anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić gdy kupujący nie podał pełnego adresu, nie odbiera telefonu, a przesyłka za pobraniem

two_birds
#7 Wielbiciel#

Kupujący podał tylko numer domu i numer mieszkania, ma wyłączony telefon a na maile nie odpowiada, oczywiście wybrał wysyłkę za pobraniem. Nie da się wysłać przesyłki bez nazwy ulicy a w przypadku gdy jest to wieś bez ulic powinien napisać nazwę wsi i numer domu. Kiedyś bym sie tym nie przejmował. Terazjednak  gdy Allegro zwraca uwagę na szybkość wysyłki i promuje sprzedawców za szybkość  jest to olbrzymi problem

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

LEW433
#21 Demiurg#

Nic, pozostaje tylko czekać.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@two_birds Nie udostępniaj wysyłek za pobraniem, to dobry sposób na wyeliminowanie takich problemów w przyszłości. Napisz do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=214387b5-397a-4941-9f72-7d844023040c może serwis go upomni aby podał Ci pełny adres.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

xyz96 Czy two_birds pytał czy ma udostępniać pobrania i czy to ma sens biznesowy?

Odpowiadaj na pytania a na czym nie znasz się lepiej nie ruszaj😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@aragil Nie dyktuj mi, na co mam odpowiadać. Ty się raczej na mało czym znasz, poważasz zapisy ustaw i stanowiska UOKiK. Gdy się z tobą o tym próbuje rozmawiać, piszesz bajki o ślimakach i marchewkach - jest na forum taki twój wpis. Modele biznesowe w allegrowej piaskownicy? Chodzi o allegrowych biznesmenów? A co ty wiesz o prawdziwym biznesie?

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

xyz96 Lepiej opowiedz jak biznesowo pakowałaś cztery opony w jedna paczka i co na to Uokik?😐

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@aragil na allegrowych bzdurach ty znasz się lepiej, wiesz jak pakować po pół opony i wysłać w ośmiu paczkach, bo inaczej nie wejdą do paczkomatu - takie to tu się robi "biznesy" 😄

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

Twoja wypowiedz : "Spakuj 4 opony w jedną paczkę i odeślij z jedną etykietą. "

xyz96 Ja przekładam tu twoi wypowiedzi 😎, ty wymyślasz jakieś bzdurne, niezrozumiale teksty, fantasta z ciebie żądny.😄

 

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/pocz%C4%85tkuj%C4%85cy-sprzedawcy/zwrot-towaru-w-calosci-przez-sma...

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@aragil Biznesmenie allegrowy, normalnie to się wysyła cały transport opon na paletach i nikt nie pyta, w ilu to jest paczkach, w co to jest owinięte i jaki jest rozmiar kartonu, tutaj ty lepiej wiesz, jak wysłać po pół opony listem i paczkomatem 😄

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

Czyli allegro Smart w tym zwroty według twojej wiedzy to wysyłka opon paletami😄😄😄,

Pewne jesteś już zarządca pionem allegro Smart palettobiznes ,gratulacje awansu.👩‍🎓

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeszcze nigdy, żadne opony nie przyjechały do mnie na palecie.😁

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 A ty w ogóle masz prawo jazdy i prowadzisz samochód? Przepisy znasz? Nikt się nie boi wsiąść z tobą? 🙂

Przecinek w tym miejscu niepotrzebny 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@xyz96 Nie przypominam sobie żeby było to twoje forum, nie zmienił się twój status, jesteś nadal xyz czyli końcem.....Może znasz przepisy, ale jeździć na pewno nie potrafisz.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Ale dlaczego mi znowu piszesz czym jestem, po co znowu informujesz, że to nie moje forum? Dlaczego piszesz, że ja nie umiem jeździć, skoro tego nie wiesz?

Było skierowane do ciebie grzeczne pytanie, to grzecznie odpowiedz, zamiast swoim zwyczajem atakować. 🙂 Kulturę zachowaj 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ciebie moja osoba nie powinna obchodzić, zapytaj innych. Kultury ty tu uczysz i właśnie zbierasz żniwo tego.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 To teraz przypomnij sobie, kto tu pisał codziennie o tabletkach, oddziale zamkniętym i liściu na czarnym samochodzie. Wystarczy?? Wszystko w temacie.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@xyz96  pobrania nie mają tutaj nic do rzeczy, mam masę klientów, którzy po przedpłacie podają niepełne dane w formularzu. Sytuacja jest taka sama jak wyżej, jak ktoś nie odbiera telefonu lub nie odpisuje na maile trzeba czekać aż się zainteresuje swoim zakupem 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

two_birds
#7 Wielbiciel#

 W tym przypadku wystarczyłoby  gdyby Allegro tak zaprogramowało rubrykę "adres" by nie można było wpisać wyłącznie cyferek ale co najmniej też 2 litery

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@two_birds to nic nie da, bo często wpisują nazwę ulicy bez nr domu, albo nr domu, ale bez nr mieszkania, przy odbiorze z punktu podają telefon stacjonarny (tutaj akurat allegro mogłoby wymagać komórki, to żaden problem dla systemu), po wybraniu np, przesylki krajowej wpisują adres zagraniczny itp.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@mikeza z tymi dowolnie wpisywanymi numerami telefonu to jakaś masakra, ja mam zapis w regulaminie, że telefon ma być poddany z polskim prefiksem i 9 cyfrowy, jeśli klient wrzuca mi jakiś zagraniczny, przez co nie mogę wygenerować etykiety, to wzywam mailem do podania prawidłowego w terminie takim jaki mam czas na wysyłkę. Brak kontaktu = anulowanie zamówienia, zwrot wpłaty. 

oznacz moderatorów