anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić, gdy podczas łączenia ofert wyskakuje błąd?

MAMY ROZWIĄZANIE!
SklepGIMPEL
#8 Zapaleniec#

Co zrobić kiedy chce połączyć oferty wyskakuje błąd:

Parametr EAN w Twojej ofercie jest przypisany do innego produktu w Katalogu. 

Z góry dzięki za pomoc

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30
triaudio
#8 Zapaleniec#

Czyżby efekty "paniki na pokładzie" przed zbliżającym się nadejściem Giganta z Zachodu? 😉

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@triaudio na podstawie baz danych, o których piszesz sprawdzamy już utworzone karty produktów. Na początku umożliwiliśmy Sprzedającym tworzenie kart i z tego powodu pojawiło się sporo błędów, obecnie już nie wszędzie jest to możliwe, w części kategorii są dostępne jedynie już stworzone produkty i nie można dodać nowych. 
Odnośnie drugiej kwestii przypisanie niewłaściwego produktu narusza zasady Allegro, nie ma naszej zgody na łączenie ofert z innymi produktami, w takich sytuacjach odłączamy produkty od karty. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
triaudio
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź. Niestety nie bardzo mi ona pomaga w sytuacji, która spowodowała, że zacząłem poszukiwać tutaj pomocy w rozwiązaniu mojego problemu. Otóż zeskanowałem kod z produktu, który chcę wystawić na aukcji. Wypełniłem formularz wypełniając wszystkie pola informacjami dostępnymi u producenta. Niestety nie mogę tego produktu powiązać z istniejącymi, ponieważ w Waszej bazie ten kod ean jest przypisany do innego produktu. (oczywiście nie mam pojęcia, do jakiego) Co mogę w tej sytuacji zrobić?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@triaudio w tej sytuacji proszę napisz do nas tutaj podając kod EAN produktu, który chcesz dodać zweryfikujemy jaki produkt jest pod niego podpięty.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
FILC-TECH
#8 Zapaleniec#

Mam dokładnie to samo. Ciekawe czy moderator odpowie. Mam 300 takich przypadków. Co mam zrobić w zaistniałej sytuacji - przenosić kable hdmi z kategorii kable hdmi do kategorii telewizja przemysłowa (bo najprawdopodobniej ktoś ten sam kabel tam wystawił mimo jakby ma mniejszy sens) i wogóle skąd mam wiedzieć w jakiej kategorii jest ten ean przypisany do innego produktu ?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@FILC-TECH oczywiście, że odpowiem, jednak proszę Cię o cierpliwość, ponieważ konsultuje Twoje zapytanie z odpowiednim działem, gdy tylko otrzymam informację, wrócę tutaj! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@FILC-TECH wdrożyliśmy zmianę, dzięki której Sprzedający mogą wystawić ofertę w innej kategorii, niż ta przypisana do produktu z Katalogu. 
Kategorie, w których można wystawić ten sam asortyment połączyliśmy w zbiory podobnych kategorii. 
Jeżeli wybierzesz produkt z katalogu, który pasuje do przedmiotu w Twojej ofercie, wskażemy kategorię przypisaną do tego produktu. Jeśli będziesz chciał ją zmienić to wyświetlimy Ci listę wszystkich kategorii, które połączyliśmy w zbiór.
Gdy wybierzesz jedną z nich:
- nie usuniemy powiązania z produktem, który wcześniej dodałeś do ofert,
- uzupełnimy kod EAN, który zaciągniemy z informacji o produkcie,
- pozostałe parametry wymagane do wystawienia oferty będziesz musiał uzupełnić ręcznie.

Jeśli nie zdecydujesz się na żadną z naszych propozycji, możesz przejść do standardowej wyszukiwarki kategorii.

