anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kupujący na Allegro Lokalnie może zwrócić towar?

MAMY ROZWIĄZANIE!
1984Tango_i_Cash
#9 Pomysłodawca#

witam miałem wystawione ogłoszenie w allegro lokalne darmowe ogłoszenia bez wysyłki odbiór tylko osobisty znalazł się kupujacy który zapłacił 800zł za towar po otrzymaniu towaru po 3 dniach pisze ze chce zwrócić towar lub mam mu zwrócić pieniądze bo stwierdził że zapłacił za drogo teraz straszy mnie allegro i policją

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18
xyz96
#21 Demiurg#

@1984Tango_i_Cash Kupujący ma prawo do złożenia reklamacji z rękojmi. Podejrzewam, że w aukcji rękojmi nie wyłączyłeś, a jeśli nie wyłączyłeś, klient może składać reklamację przez 2 lata. Odbiór osobisty nie uniemożliwia złożenia reklamacji. Towar ma być bez wad i zgodny z opisem także po wydaniu, a nie tylko w chwili wydania. Kupujący może żądać naprawy, wymiany lub zwrotu wszystkich kosztów po zwrocie towaru w ramach reklamacji. To nie będzie zwrot bez podania przyczyny, tylko zwrot z powodu wad lub niezgodności. Kupujący na podstawie rękojmi może też żądać obniżenia ceny. Reklamację musisz rozpatrzyć i ją uznać lub odrzucić. Możesz do rozpatrzenia reklamacji żądać odesłania towaru, ale możesz ją też rozpatrzyć bez odesłania. Kupujący w zgłoszeniu reklamacyjnym powinien określić wady lub niezgodności z opisem i prawdopodobnie takie wady określił. Nie znamy tu jego zdania w tej sprawie, tylko Twoje.

Jeżeli reklamację uznasz, musisz spełnić żądania kupującego, jeśli ją odrzucisz, kupujący może założyć Dyskusję i poprosić o pomoc Allegro, może też wystąpić z wnioskiem o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących, a po jej przyznaniu Allegro może (nie musi) żądać od Ciebie zwrotu środków, może też, jeśli nie zwrócisz, zablokować Ci konto. Było tu opisywanych wiele podobnych przypadków, które tak się kończyły. Wiele zależy od przebiegu Dyskusji, dowodów itp. Jeżeli kupujący straszy Allegro i policją, widocznie ma ku temu powody. To nie jest tak, że coś sobie sprzedasz na Allegro i potem nic Cię nie obchodzi.

oznacz moderatorów
1984Tango_i_Cash
#9 Pomysłodawca#

Towar wystawiony był w ogłoszeniu darmowym nie licytacja ani kup teraz tylko lokalne gdzie kupujący może negocjować cenę nie odbierał towaru tylko ja wysyłałem 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@1984Tango_i_Cash Jeśli to było zwykłe ogłoszenie, kupujący ma te same prawa, które określam wyżej, poza pomocą Allegro, poza Dyskusją i poza POK. Jeżeli towar jest niezgodny z opisem, ma wady, kupujący może reklamować z rękojmi, może też zgłosić sprawę na policję.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@xyz96 Klient nie zgłasza że kupił produkt z wadami tylko że wydaje mu się że za drogo a to nie jest podstawa do składania reklamacji. 

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@xyz96 Zwracanie komuś uwagi na to, że nie przeczytał wątku, na który odpowiada to nie atak. Sam często zwracasz innym uwagę na takie rzeczy, inni też mają takie prawo.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@vonNogay Ale kto nie przeczytał wątku? Gdzie w swoim pierwszym poście autor napisał, że to zwykłe ogłoszenie, bez Kup teraz i bez licytacji? Napisał, że darmowe, darmowe są też te z Kup teraz i licytacją, o ile kupujący nie zapłaci. Później uzupełnił informacje. Nie Ty decydujesz, co to atak. Okaże się po 15 lipca. Tutaj zazwyczaj stający w obronie kupujących są atakowani. Może niebawem to się zmieni.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

