anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Cofnięcie paczki InPost na podstawie rezygnacji z transakcji przez SMS

DziubekR1
#9 Pomysłodawca#

Szybkie pytanie,

Kolejny niepowazny typ, ktory sie rozmyslil 3h po tym jak wstawilem paczke do paczkomatu. Wiekszosc czasu rozmawialismy przez SMS jak dopytywal o szczegoly, ale uzywal tego samego numeru ktory ma na koncie allegro. Paczka zostala wyjeta przez kuriera z paczkomatu 2h temu i chcę ja zawrocic.

Gosc napisal mi rezygnacje z zakupu przez SMS, poprosilem o wyslanie tego przez allegro razem z informacja, ze zgadza sie, aby cofnąć paczke przez InPost (byla wyslana za 8.99 przez Allegro InPost), ale cos mu sie nie spieszy. Czy moge ja cofnąć na podstawie SMSa wyslanego z jego numeru? Nie chce miec sytuacji, ze gosc znowu zmieni zdanie 2h pozniej, wiec musze miec podkładkę w razie czego i czy taki SMS wystarczy?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Agent051
#16 Inspirator#

@DziubekR1 Odpuść sobie zawracanie paczki. Lepiej żeby wróciła do Ciebie jako nieodebrana z paczkomatu. U mnie próba zawrócenia paczki skończyła się zniknięciem jej na zawsze. Wszelki ślad po niej zaginął.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@DziubekR1 Jeżeli klient odstąpił od umowy, niech nie odbiera przesyłki z paczkomatu. Paczka wróci do Ciebie bezpłatnie. Po odstąpieniu należy mu się zwrot całej wpłaty.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

DziubekR1 sprzedajesz prywatnie , klient odstąpił po nadaniu przesyłki czyli ponosi koszty nadania . Zwracasz mu tylko za towar .

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

... albo i nic mu nie zwracać. Towar jest jego, został wydany w chwili wrzucenia do paczkomatu. Nie chce go odebrać to jego sprawa.

No ale tu jest allegro i zaraz zaczną się problemy z pokiem. 

Zresztą nie mamy co gdybać bo nie wiemy jaki charakter miał zakup. 

 

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

A co to za rodzaj odstąpienia przez SMS?

Nie ma odstąpienia formalnie.

oznacz moderatorów