anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Cenniki dostawa jak poprawnie ustawić kilka różnyych

MAMY ROZWIĄZANIE!
kielkowski-info
#8 Zapaleniec#

Witam, zajmuje się sprzedaż roślin na allegro i mam problem z cennikami dostaw. Korzystam z kuriera GLS. Chciałbym mieć możliwość ustawiania ilości paczek w zależności od produktu. Mam takie których wejdzie np 20 do 1 paczki, ale mam też takie których wejdzie tylko 2. Jak to ugryźć na allegro? Obecnie mam ustawiony 1 cennik na max 8 sztuk, ale często przez to musze dopłacać do kuriera jak klient zamówi sobie 8 roślin i płaci 1 transport, a defacto jest ich 4 (za 3 dopłacam sam...). Z góry dzięki za poradę

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
kostas11
#21 Demiurg#

@kielkowski-info trzeba by było do każdej aukcji dodać inny cennik dedykowany cennik 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@kielkowski-info Podczas wystawiania oferty rób "dodaj cennik dostawy", jak masz juz powystawiane to możesz edytować każdą i dodawać indywidualny cennik. Albo zrób sobie kilka cenników dostaw z różnymi nazwami i odpowiedni dodaj podczas wystawiania. Możesz też edytować grupowo kilka ofert i tam ustawić odpowiedni cennik

oznacz moderatorów
kielkowski-info
#8 Zapaleniec#

Czyli jeśli przygotuje sobie powiedzmy 10 cenników w każdym wysyłka powiedzmy 19.99 zł, ale każdy z nić będzie mieć inną liczbę produktów jakie wchodzą do paczki to będzie to działać tak jak bym chciał. Chce najpiew to doprecyzować bo wystawiam i aktualizuje za pomocą API a nie chce się pakować w niepotrzebną robotę ze zmianą kodów 🙂
Więc teraz jeśli klient kupic 1x produkt A z cennikiem który max można wysłać 2 sztuki w paczce, i do tego kupic 5x produkt B, którego mieści się 20 sztuk w paczce, to finalnie allegro zrobi z tego 2 kartony?

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@kielkowski-info tak, dokładnie.

Tylko pamiętaj o jednym jeszcze ważnym ustawieniu, łączeniu cenników dostawy.

dost.jpeg

Najbezpieczniej jest ustawić "przesyłki będą nadane osobno".

oznacz moderatorów
kielkowski-info
#8 Zapaleniec#

Dziękuje wszystkim za pomoc z tym problemem 🙂 Nie spodziewałem się że forum allegro ma takie sporo grono aktywnych i chętnych do pomocy ludzi. To miłe zaskoczenie! Pozdrawiam

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

Tylko uważaj z tymi cennikami bo ich nie można usuwać żeby się nie pogubić

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@kielkowski-info To racja co napisał @Client:44052296 . Ja jak zrobiłem za dużo cenników albo przestałem z niektórch korzystać to nadałem nazwę "zzz 1, 2 ,3 itd" dzięki czemu wuświetlają się na końcu listy. a te z któtych korzystam to "cennik a, b, c" ew "kurier 1, 2, 3"

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Client:44052296 ale można je edytować. Można też edytować nazwę, jak zmiana całości jest zbyt czasochłonna i nazwać np. "ŻŻŻŻŻŻŻŻŻ NIE UŻYWAĆ" i dzięki temu taki cennik ląduje na szarym końcu listy.

oznacz moderatorów