anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak podjazdów kuriera ONE KURIER od środy 03-07

promis-sklep
#9 Pomysłodawca#

Dzień Dobry

Allegro włączyło nam opcje wysyłki ONE KURIER.

Przyjęliśmy to na klatę, nie chcieliśmy ale cóż - Allegro nie pyta.

Początkowo były 1,2,3 paczki.

Im więcej tym rzadszy podjazd kuriera. 

Pomimo, że zlecamy odbiór paczek kurier nie podjeżdża.

W środę  przyjechał, zobaczył, że stoi paleta drobnych paczek i powiedział że on tylu paczek nie odbierze!!

Nie zabrał, pojechał.  Przecież nasi magazynierzy nie będą szarpać się z chłopem. 

Mamy piątek  - kurier już nie podjechał!!!

Paleta ma już około 2,5 metra w której jest co najmniej 60-80 paczek - jak nie więcej. 

Klienci którzy wybrali super opcję wysyłki "One Kurier", "One Kurier dostawa jutro"  od wtorku bez paczek, bez swoich zamówień.  Zapłaconych zamówień!!! Zamówień zapłaconych WE WTOREK 02.07.2024

Maile pisane do obsługi Allegro. Brak pomocy.

Nie wiemy, gdzie szukać pomocy!!!

W  dniu dzisiejszym znaleźliśmy jakiś kontakt do Kuriera One - nie wiem do kogo - dalej nie wiemy cóż to za twór ten przewoźnik Allegro. Poznań. Sprawdzili. Tak, potwierdzili, zlecenia odbioru są, widzą że kurier nie podjeżdża. Ale co oni mogą nic. Oczekując na rozmowę papuga mówi, że mają opóźnienia. Serdecznie przepraszają. 

Kontakt urwał się. 

18 lat sprzedaży na Allegro i takie problemy i żadnej pomocy.

To Wasz kurier, to Wy drogie Allegro wpakowaliście nas w takie tarapaty. 

Wyciągnijcie teraz nas z nich.

18 lat ciężkiej pracy. Robimy wszystko co możemy aby sprostać oczekiwaniom klientów.

Czy Wy - Allegro - chcecie nas wyeliminować?

Przecież ta sytuacja  może nas całkowicie pogrążyć.

Negatywy, niezadowolenie klientów, spadek jakości sprzedaży.

Ja się pytam. Jak Państwo - czyli Allegro chce nam pomóc.

Jak rozwiązać sytuację.

Nasze problemy to Wasza wina.

Bardzo proszę o pomoc.

Nie wiem co będzie działo się po weekendzie. 

Klienci są bezwzględni i okropnie wkurzeni.

Włączyliście nam te opcje to teraz wyłączcie. Sama wyłączyłabym ale nie wiem czy wówczas nie stracimy SMARTA.

Proszę o pilną pomoc. 

Anna Hajdamowicz

promis-sklep

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@promis-sklep Bardzo mi przykro, że doszło do takiej sytuacji. Skontaktowaliśmy się już z oddziałem w Twojej sprawie

oznacz moderatorów

promis-sklep
#9 Pomysłodawca#

Pani Olu, Droga Pani Olu

Czy napiszecie do naszych klientów - do wszystkich klientów którzy zamówili opcję Allegro One Kurier, Allegro One Kurier dostawa na jutro  że nie otrzymują towaru bo przewoźnik z którym Allegro podpisało umowę zawiódł???

Napiszecie???

Powinniście  napisać  na stronie głównej Allegro do klientów że  PRZEPRASZACIE. 

Że to nie jest wina SPRZEDAWCÓW.

Że to WASZ kurier zawiódł.

Czy da mi Pani jakąś nadzieję na normalność.

Czy da mi Pani gwarancję, że w poniedziałek kurier przyjedzie??

Proszę dać mi nadzieję, jakąkolwiek.

Anna

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@promis-sklep przewoźnik z którym Allegro podpisało umowę ???

One Kurier to własność Allegro stąd jest obowiązkowe, od 26 czerwca allegro tak reklamuje tę usługę 🙂

W ramach Allegro Delivery odpowiadamy za cały proces dostawy i kompleksowo dbamy o jej szybkość oraz jakość. Ty nie ponosisz odpowiedzialności za transport przesyłki ani konsekwencji jej ewentualnego zagubienia lub zniszczenia. Pozwoli Ci to skoncentrować się na jakości sprzedawanych produktów, właściwym zapakowaniu przesyłki oraz przekazaniu jej kurierowi. Dla przesyłek przewożonych metodami Allegro Delivery bierzemy również odpowiedzialność za obsługę klienta.

Daj znać jak Ci pomogli 😉

ps. ja bym osobiście po takich problemach nadał innym kurierem a do allegro wystąpił o zwrot kasy i odszkodowanie 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

promis-sklep
#9 Pomysłodawca#

W  dniu jutrzejszym tak zrobimy.

Najgorsze jest to, że kolejne 500 zamówień wpłynęło.

Nazbierało się ok 80 paczek z tego Allegro One - naprawiając to co zepsuło Allegro nie zrealizujemy aktualnych zamówień. Okres urlopowy, okrojony skład.

