anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak możliwości wyboru punktu odbioru osobistego z listy

twojeoko_pl
#8 Zapaleniec#

Przy składaniu zamówienia nie można wybrać punktu odbioru osobistego z listy. Można tylko z mapki, co jest nieintuicyjne i klienci zgłaszają nam z tym problem, że nie wiedzą jak wybrać odbiór osobisty.

Przed czerwcowymi zmianami można było łatwo wybrać odbiór osobisty z listy. Teraz odbiór osobisty jest ukryty i widoczny tylko na mapce.

Oczywiście mówimy o sytuacji gdy odbiór osobisty jest dostępny w ofercie i jest dodany punkt odbioru osobistego.

Pisaliśmy o tym kilka razy do Allegro, ale bezskutecznie. Dlaczego nie chcecie dodać łatwego wyboru odbioru osobistego z listy tak jak ma to miejsce dla innych punktów (InPost, Żabka, Ruch itp.)?

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

Pobierają prowizję od wysyłki - oto powód. Od pewnego czasu faktycznie jest spory problem z wyborem odbioru osobistego, podejrzewam, że w niedalekiej przyszłości zostanie całkiem zlikwidowany. Sporo osób pisze tu o tych utrudnieniach.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@twojeoko_pl niestety , tak jak pisze @xyz96 pod tym względem nie jest to intuicyjne i chyba nie ma być...od odbiorów osobistych nie ma prowizji..

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

twojeoko_pl
#8 Zapaleniec#

Taką możliwość podejrzewaliśmy. Niestety Allegro jest bezwzględne jeżeli chodzi o biznes.

Widzimy trzy powody dla których odbiór osobisty może być dla Allegro niewygodny:

1. Odbiór osobisty to bezpośredni kontakt z klientem i potencjalna możliwość realizacji zamówień poza Allegro (my osobiście nigdy takiej praktyki nie robiliśmy).

2. Od czasu gdy Allegro stało się płatnikiem za wysyłki, pewnie zależy im aby jak najwięcej zamówień było realizowane przez ich wysyłki (zwiększają wolumen wysyłek i uzyskują lepsze warunki z dostawcami partnerami).

3. Odbiór osobisty to zerowy koszt wysyłki, a więc i prowizja zerowa.

Chodzi nam o to aby ktoś z pracowników Allegro o tym napisał a nie zwodził "wszystko jest ok, odbiór można wybrać z mapki". Proszę o konkretną informację od Allegro co z odbiorami osobistymi. Czy brak ich na liście to błąd i mam liczyć na naprawę, czy to celowe działanie i damy sobie z drążeniem tematu spokój.

oznacz moderatorów