anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy allegro chce zarabiać czy ma to gdzieś , co chwile nowe wymagania , kompletnie bez sensu , od 16

musicman.fm
#8 Zapaleniec#

Czy allegro chce zarabiać czy ma to gdzieś , co chwile nowe wymagania , kompletnie bez sensu , od 16.10 , wprowadzono bezsensowne parametry  w dziale muzyka : rok wydania i wytwornia , jak by ktoś miałby tylko trochę pojęcia wiedziałby ze pod tym samym kodem Ean lub tytułem mozliwe są rozne daty jak i wytwornie . Własnie zauważyłem ze nagle nie wznawiane są moje aukcje bo nie mają tych parametrów ,  , teraz czeka mnie żmudne szukanie i bezsensowne ich uzupełnianie kilku tysięcy aukcji  . A głupie  jest to ze mozna wpisać byle co i parametr jest uzupełniony. Giełda rosnie a akcje allegro spadają : już wiem dlaczego.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

chmielna12
#11 Animator#

Jak obserwuję Allegro to czasem mam wrażenie, że nikt tego nie obserwuje ani nad tym się nie zastanawia. Robiłem ostatnio prezentację dla kolegów i wniosek jest jeden >>> w przypadku rzeczy używanych, przedmiotów bez EAN Allegro znacząco się kurczy i sprzedaż przenosi się w inne miejsca.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Niestety tak jest na All... Teraz pytanie do Ciebie - czy faktycznie masz aż kilka tysięcy wystawionych przedmiotów? Czy to są unikatowe przedmioty? Czy też masz kilkaset rzeczy wielokrotnie zduplikowanych na aukcjach?

Ja kupuje bardzo dużo na Allegro. Jak mogę, to staram się unikać aukcji typu:

- wyróżnione/promowane - przeważnie ceny są wyższe od zwykłych aukcji - niestety, Allegro pobiera w takich przypadkach dodatkowe opłaty, za które musi zapłacić kupujący w postaci wyższej ceny - przydałby się jakiś filtr, żeby wyłączyć te oferty z wyszukiwań, niestety, nie ma takiej możliwości

- sprzedawca ma wystawione kilkadziesiąt - kilkaset tysięcy aukcji - też pomijam je w zakupach - to jest nieuczciwy sprzedawca, nie ma tyle różnych produktów w magazynie, zaśmieca wyszukiwarkę swoimi ofertami wielokrotnie je duplikując. Niestety, Allegro nie udostępnia filtra, żeby wyłączyć takie aukcje z wyszukiwań.

- Aukcje wystawiane przez "chinoli" - aż się mnoży od tego, konta są usuwane, ale to jest tak, że w miejsce jednego zamkniętego konta - powstaje kilka nowych. Allegro nic z tym nie robi - nie ma filtra w wyszukiwarce , żeby wyeliminować takie oferty.

 

 

-

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

musicman.fm
#8 Zapaleniec#
  • Tak jest, mam kilka tysięcy wystawionych przedmiotow ( około 3tysięcy ) , a wlasciwie mialem bo kilkaset nie zostało wznowionych za brak parametru : data wydania . To tak nie precyzyjny parametr w przypadku plyt  bo nie wiem co mam wpisac , czy date pierwszego wydania , czy date któregos ze wznowień a tu często jest problem bo nie można tego zrobić adekwatnie z powodu braku danych , często same wytwornie podają tylko pewien przedział czasowy np. fabryka PDO działala w okresie 1986-1991 i tak naprawdę nie wiadomo kiedy płytę wytłoczono , a wiadomość czy oferowany przeze mnie towar wyprodukowano w 1986 czy 20 lat pózniej ma wpływ na cenę . Podobnie było jak wprowadzono obowiązkowy numer EAN, stare wydania z lat 80tych go często nie miały , aby wystawić towar ludzie wymyslali rozne bzdury zeby tylko cokolwiek wpisać.Wystarczy zobaczyć jak wygląda katalog towarów , pomylone kategorie , wykonawcy z sufitu bo np. Vivaldi to raczej kompozytor a wykonawca .
  • jeszcze jedno nie jestem Chinolem i nie mam kilkuset rzeczy wielokrotnie zduplikowanych na aukcjach ,
  • Pozdrawiam
oznacz moderatorów