Przejrzałam wiadomości - ogrom niezadowolenia i rezygnacji z zakupu.

Zajmie mi to cały dzień ale chyba podliczymy straty w sprzedaży i podeślemy Allegro.

Ale teraz tak myślę, narobię się nad podsumowaniem strat a przecież Allegro tylko po cichu nas wyśmieje 😞

Oj, przykre to.

oznacz moderatorów

milka1234567890
#18 Luminarz#

Moze trudno do was trafić?

oznacz moderatorów

promis-sklep
#9 Pomysłodawca#

Nie, nie trudno. Kurier podjechał i jak zobaczył paletę to powiedział że on takiej ilości paczek nie odbierze. Kurier  Allegro One  nastawiony jest na 1 paczkę, przemęczać się nie będzie 😞

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@promis-sklep czy masz gdzieś na piśmie, że kurier odmówił odbioru wszystkich paczek? 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Ola, pliz nie żartuj ... wiesz że żaden kurier tego nie podpisze...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pinsplash wiesz, że zawsze możemy pożartować, ale jeśli rzeczywiście doszło to takiej sytuacji dowód na piśmie to jedyna podstawa, żebym mogła interweniować w tej sprawie w oddziale, do którego jest przypisany. Niestety bez niego mamy słowo przeciwko słowu. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Ola, żaden kurier tego nie podpisze, po prostu powie i odjedzie. Jedyne wyjście to nagrywanie ( nie wiem czy to dozwolone). Przykro mi, ale allegro wprowadziło coś co nie działa, a Wy jako opiekunowie Gadane - obrywacie i będziecie obrywac za to po głowie... 😞

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

promis-sklep
#9 Pomysłodawca#

Droga Pani,

Nam nie jest do śmiechu.

My tu pracujemy a nie bawimy się w sprzedaż.

Uruchomienie tej przesyłki  przez Allegro bez odpowiedniego przygotowania logistycznego  może poważnie zaszkodzić naszej działalności.

Czy Wy tego nie rozumiecie?

Nam nie jest do śmiechu.

oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@_HolaOla_ 

1. Żaden kurier nie podpisałby wyroku na siebie.

2. Ci kurierzy jeżdżą osobówkami przeznaczonymi na zezłomowanie z ciut większym bagażnikiem, ile może za 1 razem tych paczek zabrać? Paleta to tak ze 3-4 wizyty. A co z resztą odbiorów?

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

promis-sklep
#9 Pomysłodawca#

Szanowna Pani,

Przecież policji nie będziemy wzywać aby notatkę sporządzić.  Mamy człowieka pobić? Odwrócił się na pięcie i wsiadł do samochodu. Tyle go widzieliśmy i już więcej nie podjechał.

 

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

A mnie bardzo ciekawi punkt widzenia kuriera. Przecież w teorii oni na tym zarabiają więc im więcej paczek to powinno dla nich być  lepiej , tym bardziej ze odbiór jednym zamachem z jednego miejsca . Z lenistwa tak wolą paczek nie odbierać i nie zarabiać  ? Coś tu ewidentnie  jest nie tak. I to nie z winy chłopaków w vanach  tylko parę szczebli wyżej. Pomimo że w excellu sie słupki prężą....

oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@eightbitclone2 Skoro większość podjazdów to pojedyncze paczki, więc zapewne bonus kurier ma za podjazd. A jak ktoś ma dużo paczek w jednym miejscu, to bonus 1x, być może regres stawki przy większej ilości paczek z 1 miejsca oraz zbyt mały samochód, bo busy to chyba ma tylko ten co obsługuje automaty.

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@promis-sklep 

Zdaje sobie sprawę że macie gabarytowo spore paczki, co może być kłopotem. Ja walczę z nimi w następujący sposób. Nie przyjedzie do 16, ładuje wszystko do fury i zapycham automat. Mogę się pochwalić że udało mi się raz zapchać cały gabaryt S 🙂

Jak będą musieli wyciągać z automatu, co jest dużo bardziej pracochłonne to się ogarną. Jak się nie ogarną to automaty będą stały zapełnione a klient się nauczy aby nie używać. Zdaje sobie sprawę że rozmawiamy o usłudze kurier. Ja bym na Waszym miejscu pchał wszystko co się mieści do automatu 🙂

oznacz moderatorów

promis-sklep
#9 Pomysłodawca#

Nie mamy dużych gabarytów paczek. Mamy małe paczki. Czajniki, termosy, torby podróżne. Ale nazbierało się  wysyłki skoro kurie nie podjeżdża od 4 dni - zrobiła się z tego już paleta 2m.

 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@promis-sklep 

No to dawaj. To może zadziałać. Powiem inaczej. Do nas, codziennie, przyjeżdża kurier DPD. Dostarcza zapasy. Sam zauważył że wkładamy, pojedyncze sztuki One Box DPD do maszyny. Po prosił nas aby mu je dawać bezpośrednio. Sam, z siebie 🙂

Oni muszą te automaty czyścić żeby działały.

oznacz moderatorów