anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę wysłać ksiązkę przez InPost przed wyznaczoną datą wysyłki dla przedsprzedaży?

MAMY ROZWIĄZANIE!
WydawnictwojanKa
#9 Pomysłodawca#
 
oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@WydawnictwojanKa  

Zapytaj najlepiej kupującego czy ma możliwość wcześniejszego odbioru. Jeśli tak wysyłaj 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów
WydawnictwojanKa
#9 Pomysłodawca#

Dzięki 🙂

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@WydawnictwojanKa Tak , ale jeśli to przedsprzedaż to wypadałoby , a wręcz należałoby poinformawać klienta o możliwości wcześniejszej wysyłki i zrobić to tylko za jego zgodą .

oznacz moderatorów
WydawnictwojanKa
#9 Pomysłodawca#
Dzięki 🙂
oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@Kaliope_Brzeg @mdrogeria @WydawnictwojanKa 
Czy w przypadku przedsprzedaży np. książki to nie Wydawca decyduje/zastrzega kiedy tytuł może ujrzeć "światło dzienne" ?

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@A3dam 

A i owszem, święta racja.

Skomplikowana sprawa, jeśli pytanie zadał wydawca, a wiele na to wskazuje...

@WydawnictwojanKa 

Moim zdaniem - jeśli chodzi o książkę, którą tylko dystrybuujesz - nie wolno Ci, narazisz się na proces z powództwa wydawcy. Jeśli to książka, której jesteś wydawcą, ale są inni dystrybutorzy, którym zastrzegłeś datę wprowadzenia do obrotu - podobnie, tyle że ryzykujesz procesami od dystrybutorów. Jeśli Ty wydałeś książkę i tylko Ty ją sprzedajesz - możesz śmiało wysyłać, oczywiście po konsultacji z kupującym. Nie ryzykujesz wtedy niczym, bo nie będzie Cię miał kto pozwać😊

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@A3dam   Zapewne jest tak jak pisze @Kasiulki2 , ja sprzedaję przeważnie starocie więc takich problemów nie miewam.  Pytanie założycielki wątku odebrałam jako bardziej techniczne. Bo jeśli chodziło jej o aspekt prawny przedsprzedaży to chyba nie to forum 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów
WydawnictwojanKa
#9 Pomysłodawca#

Sensowne rozumowanie, dzięki 🙂

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@WydawnictwojanKaPoinformuj kupującego, wyślij mu wiadomość o takiej możliwości.

oznacz moderatorów