anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czemu allegro blokuje sprzedaz konta z gra a zezwala na sprzedaze dostepow do konta wspoldzielonego?

Dannyxx
#8 Zapaleniec#

Jestem ciekawy na jakiej zasadzie Allegro usuwa mi aukcje konta z gra, ktore to konto kupilem wlasnie na allegro, chwile pogralem ale gra mi nie podpasowala i chcialem odsprzedac. Konto na wlasnosc, jedna taka oferta u mnie.  Skoro sa setki aukcji z dostepami do konta wspoldzielonego i to jest ok? A sprzedaz calego konta na wlasnosc juz nie jest ok? Jestem naprawde ciekaw na jakiej zasadzie to działa, ze jednym wolno sprzedawac cos nielegalnie (dostep do konta wspoldzielonego, kupuja jedno konto i sprzedaja x osobom dziennie dostep do konta, - sa dziesiatki takich aukcji) a drugim juz legalnie wlasciwie nie??

Pozdrawiam
Damian

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

Dannyxx
#8 Zapaleniec#

oczywiscie napisac w tej sprawie nie mozna bo zeby wyslac wiadomosc trzeb apodac nr aukcji a tej juz nie ma, allegro ja usunelo.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Regulamin się zmienił.

Nie można wystawiać;

Wszelkiego rodzaju kody, hasła, tokeny, klucze lub konta (dalej zwane łącznie "Kodami"), które umożliwiają dostęp oraz skorzystanie z usług pozwalających na oglądanie oraz słuchanie na życzenie treści multimedialnych za pośrednictwem internetu, w szczególności w postaci muzyki podcastów i filmów np. Netflix, HBO Go, Cda Premium, VOD.pl, Player.pl, Spotify, Tidal za wyjątkiem Kodów, które oferowane są przez podmioty prowadzące oficjalną, autoryzowaną działalność w zakresie ich odsprzedaży, działające w ramach indywidualnych umów zawartych z Allegro.pl;

Jeśli masz wątpliwości dopytaj tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=a2f3ea49-2579-47d5-87f4-6d96a42e3e86&subjectId=ae7b20da-e...

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@Dannyxx sprawdzałeś czy są oferty dostępów na allegro czy bazujesz na wiedzy z 2020 roku? regularnie są usuwane dostępy i konta

@xyz96 zły punkt regulaminu podajesz, nie dotyczy gier

chodzi o:

42. Jakiekolwiek formy stałego lub czasowego dostępu lub korzystania z konta lub innego zbioru zasobów (zbliżone do kont) w jakimkolwiek serwisie internetowym, programie lub aplikacji, umożliwiającego obsługę i granie w gry komputerowe, gry na konsole lub gry mobilne lub obejmujące inne funkcjonalności i usługi związane z tymi grami, takie jak ich nabywanie, instalacja, przechowywanie, recenzowanie, śledzenie statystyk, jak np. Steam, Epic Games Store, GOG, uPlay, Origin, PlayStation Network, Xbox Live. Zakaz, o którym mowa w niniejszym pkt. 42. nie dotyczy sprzedaży kont lub innego zbioru zasobów w jakimkolwiek serwisie internetowym, programie lub aplikacji, które umożliwiają korzystanie wyłącznie na zasadzie klienta z jednej gry komputerowej, albo jednej gry na konsole lub gry mobilnej, z których korzystanie jest w każdym czasie nieodpłatne dla wszystkich osób;

43. Wszelkiego rodzaju usługi lub funkcjonalności, które są oferowane lub realizowane za pośrednictwem konta lub zbioru zasobów, o których mowa w pkt. 42. powyżej;

oznacz moderatorów

Dannyxx
#8 Zapaleniec#

Stad mam, ze wszedlem i wpisalem dowolna nowa gre np. Assasins Creed i znalazlem na dzien dobry dziesiatki dostepow po np 7,99 i nie zostaly one usuniete ale mi jedno konto z jedna gra zostalo i upomnienie dostalem. Rozumuje, ze gdyby osobom ktore na tym regularnie zarabiaja dawano upomnienia to przy liczbie ich aukcji szybko zawieszono by im konto. Dziwi mnie tez, ze tak ewidentnych i grubych aukcji znalezc jakos maja problem ale jedna mala juz nie. Czyzby hurtownikom bylo wolno lamac regulamin? 

a najgorsze jest to ze dyskutowac o upomnieniu z allegro nie mozna bo kontakt przez formularz tylko a jakis *** nie pomyslal ze aby podac w nim obowiazkowy nr aukcji trzeba moc go sprawdzic, po usunieciu aukcji zas sprawdzic sie nie da. 

po kilkunastu latach na allegro pierwszy raz tak mnie wku****li

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@Dannyxx nie przesadzasz? wpisałem creed i znalazłem z 6 kont mających średnio po 8 aukcji z dostępami, to już gorzej sytuacja wygląda z kontami na własność bo tych jest o wiele więcej

Skąd wiesz że nie są one regularnie usuwane i pojawiają się kolejne, że piszesz że nie zostały usunięte? Skąd wiesz że one nie dostały upomnienie? Owszem, to że teraz znalazłem to one są, ale tysiące już zostało usuniętych, zgłaszaj je jak czujesz niesprawiedliwość

oznacz moderatorów

Dannyxx
#8 Zapaleniec#

Edytowales post, odpowiem wiec na nowy, tak sprawdzilem przed napisaniem i w ciagu 30 sekund znalazlem sporo takich aukcji

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@Dannyxx to je zgłaszaj, wiadomo że to walka z wiatrakami bo pojawiają się kolejne, ale może jak usuną mu 5 razy wszystkie oferty to w końcu zablokują konta

oznacz moderatorów

Dannyxx
#8 Zapaleniec#

Skad wiesz, ze sa usuwane? 
Jesli tak latwo znalezc te oferty to czemu sa, minelo sporo czasu a nadal sa a znalezienie wymaga az kilkanascie sekund. Gdyby zatem komus zalezalo usuwalby je skutecznie i blokowal konta. Zalozenie nowego konta z kup teraz nie zajmuje chwile zeby pojawialy sie od nowa co chwile ergo zeby to byla walka z wiatrakami I czemu nie mozna wyjasnic sprawy? 

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@Dannyxx są bo nie dość że nowi zakładają którzy nie znają regulaminu, to jeszcze niepokorni wystawiają nowe aukcje z kontami, mimo że 5 minut wcześniej zostały im usunięte

Allegro chyba usuwa tylko te aukcje, które zostaną zgłoszone. Pracownikom widocznie się nie chce samemu tego kontrolować i regularnie wpisywać frazy w wyszukiwarkę. Tak samo konta nie blokują od razu tylko pewnie jak ktoś wielokrotnie łamie regulamin.

oznacz moderatorów

Dannyxx
#8 Zapaleniec#

Nie zamierzam ich zglszac to nie moja robota. Po prostu szokuje mnie ze dostaje upomnienie za cia takiego i nie moge nawet odpowiedziec a oferty gdzie taki proceder jest nagminny i gorszy znacznie (smdistep) wisza.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Dannyxx Ty nie zgłaszasz, bo nie Twoja robota, ale Ciebie zgłosili 🙂 Jak myślisz, skąd Allegro wie o Twojej aukcji?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Dannyxx
#8 Zapaleniec#

Myslalem, ze pracownicy sprawdzaja...

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Dannyxx Taaa.... sprawdzają gdy ktoś zgłosi 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów