anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co Allegro robi z użytkownikami którzy licytują i nie płacą?

aniahow
#7 Wielbiciel#

Szukałam odpowiedzi na pytanie co Allegro robi z użytkownikami którzy licytują i nie płacą? Bo to jakaś plaga na tym portalu, a obecna bezkarność spowodowała, że jest tego coraz więcej. Praktycznie gdy widzę, że ktoś u mnie coś wylicytował i ma konto dopiero miesiąc to mam niemal 100% pewność, że nie zapłaci i tak się dzieje. Konta są zakładanie na fikcyjne dane, telefon nieistniejący. Co innego użytkownicy którzy mają konto powyżej 10 lat, są sumienni, kupują i płacą i...pamiętają czasy że za takie nierzetelne zachowanie można było dostać ostrzeżenie lub blokadę konta. Uważam, że Allegro podczas zakładania konta powinna weryfikować bardziej użytkowników. Telefon powinien być sprawdzany przez kod SMS, a tożsamość przez facebook lub przelew bankowy, przecież Allegro to nie platforma do zabawy.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

Możesz ich zgłaszać tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=214387b5-397a-4941-9f72-7d844023040c Jeżeli notorycznie nie płacą, być może zostaną zablokowani.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 nie zostaną zablokowani - patrz klauzula abuzywna, którą dostało allegro a o której nie można tu pisać bo cenzura

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@aniahow Ale zdajesz sobie sprawę, że są ludzie, którzy nie mają fejsbunia? Są też tacy, którzy nie mają konta w banku😁
Kiedyś allegro na adres powiązany z kontem wysyłało papierowy list z kodem, którym w pełni aktywowało się konto, niestety w pędzie ku postępowi zrezygnowało z tego jakże skutecznego rozwiązania.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

aniahow - Allegro nic nie robi.

oznacz moderatorów

quazarek
#8 Zapaleniec#

ja usnąłem wszelkie formy płatności przy odbiorze, za pobraniem etc.

Klient kupuje z opcją odbioru osobistego, nie pojawia się, nie płaci, prowizja naliczana, brak możliwości zwrotu klientowi pieniędzy których nie zapłacił. Nie udowodnisz alllegro, że w ogóle się nie pojawił, tylko zlał temat.

Druga opcja wysyłka za pobraniem, akurat w tym przypadku udało mi się wydębić zwrot prowizji, nie mniej zostałem poinformowany, iż opłata za sprzedaż jest bezzwrotna. Tylko jak się zeszło o koszty wysyłki zostałem poinformowany, iż mogę dociekać zwrotu opłat o kupującego polubownie, albo drogą cywilno-prawną ..Tak więc 18zika poszło sobie....

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@aniahowTak się dzieje nie od dziś. Zgłaszaj jak się powtarzają tacy kupujący.

oznacz moderatorów