Jeżeli chciałbyś zgłosić sugestię połączenia konkretnych kategorii w zbiór, podaj proszę, jakie to dokładnie kategorie oraz przykładowy numer oferty.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

no bardzo mnie ciekawi jak zadziała ta zmiana bo na razie jest wielki bałagan, kod EAN powinien być PODSTAWĄ !!! do połączenia produktów a nie kategoria w której  ktoś pierwszy beztrosko wystawił daną rzecz. Na przykład wystawiam głośnik, który klienci kupują kiedy budują lub naprawiają domowe kolumny audio, wpisuje poprawny kod EAN i otrzymuję komunikat ze smutną miną że produkt nie został powiązany ponieważ należy do innej kategorii - car audio 

Produkt po to ma kod EAN żeby można go było łatwo zidentyfikować  i kategoria w której pierwszy sprzedający ją wystawił (często błędna) nie powinna tu mieć żadnego znaczenia, tym bardziej że faktycznie na siłę można ten głośnik zakwalifikować również do kategorii car audio.

Dlatego drogie Allegro jak chcesz mieć wszystkie produkty powiązane to nie odrzucaj poprawnie wprowadzonego produktu tylko dlatego że ktoś kiedyś już ten produkt wprowadził do innej kategorii, no chyba że chcę głośnik wystawić w kategorii  książki lub innej  podobnie bezsensownej.

 

 

oznacz moderatorów
SAM-CHEM
#8 Zapaleniec#

Myślę, że ten bałagan jest spowodowany częściowo przez lenistwo samych sprzedających. Allegro wprowadziło w niektórych kategoriach konieczność podania wymaganych obowiązkowych parametrów jak np. w moim przypadku wielkość opakowania farby np. 5L, czy kolor producenta - ja się z tym zgodziłem i dokonałem modyfikacji bazy w programie obsługującym integrację z serwisem Allegro - pomimo, że te te informacje są zawarte w nazwie oferty np. Farba lateksowa producent - kolor - wielkość opakowania.

Część sprzedawców poszło na łatwiznę i wystawili produkty w kategoriach gdzie nie było konieczności przesyłania tych informacji przez API i teraz mam problem bo ja w tym czasie ogarniałem swoją ofertę do wymaganego standardu. 

Teraz mam część produktów niepowiązanych i czekam aż Allegro to naprawi po swojej stronie. 

Kolejną dziwną sprawą jest kod producenta i kod EAN - Ean jest przypisany do konkretnego produktu więc po co ten kod producenta? To też sprawdzałem i najczęściej w tym polu sprzedający podają kod pod którym występuje ten towar u nich w programie magazynowym.

oznacz moderatorów
janina_mat
#7 Wielbiciel#

Oferuję akumulatory AGM 12V 18Ah, które mogą służyć jako wkład do UPS, jako zasilanie awaryjne systemu alarmowego (najczęściej), czy po prostu jako akumulator do czegokolwiek (nawet do motocykla od biedy).

Wystawione są oferty w trzech kategoriach:
Allegro-Elektronika-Komputery-Listwy zasilające i UPS-UPS-Akumulatory
Allegro-Elektronika-RTV i AGD-Elektronika-Elektronika-Zasilanie-Akumulatory
Allegro-Dom i Ogród-Budownictwo i Akcesoria-Elektryka i akcesoria-Alarmy-Pozostałe

Każda z tych kategorii jest prawidłowa.
W pierwszym przypadku udało się powiązać z produktem, w pozostałych przypadkach nie ma już takiej możliwości:  Parametr EAN w Twojej ofercie jest przypisany do innego produktu w Katalogu.

oznacz moderatorów
ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

przerabiałem już ten  problem, identyczny kod EAN ale przypisać go można tylko do tej kategorii która jako pierwsza została wybrana przez sprzedawcę efekt jest taki że możesz mieć powiązany produkt tylko zgodnie z tym co ktoś wcześniej arbitralnie wybrał, ten sam produkt w innych kategoriach (jak najbardziej poprawnych) będzie odrzucany i możesz go wystawić tylko jako "niepowiązany"  i zobaczyć rysunek ludzika ze smutna miną tak jak by to była twoja wina.

Ten problem powinien być rozwiązany systemowo bo inaczej nigdy nie będziemy mieli 100% powiązanych produktów, rozumiem że odrzucają powiązanie akumulatora w kategorii  komiksy ale w tych trzech w/w kategoriach jak najbardziej powinni umożliwić powiązanie produktu bo kod EAN jest najważniejszy  a nie to kto pierwszy wystawił akumulator w danej kategorii

oznacz moderatorów