anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co mogę zrobić w przypadku gdy inny sprzedawca podpiął się pod moje ogłoszenie

Nast1
#9 Pomysłodawca#

Witam, proszę o pomoc czy mogę coś zrobić ze sprzedawca który  podpiął się pod moje ogłoszenie, posiada moje opinie, moje opis oraz moją nazwę firmy w tytule? Jeżeli tak proszę o odpowiedz na temat. Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

RED
#21 Demiurg#

podaj przykład oferty

oznacz moderatorów

Nast1
#9 Pomysłodawca#

Podaje przykład   Świeczniki posiadam Np. 85 opinii jedno ze zdjęć jest robione przez  nas oraz opis całego ogłoszenia również tworzyliśmy sami. Przypadkowo trafiłem na ogłoszenie tego samego produktu gdzie były moje otrzymane opinie, moje zdjęcie  oraz mój opis dodatkowo moja nazwa firmy w nazwie. Nie ukrywam że sprzedaż tego produktu spadła czy to mogło mieć tez na to wpływ ?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Nast1 Podpiwedź : produktyzacja. Specjalistka @k_owczarek1 chetnie odpowie Ci dlaczego według niej Twoja praca wykonana do przygotowania opisu, i wartościowych zdjęć powinna być dostepna za darmo dla innych....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@Nast1 Raczej nie można się podpiąć pod twoje ogłoszenie. Rozumiem, że chodzi o twój produkt.

Zgłoś naruszenie zasad Regulaminu Allegro. Jeżeli rzeczywiście masz podstawy. Na przykład: nazwa firmy jest chroniona jako znak towarowy, kod EAN jest zarejestrowany na twoją firmę.
Opinie są o produkcie. Jeżeli produkt jest sprzedawany przez wielu, opinie nie są twoje.

oznacz moderatorów

Nast1
#9 Pomysłodawca#

Jeżeli opisy były tworzone przez nas oraz jedno ze zdjęć było również robione przez nas? To mam jakieś szanse na zgłoszenie naruszenia zasad ? 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@Nast1 Co do opisu to zapomnij. Opis dotyczy cech produktu (innych opisów nie wolno zamieszczać) a ten sam produkt może mieć bardzo podobne opisy jego cech. W takiej sytuacji raczej nie ma mowy o plagiacie.

Jeżeli zdjęcie nie zostało dołączone do produktu (przy tworzeniu produktu zaciągane jest do 16 zdjęć z oferty w oparciu o którą tworzony jest nowy produkt w bazie Allegro i przekazujesz do tych materiałów wszystkie prawa autorskie dla Allegro - patrz odpowiedź @pinsplash ), to możesz próbować, ale trudno będzie:

- udowodnić, że masz prawa autorskie do zdjęcia,

- zdjęcie zamieszczone na cudzej ofercie jest tym samym zdjęciem.

W mojej ocenie jedyna skuteczna metoda obrony przed takimi sytuacjami to rejestracja znaków towarowych w UPRP i kodów w bazie GS1.

 

oznacz moderatorów

Nast1
#9 Pomysłodawca#

Co do opisu opis był tworzony w nasz sposób nie było tam np. Kolor czarny, zapach cytrynowy itd. Tylko wyglądał w ten sposób „ świeczka o zmysłowym zapachu w kolorze głębokiej czerni dzięki niej poczujesz się zmysłowo” to tylko przykład.  Czy to nie jest traktowane w takim przypadku jako utwór: słowny (czyli tekstowy opis produktu, firmy, itd.) tak jak by opis posiada indywidualny charakter co oznacza ze jest objęty  prawami autorskimi?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

„ świeczka o zmysłowym zapachu w kolorze głębokiej czerni dzięki niej poczujesz się zmysłowo”

Ojej, mogę zamówić 1000 tych świeczek? Mam potrzebę poczuć się zmysłowo, zwłaszcza chodzi mi o zmysłowy zapach w kolorze czerni 😄

oznacz moderatorów

Nast1
#9 Pomysłodawca#

Podałem przykład to nie jest mój produkt, który oferuje 🤣

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@Nast1 Nie jestem specjalistą od prawa autorskiego, chociaż trochę doświadczenia mam. Jeżeli chcesz taki opis traktować jako utwór to musisz go opublikować w sposób zapewniający ochronę praw autorskich. Chyba zgodnie z Regulaminem Allegro oferta na portalu nie jest takim miejscem.

Abstrahując od regulaminu Allegro, który zmierza w kierunku "supermarket" takie opisy wprowadzają klienta w błąd (myśli że to inny lepszy produkt niż na innej aukcji oznaczony takimi samymi parametrami), to przy braku "twardego" zabezpieczenia przed łączeniem twoich ofert z innymi szkoda czasu i pieniędzy na utwory i promowanie. 

oznacz moderatorów

Nast1
#9 Pomysłodawca#

Dziękuje bardzo wszystkim za pomoc sprawa rozwiązana.

oznacz moderatorów