anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czas dostawy widoczny dla kupujacych, a nadania w weekend

markopolo321
#1 Nowicjusz#

Witam

 

Dużo sprzedajesz na Allegro i skusiłeś się na wysyłkę weekendową tz kurierzy odbierają od ciebie paczki w sobotę i niedzielę ? Chciałeś być na bieżąco i mieć dobry czas wysyłki idąc za radą Allegro ?

To właśnie dostałeś od nich strzał w plecy. Dlaczego ?

Otóż okazuje się iż paczki nadane w sobotę i niedziele zaniżają czas dostawy powodując iż twój klient widzi  iż dostarczasz towar w 4 dni.

Przykładowo: Zakup w piątek , czas wysyłki ustawiony w 24 godziny, paczka ma wygenerowany list w piątek wieczorem, kurier odbiera ją w sobotę a doręcza w poniedziałek. Super, klient otrzymał ja w 1 dzień. Tylko że Allegro liczy iż w 3 dni i niszczy statystyki, liczy bowiem dni kalendarzowe więc wychodzi że strasznie długo dostarczasz przesyłki. Nas dodatek wygląda na to iż liczony jest czas od nadania listu przewozowego a nie od rzeczywistego wydania paczki kurierowi.

Tymczasem twoja konkurencja nie przykłada się jak ty i kończy pracę w piątek o 15. W poniedziałek nadaje paczkę, we wtorek kurier ją doręcza a czas wysyłki ma krótszy. Statystyki piękne a allegro informuje kupującego iż ten szybko wysyła.

Nieźle co, ty dostarczyłeś paczkę w poniedziałek on we wtorek ale to ona jest wyżej pozycjonowany i ma szybszy czas dostawy przy ofercie.

 

Pozdrawiam wszystkich co dli się oszukać jak my

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@markopolo321, czy mogę Cię prosić o wskazanie konkretnych ofert, w których to zaobserwowałeś?

Przewidywany czas dostawy w weekendy opieramy o statystyki sprzedających. Natomiast wskazanie konkretnych przykładów pozwoli na bezpośrednie odniesienie się do tej kwestii.

Ponadto od 10 do 13 grudnia wydłużyliśmy przewidywany czas dostawy w tych dniach. W tym okresie w sobotę, niedzielę oraz poniedziałek jako najbliższy możliwy dzień dostawy wskażemy środę. Dotyczy to wszystkich metod dostawy. Opóźnienie nie wpływa na miary wysyłka w terminie oraz numery przesyłek uzupełnione w terminie.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Myszaa618
#8 Zapaleniec#

Witam,

Podepnę się z pytaniem, dlaczego przy moich ofertach jest czwartek, a nie sroda o ktorej wspominasz jako najszybszy dzien jaki wskazujecie? 100% skutecznosci wysylki + 100% wysylki zakupow wyslanych tego samego dnia gdy kupione do godziny 14

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Myszaa618, możesz podać przykład takiej oferty? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Myszaa618
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Myszaa618 Cześć. Widzę, że przewidywany czas dostawy w tej ofercie to wtorek-środa:

ko_alka_0-1639392914520.png

O wydłużeniu przewidywanego czasu dostawy informowaliśmy tutaj: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/wydluzamy-o-jeden-dzien-przewidywany-czas-dostawy-7GGvnArg4hg 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów