anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czarna lista u sprzedajacych

Lucja
#8 Zapaleniec#

[temat został edytowany]

Znacie tych sprzedających ??

 

Jesteście na czarnej liście u nich ??

 

Co zrobiliście ??

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

br.
#21 Demiurg#

@Lucja   Tylko  sprzedający wie kogo ma na swojej czarnej liście. Kupujący nigdy  o tym nie wie  czy jest na  czarnej liście czy nie,  no chyba  że  sprzedający mu o tym powie, lub gdy  spróbuje ponownie coś u niego kupić.

W tej sytuacji  takie pytanie nie ma sensu, nikt nie potwierdzi, bo nikt  tego nie wie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Lucja Sprzedający mają w sieci swoją czarną listę(zapewne nie wszyscy) i kupujący nie wiedza kto tam jest.

oznacz moderatorów

Lucja
#8 Zapaleniec#

O fakcie czy jesteś na czarnej liście oczywiście się dowiadujemy jak chcemy zalicytować to wiem ale...

Lista jest nadużywana, okazuje się w ich przypadku że jak się da im uzasadnionego negatywa to wtedy idą po odsiecz i wrzucają na czarna listę, robią to tylko po to aby ktoś nie mógł kupować u nich na zasadzie nie bo nie 

Czarna lista ma być używana jako element zabezpieczający sprzedającego przed osobami które coś wylicytują a potem unikają odebrania, zapłaty lub robią problemy z finalizacją zakupu.

Oni robią to w ramach odwetu i tu jest problem

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Lucja   Nie ma  z  tym  żadnego problemu,  a przynajmniej ja  go nie  widzę.

 Gdyby  na  takiej  czarnej liście  sprzedawcy umieścili  wszystkich  kupujących,  domniemany  problem zostałby wtedy  radykalnie  rozwiązany. Na  Allegro można by wtedy już  gasić światło, ogłosić upadłość.

A dopóki  są  jeszcze jacyś  sprzedający  co nie  praktykują  czarnej listy  wszystko  się jeszcze kręci,  zawsze możesz kupować u innych  którzy  takich  praktyk nie  wspierają.

Ja  wyznaję  zasadę którą  podpowiedział mi jeden z  piszących tu na Gadane. Lepiej  być na czarnej liście  przynajmniej ma się pewność  że  drugi raz  w to samo g####  się nie  wdepnie.

Pomyśl tak samo świat  będzie piękniejszy

oznacz moderatorów

Lucja
#8 Zapaleniec#

Dokładnie a za chwile sprzedający sie obudzi w ciemnej d... bo chyba nie liczy na to że wszyscy sie go bedą prosić o możliwość licytacji

Takich od 1 zł jest na pęczki

 

 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Lucja Skoro już rozmawiamy  to dam Ci dobrą radę: omijaj licytacje.

Tam działają  mechanizmy o których nie można publicznie pisać,  bo nie ma na to dowodów.  Ale ceny z licytacji często  przebijają  ceny przedmiotów nowych z gwarancją.

oznacz moderatorów

Lucja
#8 Zapaleniec#

W zależności kto jak się napali, ja nie jestem zakupoholikiem 🙂

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Lucja  Nie  tylko o napalenie  chodzi  ale  bardziej o  umiejętne podpuszczanie.

Miłego dnia😀

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@br. Chodzi raczej o zwykłą psychologię tłumu i efekt owczego pędu, a nie podpuszczanie (które zapewne też od czasu do czasu się zdarza).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Lucja
#8 Zapaleniec#

no właśnie, owczy pęd, a do tego trzeba mieć najlepiej jak najwięcej kupujących i licytujących wtedy idzie fala...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Lucja Wątpię. A wiesz dlaczego? Bo sprzedających firm na allegro jest ok. 120 tys., kupujących natomiast jest ponad 12 mln😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Lucja czy naprawdę jeśli komuś dałaś, jak to napisałaś, "uzasadnionego negatywa" to chcesz u niego kupować ponownie? Ja bym takiego sprzedawcę omijał szerokim łukiem. Ba, nawet bym się cieszył, że mnie dodał do czarnej listy bo to by mnie uchroniło przed kolejnym zakupem u niego i np. kolejną wtopą i niezadowoleniem.

Mi raz się śmiać chciało bo mnie sprzedawca dodał do cl dlatego, że przysłał lekko wybrakowaną torebkę dla żony. Zgłosiłem mu ten fakt, ustaliliśmy sympatycznie, że obniży cenę i było ok. Za kilka miesięcy żona szukała innej torebki. No i upatrzyła sobie jakąś. Podesłała mi link, a ja chciałem kupić. Okazało się, że jestem na cl tego sprzedawcy. Jak sprawdziłem, to był właśnie ten, którego bym nie podejrzewał o coś takiego. No i wyszło mu to niezbyt dobrze, bo jak sprawdziłem co tam kupowałem, to nagle żona powiedziała, że to taka torebka, która jej się rozpruła w środku i pasek oderwał. Efekt był taki, że złożyłem mu reklamację na tą torebkę i jeszcze oddał za nią pieniądze bo już tego modelu na wymianę nie miał. A gdyby nie dodał do cl, to pewnie torebkę byśmy wyrzucili bo nawet o niej nie pamiętaliśmy 😄 Żona ją gdzieś wrzuciła do szafy i tak sobie leżała.

Więc luzik, nie ma się czym przejmować 🙂

oznacz moderatorów

Lucja
#8 Zapaleniec#

Nie ja kupowałem dalej sytuacja była taka że rok temu nie odzywali się i nie wysyłali przedmiotu którego kupiłem

No to wystawiłem negatywa sick!, 9-tego w mojej prawie 20 letniej obecności na allegro no i wtedy przedmiot przyszedł, spoko, zapomniałem nawet że wystawiłem taki komentarz, potem kupowałem u nich bo mi jakoś wyskakiwały rzeczy których szukałem a tu nagle **piiip** jakaś czarna lista, piszę do nich o co kaman, oni że wystawiłem negatyw i mnie w czarna listę wrzucają bo im to pozycjonowanie zaniża itp, ja na to a prosiliście mnie żeby to usunąć jakieś słowo sorry, a oni klienta zlewają i podchodzą do tematu pałuj się, szok i niedowierzanie, myślałem że jak ja przychodzę z kasą do nich to jest cool, chyba nie ograniam dzisiejszych "Januszy biznesu"

oznacz moderatorów