anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czas wysyłki wyliczony przez allegro nie ma nic wspólnego z rzeczywistym czasem w jakim wysyłam

lidka441_2009
#7 Wielbiciel#

Od jakiegoś czasu próbuję otrzymać informację dlaczego allegro podaje przy moich ofertach czas wysyłki zazwyczaj do 4 dni , skoro przesyłki nadaję do 24h i wpisuję numery nadania bez opóźnień. Czy to dlatego że wysyłam przeważnie listy polecone ? Przecież numeru nadania nie mogę sobie wcześniej wygenerować, a otrzymuję go w chwili gdy rzeczywiście nadaję przesyłkę na poczcie i wpisuję ten numer godzinę po nadaniu w allegro, a u klienta figuruje ta przesyłka jako oczekująca na nadanie przez 2-3 dni. Na stronie poczty przesyłka jest w transporcie, a w allegro nadal oczekuje na nadanie. Tracę przez to klientów, którzy chcieliby szybkiej wysyłki, natomiast ci, którzy już kupią są zaskoczeni szybką wysyłką, ci niejednokrotnie dali wyraz w komentarzach, bo liczyli ,że wyśle po tych 4 dniach roboczych, a otrzymali zakup za 2 dni. Czy ktoś jeszcze ma takie problemy?

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

kytorr
#13 Ambasador#

Jeśli masz EN to generujesz od ręki etykietę o każdej porze dnia i nocy... Jeśli nie masz EN (nie jesteś firmą) i nadajesz w okienku to podając nr przesyłki poprzez allegro klient od razu dostaje emaila z taką informacją i może ją śledzić. Sprawdź czy w aukcjach na pewno deklarujesz czas wysyłki w ciągu 24h. Może masz jakiś cennik ustawiony z dłuższym okresem np 4 dni robocze?

oznacz moderatorów

lidka441_2009
#7 Wielbiciel#

Owszem, klient dostaje mail z numerem i opcją śledź przesyłkę. Kiedy to odsyłalo na stronę poczty to widział, że nadane. Od maja po kliknięciu Sledź przesyłkę jest odesłany na allegro i tam jest , że przesyłka oczekuje na nadanie. 

Ustawioną mam wysyłkę w ciągu 24h , a kupione do 12:00 wysyłam dziś

Przecież większość klientów jak widzi wysyłka zazwyczaj do 4 ni roboczych to rezygnuje z zakupu, wszyscy chcą szybko albo jeszcze szybciej

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@lidka441_2009  ja mam wręcz przeciwnie. Ustawiłam sobie na 48 godzin a  system ustawia 24 🙂 .  Na pewno dobrze wprowadzasz te numery ? Po nadaniu na poczcie status powinien się zmienić . A zmieniasz status zamówienia na Wysłane ?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

lidka441_2009
#7 Wielbiciel#

Status się zmienia w menagerze automatycznie po wprowadzeniu numeru na wysłane

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@lidka441_2009  Obok zamówienia jest zakładka ze statusem zamówienia. Standardowo widzisz status NOWE , jak rozwiniesz masz kilka innych statusów , w tym wysłane . Trzeba zmienić ręcznie 🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

lidka441_2009
#7 Wielbiciel#

nie muszę zmieniać, bo zmienia się po wprowadzeniu numeru automatycznie, na WYSŁANE jest taka opcja jeżeli korzystam z menegera

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@lidka441_2009  To pozostaje Ci zwrócić się do Allegro o pomoc, bo faktycznie coś jest nie tak.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

MixTips
#9 Pomysłodawca#

witam

czas wysylki ustalasz sam wystawiajac aukcje wybierz 24h,  lub wejdz na allegro i zmien grupowo czas wysylki  zaznacz wszystkie aukcje->  edycja grupowa-> czas wysylki

wytedy na aukcji bedzie ci sie wyswietl czas 24h

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@MixTips  to już dawno tak nie działa 🙂 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

MixTips
#9 Pomysłodawca#

Nie dziala? nie dalej jak 2 tyg temu zmienialem wiekscosc aukcji na 48h i zmienily sie wszystkie:) dlaczego mialoby nie dzialac?

oznacz moderatorów

lidka441_2009
#7 Wielbiciel#

Wejdź na swoją aukcję z poziomu niezalogowanego klienta i wtedy możesz zobaczyć co się wyświetla w Twojej aukcji, Jak jesteś zalogowany na swoim koncie, to widzisz to co ustawiłeś, a klient widzi to, co wyliczyły algorytmy allegro

oznacz moderatorów

MixTips
#9 Pomysłodawca#

i zalogowany na innym koncie, i bez logowania i na laptopie i na telefonie  widze to co ustawilem 48h, wczesniej bylo natychmiast wchodzilem w kilkanascie aukcji

oznacz moderatorów

lidka441_2009
#7 Wielbiciel#

no to masz szczęście, ja u siebie widzę wysyłka do 24h, a kupujący do 5 dni roboczych

oznacz moderatorów

lidka441_2009
#7 Wielbiciel#

Przypadkiem się o tym dowiedziałam, gdy ktoś zapytał czy możliwa byłaby szybsza wysyłka

oznacz moderatorów

lidka441_2009
#7 Wielbiciel#

Właśnie wszystko cudem jakimś wróciło do stanu prawdziwego, czas wysyłki, przewidywany termin dostawy, wszystko jest OK

oznacz moderatorów