, to też nic nie zapiszesz. Tez to zgłaszałem, udają, że nie wiedzą o co chodzi, wpadli w informatyczny dołek.Tak to jest jak zmiana, zmianę pogania

oznacz moderatorów

czadowefanty
#9 Pomysłodawca#

tez to zgłosiłem, potwierdzam, na odpowiedż czekam drugi dzień, konsultant wykazał się zrozumieniem i jednocześnie zdziwieniem, potrzebne były zrzuty ekranu komunikatu koncowego, jakby miałoby to dotyczyć **piiip**a

 

oznacz moderatorów

mango2006
#8 Zapaleniec#

18 godzin czekania, a  ta Pani takze nic nie wie, a może wie, tylko wszyscy w Allegro nabrali wody w usta, jak się nie ma dobrego przygotowania do powaznych zmian i dobrych informatyków to sie zmian nie przeprowadza, albo odkłada na inny czas

oznacz moderatorów

malyzakup
#8 Zapaleniec#

@la_nika@ko_alka Na oficjalnym kanale FB allegro otrzymał informację: "Na ten moment edycja takich ofert została zablokowana, a oferty zostaną zatrzymane po wyczerpaniu liczby dostępnych sztuk." Czy jest to Państwa oficjalne stanowisko ? Czy mam rozumieć że w oficjalnych kanałach komunikacji (email, strona informacyjna ze zmianami) piszą Państwo jedno a potem świadomie Państwo blokują możliwość zmiany czegokolwiek ? 

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

To jest pospolita GRANDA, żeby nie można było edytować, a zwłaszcza ceny. Zmiana ceny to nawet nie powinna technicznie podchodzić pod edycję, bo z tego co widzę, to sprzedający zmienią ją bardzo często (w zależności od rodzaju przedmiotów)... oczywiście z korzyścią dla kupujących - ktoś chce obniżyć cenę, żeby kupujący mieli taniej, a allegro widocznie nie chce, żeby kupujący mieli taniej 😡

oznacz moderatorów

czadowefanty
#9 Pomysłodawca#

dziś mi odpowiedzieli, że był to zapowiedziane, że nie będzie mozna zmienić ilości i ceny- co z cena jest nieprawdą, nie mozna zmienić ani dodać nic, nawet jak nic nie zmieniasz to tez się nie zapisuje, każą aukcję zakończyc i wystawic podobną, tak byś miał już doliczoną 1 zł opłaty tranzakcyjnej na nowych warunkach, na odpowiedż  z infolini czekam 2 dzień, podobno badaja sprawę 

oznacz moderatorów

mango2006
#8 Zapaleniec#

Od 02 listopada nie zapowiadana niespodzianka dla kont zwykłych, całkowity brak możliwości edycji własnych aukcji dla kont zwykłych, wystawionych przed 02.11- sprawdźcie sami, masakra, zgłaszałem to już, oczywiście nikt nic nie wie, potrzebne były zrzuty z ekranu, jakbym miał konto na **piiip**ie. 24 h- brak odpowiedzi.

Allegro wprowadza ciągłe zmiany tak by pozbyć się kont zwykłych. Ogranicza możliwość ich prowadzenia tłumacząc, że dotychczasowe ułatwienia niezbędne są tylko firmom, choć do tej pory służyły wszystkim użytkownikom. Czy na podstawie takich zmian można komuś polecić Allegro-odpowiedż brzmi-nie. Mam około 3 tys aukcji na koncie, książki po dziadku i ojcu, różne domowe gadżety, które leżały w piwnicy, na strychu, które mi nie są potrzebne. Niestety Allegro dziś działa w jakby w roli Urzędu Skarbowego bo do mojej sprzedaży każe  mi założyć firme, gdzie średnia moja sprzedaż wynosi około 1 tys zł, a koszty prowadzenia firmy to ok 2 tys miesięcznie. Za brak działalności oferuje mi Allegro Lokalnie z tylko 200 ofertami 

Brawo informatycy Allegro, wpadliście w pułapke swoich zmian. Cały system jest niestabilny, wyszukiwanie, te produkty, których jest po kilkanaście takich samych-masakra, chyba już wiem czemu kurs aukcji zapikował z 80 do ok 20 zł. Coś mi się zdaje, że w Allegro zatrudniony jest kret i to nie jeden, a przyszłość systemu widzę tylko w historii i wspomnieniach.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Chodzi żebyś wystawił od nowa i został obgięty oplata 1zl. taka nieduża! Tak, prywatni mają się przenieś na Allegro Lokalne, Allegro dawno już o tym wspominało że będzie do tego dążyć.

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

a jak wystawiasz od nowa, to poza złotóweczką, jeszcze zwróć uwagę na wysokość prowizji

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@mango2006 otrzymałeś odpowiedź na oba zgłoszenia  w sprawach nr 27493432 oraz nr 27488634. Wyjasniając prośby Doradców o przesłanie zrzutów i numerów ofert - musimy wiedzieć jakiej oferty dotyczy problem i jaki komunikat się pojawia, żeby móc wyjaśnić Ci dlaczego nie możesz edytować ofert. Konsultujemy tę kwestię, więc poproszę Cię o cierpliwość, gdy otrzymam odpowiedź, wrócę tutaj z informacjami.
Dodam, że limit 200 ofert na Allegro Lokalnie dotyczy jednej kategorii, więc możesz mieć więcej, niż 200 aktywnych ofert na Allegro Lokalnie. Obecnie na Allegro masz 197 ofert. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mango2006
#8 Zapaleniec#

Oto odpowiedż, jaką dostałem, wisiała w spamie: Dobry wieczór,
dziękuję za wiadomość.
Bardzo chętnie pomogę proszę jednak o nr. oferty w której chce Pan zmienić cenę i na jaką.
Proszę o przesłanie zrzutów ekranu z całego procesu próby zmiany ceny.
Z góry dziękuję za informacje.

Pozdrawiam
// Malgorzata [edytowano]
Zespół Allegro

Do dziś bez odpowiedzi i widzę, ze Pani moderator także milczy od 12 godzin, ludzie piszą o tym samym problemie, a wy chcecie zrzutu ekranu, który jest wszystkim znany

oznacz moderatorów

mango2006
#8 Zapaleniec#

Jeszcze jedno na innym koncie mam 3 tys książek po dziadku i ojcu, jakies tam zbędne rzeczy domowe, sprzedaż 800 zł miesięcznie,  a Allegro proponuje załozenie działalność gospodarczej ze składkami Zus ponad 1500 zł, ze to jest proste i fajne. Jak mam wystawić 3 tys książek na Allegro Lokalnie? w której kategori, czy mam wystawic 200 i czekac dwa lata na sprzedaż i w sumie sprzedawać to przez 30 lat. Myslałem, ze Allegro to firma biznesowa, a nie oddział ZUS, czy Urzedu Skarbowego. Tak sprzedaż nie podlaga zadnej działalności, przechowujecie dane przez 5 lat, możecie je spokojnie wysłac w razie potrzeby gdzie chcecie, nie mam z tym żadnego problemu.

oznacz moderatorów