anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Celowe zwlekanie allegro z nadaniem Super Sprzedawcy

dawal50
#14 Krzewiciel#

Straciłem Super Sprzedawcę tylko dlatego że klient chciał zwrócić produkt który zgodnie z prawem nie może zwrócić (produkty cyfrowe). Allegro pozwala na oznaczenie dyskusji jako nierozwiązana mimo że klientowi zwrot się nie należy. Mija 30 dni braku Super Sprzedawcy. Nadchodzi dzień w którym nierozwiązana dyskusja (20 sierpnia) już nie bierze udziału w statystykach i ponownie aplikuję o Super Sprzedawcę. "Trwa weryfikacja jakości Twojej obsługi.", "Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to najpóźniej 10 września dołączysz do grona Super Sprzedawców"

Allegro pozwala na oznaczenie dyskusji jako nierozwiązana, mimo że klientowi zwrot się nie należy i żeby mieć pewność że następnym razem pozwolę na zwrot niezgodnie z prawem - celowo wydłuża po 30 dniach o kolejne 21 dni na nadanie SS. Z  tego co pamiętam pierwsze nadanie SS miałem w 2 dni. Tutaj widzą, że klientowi zwrot się nie należał, ale żeby mnie zmusić perspektywą 51 dni czekania - chcą bym działał prokliencko i niezgodnie z prawem zwracał produkty, mimo że się klientom nie należą. Dołączenie do SS mogłoby być automatyczne z uwagi na parametry widoczne gołym okiem, ale celowo zwlekają żeby zwiększyć prawdopodobieństwo bezrefleksyjnego poddaństwa klientom.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

LEW433
#21 Demiurg#

No pozwala bo dyskusję musi zakończyć kupujący albo trzeba czekać 44 dni.A tu masz jak Allegro to liczy:https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/super-sprzedawca/nierozwiazane-dyskusje-a-program-super-s...

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@LEW433 nie ucz ojca dzieci robić, ja to wszystko wiem. Pisałem o celowym zwlekaniu.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@dawal50, poważnie, aż tak bardzo nie możesz żyć bez SS, Ostatnio sobie, tak z ciekawości sprawdziłam jedna markę, którą sprzedaję. Mam SS, tylko 0,1% sprzedawców ma lepszy wynik niż ja. Na domyślnej liście wyszukiwania, czyli po trafności, pomijając oferty wyróżnione, zanim dotarłam do swojej pierwszej oferty musiałam przebić przez 34 oferty bez SS. Dlaczego one tam były? Co daje SS? Przecież oferty SS podobno mają pierszeństwo.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte   A @dawal50 Jest ojcem.....i nie należy go uczyć.

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@konto zamknięte ale wiesz że to zależy od kategorii? U mnie przeważnie nie ma tylu ofert żeby przebijać się przez 34 oferty jeśli chodzi o dany produkt. SS daje sporo, często klienci kupowali u mnie jak miałem SS mimo że tańsze były bez SS. Nie rozumiem czemu ciągle bagatelizujecie tego SS, wszystko zależy od kategorii, nie można swoją opinią uogólniać na całe allegro, gdyż nie masz doświadczenia z innych kategorii.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@dawal50 "Nie rozumiem czemu ciągle bagatelizujecie tego SS, wszystko zależy od kategorii, nie można swoją opinią uogólniać na całe allegro, gdyż nie masz doświadczenia z innych kategorii."

To nie ja uogólniam, tylko Allegro i pogódź się z tym. Nie jesteś jedyny, który stracił SS bez powodu, może odzyskasz, jeśli nic się nie przytrafi. A jeśli spadła ci sprzedaż, to powtórzę ci radę z czatu Allegro jaką ktoś dostał kilka miesięcy temu: "może Pan wykupić wyróżnienia, żeby poprawić wysokość sprzedaży". Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o pieniądze. 😁

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@konto zamknięte uogólniasz, bo ja nie muszę przy moich produktach przebijać się przez 34 oferty. Sprzedajesz w kategorii gdzie jest o wiele większa konkurencja i może faktycznie u Ciebie SS ma mniejsze znaczenie. Nie ma to jednak przełożenia na całe allegro.

Nie chodzi mi o stratę SS tylko o celowe zwlekanie z ponownym nadaniem SS, mimo że się spełnia wszystkie warunki.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@dawal50, może w twojej kategorii rzeczywiście ma to znaczenie, ale przyznawanie i odbieranie SS jest tak zagmatwane, że większą wartość ma odznaka Wzorowego Ucznia w podstawówce, niż SS na Allegro.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@dawal50 Allegro nie zwleka celowo, są jakieś procedury, terminy kwalifikacji itp. Nikt specjalnie dla Ciebie tego nie zmienił. Jeśli masz wątpliwości, zapytaj przez formularz.

W zakładce Super Sprzedawca możesz cały czas śledzić, czy spełniasz warunki programu. Gdy tak się stanie, dołącz do programu i zaakceptuj Regulamin. Zweryfikujemy Twoje konto maksymalnie w ciągu 21 dni. Jeśli weryfikacja będzie pozytywna, wyróżnimy Twoje oferty znakiem Super Sprzedawcy.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/super-sprzedawca/co-sie-stanie-gdy-strace-tytul-super-spr...

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

xyz96 allegro zwlega celowo , pakiety monet dla SS to dodatkowy koszt . Tak nawiasem straciłem w tym miesiącu SS i jakoś spadku obrotów nie zauważyłem .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ale jak celowo? Mają 21 dni i tego trzeba się trzymać. Tak samo jak zwrot wpłaty - ma być niezwłocznie, ale w sumie do 14 dni. 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

xyz96 tracisz natychmiast np po oznaczeniu dyskusji jako nierozwiązana pomimo miesięcznych kwalifikacji . Dane do SS są z miesiąca poprzedniego .Automatycznie mija miesiąc kolejna kwalifikacja SS masz ............alllllllle nieeeeeeeeeeeee kolejne 21 dni undecided

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A tak swoją drogą mi się źle kojarzy SS a dziadkowi nawet nie wspomnę😡

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wszystko ma swoją cenę, nawet takie SS .

oznacz moderatorów