anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przypominam że od 1.1.2021 należy zmienić regulamin sprzedaży

RED
#21 Demiurg#

Przypominam że od 1.1.2021 należy zmienić regulamin sprzedaży

bo część przedsiębiorców będzie miała prawo do traktowania podobnie jak konsument

https://rpms.pl/zmiany-w-prawie-konsumenckim-2020/

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-zmiany-w-prawie-konsumenckim-sprawdz-kogo-dotycza-i-co-sie-zmieni

https://www.dziennikprawny.pl/pl/a/zmiany-w-prawie-konsumenckim-2020-kogo-dotycza-i-co-sie-zmieni

 

doświadczenie uczy, że po zmianach regulaminów posypią się wyroki w związku z abuzywnością wpisów w regulaminach

dlatego zalecam cytowanie w regulaminie ustaw i kodeksów wprost

i nie robienie żadnych dziwnych wstawek

może allegro @msniezek ze swoim działem prawnym przygotuje jakiś poradnik co gdzie i jak powpisywac w swoich regulaminach?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Z technicznej strony, najprościej chyba będzie w zakładce reklamacje odznaczyć checkbox ograniczający prawo rękojmi dla przedsiębiorców, lub dodać zapis w tym stylu:

"Z ograniczenia rękojmi dla przedsiębiorców wyłączone są osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, jeśli zawarta umowa, nie będzie dotyczyła ich zawodowego charakteru."

 

Tak myślę

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@RED @TATLOK ale jak Sprzedający ma potwierdzić bądź odrzucić : nie będzie dotyczyła ich zawodowego charakteru

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@pinsplash Sprawdzając PKD i to tylko wówczas kiedy ktoś składa reklamację, przecież dotyczy to osób, które chcą fakturę.

Określenie zawodowego charakteru nie jest zbyt trudne. Np. w mojej dziedzinie, jeśli sprzedaję biżuterię do piercingu i ktoś prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, jednocześnie chcąc fakturę

  • nie jest to salon kosmetyczny, który zakłada kolczyki klientowi,
  • nie jest sklepem kupującym do dalszej odsprzedaży

to pozostałe przypadki nie są związane z wykonywaniem zawodowego charakteru

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@TATLOK Czyli kolejna robota, plus interpretacja.... 😞  maskara

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Najwygodniej będzie się nie ceregielić i przyjmować wszystkie zwroty.

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@xyz96 Tu akurat o zwroty chodzi najmniej, a bardziej o 2 letnią odpowiedzialność z tytułu rękojmi wobec zakupów B2B.

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

xyz96 "Najwygodniej będzie się nie ceregielić i przyjmować wszystkie zwroty."

Pokaz przykład 😑,zacznij sprzedawać, przyjmuj wszystkie zwroty, zwracaj pieniędzy bez otrzymania zwracanego produktu, wysyłaj nowa paczkę jak kupujący powie ze nie on odebrał przesyłkę.......Czekamy.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@TATLOK @RED  bo wyobraźcie sobie sytuację, że klient kupuje coś i zwraca. I teraz wy twierdzicie że to jest przedmiot zawodowej działalności, a kupujacy będzie twierdził że nie. Kto to rozstrzygnie ? Allegro? Jak?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Będzie więcej Dyskusji 🙂 ,a Allegro stanie po stronie kupującego.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Tak tu raczej zmian nie będzie kupujący zawsze królem będzie a sprzedawcy będą mieć kolejny problem i dodatkową papierkową robotę.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@TATLOK co wydaje się proste jest zwykle trudne

tutaj muszą sie pojawić pierwsze decyzje uokik i inspekcji handlowej

jak to rozgraniczać i kto ma to robić - bo jakoś w ustawie o tym zapomnieli

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

widać to bałaganie np: z tarczą 5.0 i 6.0 gdzie wymienili pkd a potem okazało się

że np: wyciągi narciarskie mogą pracować lub że część hoteli nic nie dostanie z tarczy bo mają inne pkd

 

największym d e b il i z mem jest to, że zawierając umowę na allegro sprzedawca nie zna jej charakteru np: czy jest konsumencka \

więc sprzedawca tak na prawdę nie wie jak ma traktować Kupującego

jak zaczynałem dziaalnośc gospodarczą to w rejestrze działalności  (bo to się nie nazywało wtedy chyba pkd)

nie było sprzedaży komputerów zamiast tego urząd wpisał mi sprzedaż mebli

bo wg nich było najbardziej podobne

a najlepsze, że rok wcześniej wpisywało się po prostu sprzedaż towarów na terenie kraju z wyjątkiem produktów koncesjonowanych)  i tyle

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

a allegro nie zmieniło formy zakładek reklamacja i zwroty

i wciąż tam można wyłączyć w całości rękojmie dla przedsiębiorców

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Według mnie przepis jest martwy. Jeśli klient bierze fakturę 'na firmę' to znaczy, że chce ją wrzucić w koszty i nie jest moją rolą kwestionować jego decyzję. Od tego jest KAS. 

oznacz moderatorów