anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Chiński dropshipping

MateuszK1288
#2 Obserwator#

Od jakiegoś czasu mamy na allegro wysyp śmieciowych sprzedaży pseudo przedsiębiorców "dropshippingowców". Kiedyś allegro kojarzyło mi się z bezpieczeństwem i jakością obsługi której wymagała od sprzedających. Aktualnie mam wrażenie, że raczej chodzi o ilość transakcji niż ich jakość.

Tak zwany dropshipping podlagający na sprzedaży "usługi zamówienia w imieniu kupującego przedmiotu na **piiip**s". Jak dla mnie totalna patologia, ukrywa się fakt, że na zamawiającym wisi obowiązek opłacenia cła oraz VAT. Wg mnie taki allegrowicz z automatu powinien dostać bana na wystawianie aukcji.

W mojej ocenie przedmioty takie naruszają punkty:

  1. Przedmiot w błędnej kategorii (w końcu oferowana jest usługa)
  2. Informacja o konieczności doliczenia dodatkowej opłaty do ceny. (VAT i cło)
  3. Opis nie może zawierać informacji nieprawdziwych, niesprawdzonych lub wprowadzających w błąd (większość sprzedających nie widziało towaru na oczy)
  4. Zapis regulaminu allegro: Doliczanie dodatkowych opłat do ceny końcowej jest niedozwolone. Nie możesz wymagać od kupującego, by zapłacił kwotę większą niż ta, za którą kupił przedmiot (za pomocą kup teraz lub licytacji), łącznie z kosztem wybranej metody dostawy.
  5. Regulamin allegro: Zakazane są też oświadczenia, że licytowana kwota jest ceną netto (bez VAT) lub że należy doliczyć określony procent ceny w celu uzyskania faktury VAT. Wszystkie licytowane kwoty są cenami brutto (z VAT) podanymi w złotówkach i jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, zobowiązujesz się na życzenie klienta wystawić fakturę bez dodatkowych kosztów.
  6. Regulamin allegro zezwala co prawda na niedodawanie opłat celnych ale jak rozumiem chodzi tutaj o cło a nie VAT.

Czy mógłby ktoś z allegro wypowiedzieć się co sądzi o każdym z powyższych punktów?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kostas11
#21 Demiurg#

@MateuszK1288 kasa liczy się kasa z prowizji 🙂 od 1 lipca będą doliczać vat 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

MateuszK1288
#2 Obserwator#

Pytanie co z magazynami w UE których też się mnoży aktualnie 😕

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@MateuszK1288 a nie jest tak że jak towar jest w UE i wysyłka z UE do UE to już jest po cle i Vacie ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

MateuszK1288
#2 Obserwator#

Zobaczymy co Chińczycy wymyślą 😉 W tym momencie tak nie jest w mojej ocenie bo ceny takie same 🙂

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Twoja towar jest w twoja door po 6 months. Congratulations.😁

 

oznacz moderatorów