anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czemu nie mogę anulować nieopłaconego zamówienia?

Diaderma
#8 Zapaleniec#

Brak możliwości anulowania zamówienia. Brak takiej opcji. Brak takiego przycisku do kliknięcia.

Z powodu awarii banku Pekao SA w dniu 18. lipca br. nie mogłem opłacić dwóch zamówień (z konta firmowego).

Za trzecim razem zapłaciłem kartą VISA.

Otrzymałem wiadomość z Allegro, że powinienem anulować zakup (?).

Mało tego, Allegro przypomina mi teraz, że powinienem zapłacić za zakupy, aby je jak najszybciej otrzymać (!).

Być może, brak możliwości anulowania zamówienia wynika z zaznaczenia "proszę o fakturę VAT".

Do końca 2020 roku nie było (teoretycznie) możliwości zwrotu towaru zakupionego na firmę z fakturą VAT.

Jednak od dnia 1. stycznia 2021 przepisy się zmieniły, i ja akurat mogę zwrócić towar w ciągu 14 dni bez podania przyczyny, jak zwykły konsument.

 

Pozdrawiam Was serdecznie 

Diaderma

 

PS. Klienci instytucjonalni (firmy) zamawiający w serwisie Allegro otrzymują standardową informację "Chcę fakturę VAT". Proponuję Allegro zmianę nieco niegrzecznej formy na "Proszę o fakturę VAT" lub "Zamawiam fakturę VAT". Bez używania słowa "Chcę".

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

@Diaderma Możesz anulować zakup. Nie ma obowiązku robić tego na stronie Allegro. Wystarczy wysłać sprzedawcy mailem swoją rezygnację, będzie tak samo skuteczna.

oznacz moderatorów

WielkiPlantronik
#11 Animator#
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Diaderma Widzę, że ostatecznie anulowałeś dwa zamówienia dotyczące listwy zasilającej. Rozumiem więc, że problem jest już rozwiązany. 

Dziękuję za sugestię dotyczącą prośby o fakturę. Przekażę ją odpowiednim osobom. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów