anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Allegro SMART to na pewno darmowa przesyłka?

Mrx618
#7 Wielbiciel#

Witam wszystkich

Mam pytanie dotyczące Allegro SMART. Zauważyłem że spora część sprzedawców korzystająca z Allegro jako sklepu internetowego zawyża ceny sprzedawanych produktów względem swoich prywatnych stron do oferowania swoich produktów.

Tutaj przykład:

https://allegro.pl/oferta/tablica-perforowana-zestaw-34-elementy-pgt-1-12431952969 

Cena produktu z opcją SMART to 169.99 

[edycja]

a Tutaj w linku powyżej mamy tego samego sprzedawcę z tym samym produktem 20 zł taniej, z tym że tutaj trzeba dopłacić minimum 12 zł za przesyłkę.

 

W mojej opinii jest to trochę oszukiwanie kupujących którzy opłacili opcję SMART. Z jednej strony przez Allegro ponieważ musiałem zapłacić za opcję darmowych przesyłek które wcale nie są darmowe, z drugiej strony przez sprzedających którzy biorą udział w programie SMART i dostają jakiś zwrot kosztów wysyłki od allegro a mimo to bardzo zawyżają cenę produktu.

Jeżeli cos o czym nie wiem to proszę o wyjaśnienie, ale póki z z mojego punktu widzenia opcja SMART to Zwykła bujda na resorach.

 

Pozdrawiam

 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście że tak jest, sprzedający w ten sposób sobie rekompensują ewentualne zwroty darmowe reklamacje dopłaty do wysyłek Smart itd, Niedawno atutem była gwarancja Allegro "Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy" ale już tak nie jest Allegro Protect i pomoc Allegro czasem było wart dopłacić kilka złotych -teraz????😡

oznacz moderatorów

Syla270985
#12 Orędownik#

@Mrx618 a sądziłeś że dopłaty do smarta, którymi obciążany jest każdorazowo sprzedawca, oraz prowizję od sprzedanych produktów- to zapłaci sprzedawca ze swojej kieszeni? Płaci to klient w cenie towaru. Na swoim sklepie prowizji płacić nie musi, więc ma taniej. 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Chyba się trochę sam oszukujesz. Serio ile myślisz, że ile realnie wysyłek za to Twoje 60zł rocznie będzie? Patrzyłeś np cenę paczkomatu? Sprzedający dostają zwrot kosztów od allegro??? Mogę wiedzieć skąd takie rewelacje wziąłeś? Ja tam wiem, że to sprzedający dopłacają do tych wysyłek allegro. Baaa nawet widziałam takie coś co się nazywa cennik dopłat do smarta... I nikt im tego po zwrocie towaru nie odda. Smart generuje dla sprzedających dodatkowe koszty. A że charytatywnie nie pracują to wliczają je w ceny towaru. Mimo pięknych cenników z prowizjami około 10% realnie prowizje dla sprzedających to 20-30% od obrotu, przy promowaniach, dziwnych akcjach promocyjnych nawet dużo więcej. Tyle, że pisząc "prowizje" wliczam wszystko czyli prowizja podstawowa, dopłaty do smarta, prowizje od prowizji, 1zł od sprzedanego przedmiotu lub abonament na koncie firmowym, prowizje za wystawienie w niektórych kategoriach itp. U mnie np wychodzi realnie 21% od obrotu, a wiem że niektórzy tu po 2x tyle płacą... To wszystko jest w cenie...

W niektórych kategoriach zwroty smartowe dochodzą do 40%, sprawdzenie zwrotu zajmuje tyle samo czasu co spakowanie paczki. A klienci potrafią 3 takie same przedmioty zamówić i zrobić sobie wyścig kurierów, zostaje pierwszy. Czas pracownika też kosztuje...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Mrx618 oczywiście że tak jest przecież sprzedawcy pokrywają większość tej kwoty + prowizja + prowizja od allegro Pay itp. sam mam ceny wyższe o 10 - 15 % bo bym nic nie zarabiał 🙂

tu masz przykład ile dopłaca sprzedawca do tak zwanych darmowych dostaw 🙂

Wartość zamówienia
Dopłata do smarta
od 40 do 49,99 zł
2,09 zł*
od 50 do 59,99 zł
2,49 zł*
od 60 do 69,99 zł
2,79 zł*
od 70 do 79,99 zł
3,49 zł*
od 80 do 99,99 zł
4,99 zł*
od 100 do 149,99 zł
5,99 zł*
od 150 do 199,99 zł
6,99 zł*
od 200 do 299,99 zł
9,49 zł*
od 300 zł
10,99 zł*
________
Κώστας
oznacz moderatorów

darwik-firma
#12 Orędownik#

  ja dużo sprzedaję za kwote 300 zł = 10.99  plus prowizja ok 30 zł plus dopłata do kg powyżej15 kg to 1.50 zł i za podjazd ponizej 3 paczek 5 zł =daje kwote 47.50 gr w plecy

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Mrx618 a ile płacisz za transport przesyłki?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Mrx618 "Czy Allegro SMART to na pewno darmowa przesyłka?"