"Ale kto nie przeczytał wątku? Gdzie w swoim pierwszym poście autor napisał, że to zwykłe ogłoszenie, bez Kup teraz i bez licytacji?" - w pierwszym zdaniu @1984Tango_i_Cash napisał co następuje: "witam miałem wystawione ogłoszenie w allegro lokalne darmowe ogłoszenia bez wysyłki odbiór tylko osobisty"😏

Na wypadek gdybyś jeszcze nie wiedziała jak to działa, to na AL masz trzy rodzaje ofert:
- kup teraz
- licytacja
- ogłoszenie (o którym mowa).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@xyz96 Jak dla mnie to wtedy byłaby to oferta kup teraz a nie ogłoszenie.. ale OK, jest taka możliwość, że autor wątku mógłby nazwać "kup teraz" ogłoszeniem. Ale nie tylko o to chodzi, pisanie autorowi wątku o konsekwencjach nieuznanej reklamacji jest zakładaniem, że sprawa dotyczy niezgodności z opisem i może wprowadzać autora postu w błąd.. 

Nie ja będę decydował co to atak, ale mam nadzieję, że nie wprowadzą tu takiej cenzury, że nie będzie można skomentować czyjejś odpowiedzi.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 Twój pierwszy post poleciałby za to :

i) niemających związku z tematyką rozmów i dyskusji prowadzonych w ramach Społeczności,

j) zawierających rady, które mogłyby skutkować wyrządzeniem szkody lub popełnieniem czynu karalnego,

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Odczep się ode mnie, zajmij się sobą i nadal udzielaj porad w swoim stylu, czyli zawsze przeciwko kupującym i najlepiej w punktach.

Ja wiem, że ty tylko na to czekasz, aby mnie stąd wywalić, nie jesteś jedyny, czekają na to wszyscy sprzedawcy.

Wszystkie twoje posty w tym wątku są nie na temat, są atakami.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@pulkownik66 Wiara w wyższość kupującego nad sprzedawcą niektórym podcina nogi i nie pozwala logicznie myśleć .Szkoda bo tu tak jedni i drudzy powinni razem w jednej drużynie a problemem są tylko niekorzystne ,ciągłe zmiany jakie funduje nam all.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@1984Tango_i_Cash, na Twoim koncie na Allegro Lokalnie nie widzę transakcji na tę kwotę. Możesz podać więcej szczegółów?

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
1984Tango_i_Cash
#9 Pomysłodawca#

to było ogłoszenie lokalne darmowe gdzie kupujacy moze ustalić cene ze sprzedającym wystawiłem za 1000zł i stopniowe o 100 zmieniałem było 800 i zainteresował sie kupujacy zadając pytanie czy wysyłka wchodzi w gre powiedziałem tak sprawdziłem cene wysyłki i podałem nr konta wpłacił i po 3 dniach pisze ze towar kupił za drogo nie negociując 

oznacz moderatorów
Client:100160870
#12 Orędownik#

@1984Tango_i_Cash  Szkoda nawet że rozwinąłeś ten problem tu na Gadane Allegro. W tym przypadku nie masz się czego obawiać. Skoro kupił w ustalonej cenie, a teraz mu nie pasuje🤔 Nooo... to jest jego problem nie Twój. Niech sobie zgłasza gdzie tylko dusza zapragnie.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@1984Tango_i_Cash Jako osoba prywatna nie musisz przyjmować zwrotów, musisz za to rozpatrzyć reklamację, nie musisz także bać się Allegro skoro w ofercie było wszystko dokładnie opisane.ten użytkownik nie jest "obiektywny", straszy wszystkich sprzedawców, zapomniała napisać o sądach.😁

oznacz moderatorów
1984Tango_i_Cash
#9 Pomysłodawca#

ok dziękuje za pomoc zamykam temat

oznacz moderatorów
1984Tango_i_Cash
#9 Pomysłodawca#

chyba że jest możliwość sprawdzenia go przez allegro login to [edycja]

 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@1984Tango_i_Cash jeśli prośba o zwrot lub obniżenie ceny nie jest podyktowane reklamacją, to spuść go na drzewo, jako osoba prywatna nie masz obowiązku przyjmować zwrotu, a straszyć to se może, nic nie wskóra zakup nie był odnotowany na allegro dyskusji Ci nie założy ( bo to ogłoszenie ) a policja nie zajmuje się takimi sprawami  😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów