anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy można odmówić przyjęcia towaru

AUTOLEDAUTOLED
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry mam taki problem.

Sprzedałem urządzenie oferta nr 11564002000 wysłałem towar i KUPUJĄCY go otrzymał.

Po pewnym czasie zgłosił zwrot bez podania przyczyn.

Towar do mnie wrócił lecz tu jest problem kupujący go rozkręcał i demontował części.

Wszystkie śruby były czarne bez znaków ich odkręcania teraz po otwarciu paczki widać że śruby były odkręcane i była ingerencja kupującego.

Co w takim przypadku mogę odmówić przyjęcia towaru ze względu na ingerencje kupującego w sprzęt.

Z góry dziękuję za odpowiedz 

Pozdrawiam

Kłos Artur

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

mdrogeria
#21 Demiurg#

AUTOLEDAUTOLED nie , nie możesz , masz natomiast prawo obniżyć zwot środków w wyskości jakiej kupujacy przyczynił się do utraty wartości produktu .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@AUTOLEDAUTOLED Nie możesz odmówić przyjęcia zwrotu. Możesz jedynie zmniejszyć zwracaną kupującemu kwotę, jeżeli wartość urządzenia została zmniejszona w wyniku używania go przez klienta. Zmniejszenie kwoty zwrotu powinno być proporcjonalne do zmniejszenia wartości rzeczy i powinno być poparte odpowiednim wyliczeniem. Nie warto przesadzać ze zmniejszeniem zwracanej kwoty, bo kupujacy może się z tym nie zgodzić i może w założonej Dyskusji poprosić o pomoc Allegro. Zwrotu towaru odmówić nie możesz. 

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Jeśli Kupujący to konsument to musisz przyjąć. Jednak jeśli są ślady, że Kupujący robił cokolwiek wykraczającego poza zapoznanie się ze sprzętem w sposób, w jaki mógłby się zapoznać z towarem w sklepie, to płaci za to. Jeśli wymontował cokolwiek to mu liczysz za części, łącznie z najmniejszą śrubką. Nie zapomnij oczywiście o doliczeniu kosztów robocizny. Płaci za wszystko co musisz zrobić by przywrócić towar do stanu pierwotnego.

Dobrze zrobić szybko taki kosztorys, by dokonać kompensaty od zwracanej kwoty kupującemu. Ja jeszcze zanim zrobię zwrot z potrąceniem, wysyłam w takich przypadkach wiadomość do Kupującego z dokumentacją zdjęciową wad, przedstawiam kosztorys naprawy/odświeżania i zadaję pytanie czy podtrzymuje decyzje o odstąpieniu czy jednak odbierze sobie używany/uszkodzony towar.

To samo dotyczy wad transportowych, tylko wtedy do kosztorysu i zdjęć dołączam Kupującemu protokół szkody od przewoźnika. By mógł tam dochodzić kwoty potrącenia za stan produktu.

oznacz moderatorów

AUTOLEDAUTOLED
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry mam taki problem.

Sprzedałem urządzenie oferta nr 11564002000 wysłałem towar i KUPUJĄCY go otrzymał.

Po pewnym czasie zgłosił zwrot bez podania przyczyn.

Towar do mnie wrócił lecz tu jest problem kupujący go rozkręcał i demontował części.

Wszystkie śruby były czarne bez znaków ich odkręcania teraz po otwarciu paczki widać że śruby były odkręcane i była ingerencja kupującego.

Co w takim przypadku mogę odmówić przyjęcia towaru ze względu na ingerencje kupującego w sprzęt.

Z góry dziękuję za odpowiedz 

Pozdrawiam

Kłos Artur

 

oznacz moderatorów

VSPRINT_PL
#10 Popularyzator#

Jak najbardziej możesz odmówić przyjęcia 🙂

Potrzebujesz wiedzy z zakresu zwiększania sprzedaży na Allegro?
Zajrzyj na nasz kanał na YouTube!
https://bit.ly/vSprintYT

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@AUTOLEDAUTOLED Prawo do odstąpienia z Art 27 UoPK nie jest uzależnione od tego w jaki sposób Konsument sprawdzał zakupioną rzecz. Jeżeli jednak zaczął jej używać (choćby krótkotrwale) albo montować/demontować - to zgodnie z postanowieniami dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady UE: "w takim przypadku konsument nie powinien tracić prawa do odstąpienia od umowy, ale powinien odpowiadać za każde zmniejszenie wartości towarów. W celu stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania towarów konsument powinien obchodzić się z towarami i sprawdzać je tylko w taki sposób, w jaki mógłby to zrobić w sklepie."

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przy zakupie konsumenckim nie możesz, ale możesz pomniejszyć do wartości w obecnej chwili towaru.

oznacz moderatorów