anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Chaos wywołany katalogowaniem produktów na Allegro

CombatRock
#7 Wielbiciel#

Witam,

sprzedaje płyty CD, winyle... Nie mogę w żaden sposób wpłynąć na Allegro, żeby korygowało błędy w katalogu. Na 10 zgłoszeń o błędach poprawiają jeden. O zmianie kategorii produktu nie ma co marzyć i tak składanka Love songs znajduje się w dziale metal, płyta punk jest w dziale pop.... Co mam zrobić w przypadku gdy teoretycznie produkt istnieje już w katalogu Allegro. A w rzeczywistości ktoś dodał błędny lub wymyślony kod do zupełnie innego produktu? Wystawiam płyty, robię zdjęcia frontu i tyłu okładki (z kodem kreskowym) fizycznie mam produkt w ręku dokładnie sprawdzam kod, zgłaszam błąd, a obsługa Allegro i tak nie zmienia nazwy produktu? Dajmy na to produkt pod tytułem xx, ...., CD CD, płyta płyta ze zdjęciem ściągniętym z internetu jest bardziej wiarygodny niż produkt któremu robię realne zdjęcia i można bez problemu zweryfikować kod!!!??? Co mam zrobić gdy produkt w ogóle kodu nie posiada? 

Pozdrawiam Allegrowiczów 🙂

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@CombatRock, czy możesz podać więcej szczegółów dotyczących odrzuconego zgłoszenia (numer oferty, data zgłoszenia)? Poproszę o ponowną weryfikację. 

Jeśli chodzi o EAN, znajdziesz go przy kodzie kreskowym produktu. Gdy nim nie dysponujesz, w pierwszej kolejności poszukaj go na stronie producenta. Możesz go uzyskać również od importera produktu.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Tutaj nie jest problemem weryfikacja jednego konkretnego zgłoszenia tylko setek takich zgłoszeń. Oprócz charytatywnego  zgłaszania błędów w katalogu człowiek ma inne potrzeby życiowe.

oznacz moderatorów

CombatRock
#7 Wielbiciel#

No właśnie! Prowadzę firmę i jest to moje jedyne źródło utrzymania tak więc gdy 1 sierpnia wprowadzą 100% powiązania z produktem zniknie mi 5000 tysięcy produktów ze sprzedaży! Nie jest to zabawa tylko potrzeba życiowa 🙂 

Ponad to jeśli ktoś dodał błędny lub wymyślony kod i zatwierdziło to Allegro. I nie chce tego zmienić. To ja będę musiał podać wymyślony kod zastępczy 🙂 

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Jeśli handel na allegro to Twoje jedyne źródło utrzymania to jesteś odważnym człowiekiem.

oznacz moderatorów

CombatRock
#7 Wielbiciel#

 

 

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Zgłoś od razu 5000 aukcji niech weryfikują i ustawią jak być powinno.

oznacz moderatorów

CombatRock
#7 Wielbiciel#

Pani Maju chyba się nie rozumiemy! Wystawiając przedmiot dajmy na to CD, wpisując kod kreskowy z płyty którą mam przed oczami, Allegro sugeruje mi że właśnie sprzedaje np. telefon. Więc właściwy kod zostaje, lecz nie łącze go z produktem.

Sprzedaje dużo muzyki "niezależnej/alternatywnej/jazzowej" wydanej w bardzo niewielkim nakładzie bez kodów kreskowych. Często wydanej własnym sumptem przez zespół, który nie istnieje od 10-15 lat, nakład jest już dawno wyprzedany. W internecie nie ma po nim najmniejszej informacji. Więc nie mam możliwości uzyskania kodu od producenta.

Wystawiam kilkaset produktów tygodniowo na Allegro, więc ciężko mi będzie w tej chwili znaleźć taki przykład. Ale jak tylko trafię ponownie na taką sytuację, zgłoszę się do Pani.

oznacz moderatorów

CombatRock
#7 Wielbiciel#

Nie mogę pojąć Państwa polityki!? To wam powinno zależeć na tym, żeby sprzedać produkt wyjątkowy "unikat / białego kruka" za wysoką cenę i pobrać niemałą prowizje. A nie wstrzymywać jego sprzedaż!

oznacz moderatorów