anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brzydkie chwyty sprzedającego czyli jak nabić sobie ilość sprzedanych przedmiotów

remi13
#8 Zapaleniec#

Wczoraj była akcja na pepper że sprzedający mi-sklep ma ofertę w znacznie niższej cenie niż rynkowa.

Oczywiście wszyscy się rzucili i kupili za bezcen markowe rzeczy. Dziś rano sklep obdzwania klientów z informacją, że to błąd cenowy i nie wyślą towaru. Podejrzewam, że 99% kupujących zwyczajnie zgodzi się na anulowani transakcji, 1% dostanie zadośćuczynienie, a sprzedawca zostanie z aukcją w której ma ponad 1000 sprzedanych przedmiotów i wystarczy, że zmieni cenę na właściwą i wznowi ją.

Myślę, że w takiej sytuacji powinno się w jakiś sposób ukarać sprzedawcę za stosowanie praktyk nieuczciwej konkurencji i wprowadzanie konsumentów w błąd.

Piszę to dlatego, że nie wierzę w błąd cenowy bo inne aukcje tego sprzedającego wyglądają podobnie - jakimś dziwnym trafem pomimo normalnej ceny mają oferty z bardzo dużą ilością sprzedanych przedmiotów - o rząd wielkości większą niż reszta sprzedawców.

Uprzejmie proszę pracowników allegro o przeanalizowanie wczorajszego przypadku i sprawdzenie czy sklep już wcześniej stosował taki praktyki a następnie wprowadzenie systemowego rozwiązania polegającego na tym, że gdy przedmiot jest zwracany lub nie dojdzie do zfinalizowania transakcji to licznik sprzedanych przedmiotów w ofercie jest wówczas pojemniejszany.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

terazauto
#13 Ambasador#

a jak się to ma do negatywów ?

oznacz moderatorów

remi13
#8 Zapaleniec#

Na chwilę obecną widzę jeden i to pierwszy w tym temacie.

Nie zmienia to faktu, że sprzedający wyraźnie odstaje od reszty i przypadek bardzo mocno sugeruje stosowanie takiej praktyki rodem z aliexpress (tam tez sprzedawcy robią takie numery aby podbić sobie ilość sprzedanych przedmiotów lecz tam jest to średnio opłacalne bo za każdą niesfinalizowaną sprzedaż sprzedawca dostaje karę finansową, która jest potrącana z jego wpisowego. Na allegro nie ma takich narzędzi dlatego uważam, że moje rozwiązanie skutecznie zablokuje takie praktyki).

oznacz moderatorów

remi13
#8 Zapaleniec#

Poza tym jak sprzedawca zwróci pieniądze to nie można już wystawić negatywa. A ilość sprzedanych sztuk zostaje.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

 remi13  MOŻNA ,A NAWET TRZEBA 

oznacz moderatorów

remi13
#8 Zapaleniec#

Nie można - allegro odbiera taką możliwość:

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

remi13 OTRZYMAŁEM CO PRAWDA USUNIĘTĄ PÓŻNIEJ OCENĘ NEGATYWNĄ W KILKA MINUT  PO ZAKUPIE .

oznacz moderatorów

remi13
#8 Zapaleniec#

Ja wiem, że można wystawiać oceny od razu po zakupie ale w tym przypadku gdy sprzedawca odda pieniądze i zakup jest anulowany to taka możliwość jest blokowana przez allegro. Czyli nie można wystawić oceny transakcji a liczba kupionych w ofercie pozostaje i sprzedawca w ten sposób nabija sobie sztucznie ilość sprzedanych przedmiotów.

oznacz moderatorów