Oczywiście, że nie. Nie ma przecież nic za darmo 🙂

Ktoś musi pokryć koszty transportu tych milionów przesyłek rocznie.
Pytanie kto? Allegro? Przewoźnik? Sprzedający? Kupujący?

Porównaj sobie cenę rocznego SMARTa z aktualną ceną najtańszej przesyłki paczkomatowej INPOST.

"Darmowe" przesyłki na rok - 59,90 zł
Pojedyncza przesyłka Inpost najmniejszy gabaryt - 16,99 zł

Oczywiście, że za wszystko płaci ostatnie ogniwo czyli kupujący tylko wszystkie koszty są ukryte w cenie towaru.

Tobie ma się tylko wydawać, że SMART to darmowe wysyłki.

"...sprzedających którzy biorą udział w programie SMART i dostają jakiś zwrot kosztów wysyłki od allegro"

Koszty przesyłki allegro 'dzieli' pomiędzy siebie i sprzedającego (w postaci dopłaty do każdej wysyłki) ale przecież Allegro nie wyczaruje tych pieniędzy - biorą się one z prowizji którą płacą sprzedający która to wcale nie jest mała i jej koszt musi być wliczony do ceny towaru.

Tak to właśnie wygląda.

oznacz moderatorów

Mrx618
#7 Wielbiciel#

Dzięki wszystkim za odpowiedzi 

Reasumując, SMART to ściema chyba że mam w planach zamówić więcej i odesłać wtedy być może moje koszty będą mniejsze, 

Zdaje sobie sprawę że za 60 zł to dużo przesyłek nie obskoczę ale z drugiej strony skoro jest taka opcja to myślałem że Allegro jakoś polubownie ten problem rozwiązało, a z tego wychodzi że jednak to zwykła ściema i koniec końców płacimy i to nawet więcej niż przez stronę. 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie było nie jest i będzie za darmo, tak jak pisałem Allegro pomagało kupujących i ostatnio już nie, więc będą kupujący uciekać, wyłączyli także dzielenie się Smartem. Sprzedający się cieszą ale kij ma zawsze dwa końce.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Mrx618 allegro w 2022 roku mając przychód ze sprzedaży 5,3 mld wydało na darmowe wysyłki 1,77 mld. koszty masakryczne, stąd podwyżka dopłat do smarta, wzrost kosztów abonamentu, likwidacja dzielenia, fajny myk marketingowy ale ich przerósł 😞

chyba że mam w planach zamówić więcej i odesłać wtedy być może moje koszty będą mniejsze, 

O ile nie palujesz więcej u tego sprzedawcy kupować, bo wielu blokuje takich kupujących bo dopłaty do smarta allegro nie zwraca więc taki zakup i zwrot części to strata dla sprzedawcy 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@Mrx618 

Zapytaj proszę kuriera czy dostaje zapłatę za swoją pracę? Czy jak jest przesyłka SMART to on ją wiezie za darmo?

Kto płaci za przesyłki SMART?

Ty płacisz Allegro abonament. My (sprzedający) dorzucamy się też do tych wysyłek. Tabele kosztów wstawił Κώστας .

Nie wiem jak Ty ale ja chodzę do pracy żeby zarabiać. Także cena ta dammmmmm

SMART na Allegro trzeba mieć tylko po to żeby płacić taniej niż Ci co go nie mają 🙂

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Nie wierzę, że po 30 latach kapitalizmu, znajdują się ludzie, którzy myślą że w dodatku przez amerykańskiego właściciela dostają coś za darmo. 

"Zauważyłem że spora część sprzedawców korzystająca z Allegro jako sklepu internetowego zawyża ceny sprzedawanych produktów względem swoich prywatnych stron do oferowa"

klienci serwisu płacą wszystkie koszty jego działania, zysku i chciwości w cenie kupowanego produktu.

Przecież to są podstawy ekonomii.

 

oznacz moderatorów