anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę odwołać się od doliczonej opłaty za przesyłkę ponad gabarytową, którą dostarczył kurier?

Client:100595929
#8 Zapaleniec#

Witam, mamy taki problem z naliczeniem kosztów dostawy InPost. Mianowicie chodzi o przesyłki Allegro Paczkomat. Kilka razy zdarzyło się że przesyłki wysłane do paczkomatu C nie zmieściły się w nim. InPost zgodnie z regulaminem dostarczył je do domu klienta. Jednak że pobrał od nas opłatę 246 zł jako za paczkę "ponadgabarytową".

Mieliśmy może z 8 takich paczek co w sumie wychodzi ponad 2 tysiące za kilka przesyłek.

Zgłaszaliśmy reklamację jednak uznali ją jako zasadną.

Czy jest możliwość by się od tego odwołać?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:100595929  czyli wysyłane paczki musiały przekraczać graniczne wymiary C

a w rzeczywistości jakie miały wymiary te paczki?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:100595929 Możesz się odwołać , ale niestety nieskutecznie . Zanim cokolwiek wyślesz przeczytaj dokładnie cennik przewoźnika , potem jeszcze raz i jak już będziesz pewien przeczytaj jeszcze raz cennik i regulamin .

W cenniku Inpost znalazłem taki zapis -

Opłata za Przesyłkę ponad gabaryt 

246 zł

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:100595929 jeśli faktycznie przekraczały to co chcesz reklamować ? trzeba mierzyć i pilnować 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:100595929
#8 Zapaleniec#

Właśnie niestety przekraczały wymiary 😕

Tylko myśleliśmy że w takich przypadkach gdy paczka nie wchodzi do paczkomatu, to jest wtedy zwracana do nas, lub jest doręczana do klienta biorąc + opłatę jak za kuriera. Wiem że może jest trochę nasze niedopatrzenie, ale w takich ilościach przesyłek całkiem nam to umknęło. A pakująca osoba też nie zwróciła na to uwagi.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Jeśli paczka nie zmieściła się do skrytki C ale nie przekroczyła wymiarów 50x50x80 cm (i nie ważyła więcej niż 30 kg) to powinni doliczyć 30,75 zł, a nie 246 zł.

Więcej tutaj: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/informacje-dla-sprzedajacych/allegro-smart-inpost-uslugi-...

oznacz moderatorów