anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy muszę przyjmować zwrot takiego towaru ?

batpol1
#7 Wielbiciel#

Witam Państwa Serdecznie,

Chciałbym się dowiedzieć jednej rzeczy, gdy sprzedaje przedmioty konfekcjonowane, obcinane ze zbiorczej szpuli np. przewody samochodowe, albo inne przedmioty które murzę przyciąć do długości jaką kupił Klient przez Allegro.

Czy muszę przyjmować zwrot takiego towaru ? Jeżeli nie to czy muszę umieszczać jakaś informacje na aukcjach, że takiego towaru nie można ozwrócić ?

Dziękuje za pomoc Pozdrawiamy zespół batpol1

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

batpol1
#7 Wielbiciel#

Dziękuje to znam, ale czy można to zakwalifikować np. pod punkt 1 lub 3 ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@batpol1 Nie jestem Radcą Prawnym ale wg mojej logiki i tego co tam jest napisane to pkt 3 pasuje do twojej usługi Może jest na Allegro ktoś z wiedzą szerszą Pozdrawiam

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@batpol1 Nie musisz przyjmować takich zwrotów. W zakładce Zwroty podaj fragment art. 38 Ustawy konsumenckiej;

Wyłączenie prawa odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość

Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów:

w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Jeśli sprzedajesz produkt ściśle wykonany wedlug specyfikacji klienta taki produkt nie podlega zwrotowi , ale jeśli sprzedajesz coś cięte na jednostki miary np metr przewodu i sprzedajesz jako 1 szt taki produkt niestety objęty jest w U.K jako podlegający udstąpieniu od umowy

oznacz moderatorów

batpol1
#7 Wielbiciel#

Dziękuje za odpowiedz tak właśnie też myślałem, trochę dziwna sytuacja bo z drugiej strony co ja mam potem z takim kawałkiem zrobić ?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

cóż .. czekać na klienta , któremu potrzebny jest 1m przewodu

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

Hej. A to napisz w aukcjach że możesz obniżyć (zgodnie z prawem) wartość zwracanej kwoty procentowo do przydatności do późniejszej sprzedaży. Określ jakiś algorytm i masz po sprawie. Tylko w zakładce "zwroty i reklamacje". I zrób to uczciwie, na warunkach jakie sam byś zaakceptował. Tyle.

Tak bym zrobił.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mdrogeria na pewno? Ja też bym odmówił zwrotu takiego przedmiotu. Sam sprzedaję np. wężyki do napowietrzania, na metry. Cięte są pod wymiar, jak klient sobie życzy. Nie miałem jeszcze sytuacji, że ktoś by to chciał oddać, ale traktowałbym to jak produkt pod specjalne zamówienie klienta (a takie są wyłączone z możliwości zwrotu). Mogłoby bowiem dojść do sytuacji, że później na dany odcinek nie byłoby chętnego.

Ciekawa to sprawa, która też jakiś czas temu mnie zastanawiała.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Nie rozumiesz ... Jeśli klient kupuje wężyk przez Ciebie sprzedawany jako 1metr  i kupuje 1 metr musisz przyjąć . Jeśli sprzedajesz 1 metr , ale robisz przysluę klientowi i docinasz / ważne potwierdzenie woli klienta / na 99cm takiego zwrotu nie musisz przyjąć 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mdrogeria Metr musisz a 99 cm nie !!!Chyba nie tędy droga ,jeżeli wężyk ma 100 m na bębnie to dlaczego 100 cm może oddać 99cm nie może Jeżeli sprzedawca ucina to bez znaczenia (bo ucina) Powinno to być w opisie że to jest usługa i tnie  i nie ma zwrotu

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Poczytaj to jest usługa i nie musi przyjmować zwrotu

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

dlatego że 99cm wykonał w/g specyfikacji klienta , 1m to specyfikacja sprzedawcy

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mdrogeria @batpol1 nic nie pisze że metr to jego specyfikacja

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mdrogeria @konto zamknięte @batpol1 według mnie to i to ma sens😁 Tzn jeżeli przedmiotem aukcji jest 1m i sprzedajesz tylko w takich odcinkach to musisz przyjąć zwrot. Ale jeżeli podana jest cena za met a ty docinasz indywidualnie : np 2,85m - to jest to robione "pod klienta" i nie musisz...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Folmark_pl
#7 Wielbiciel#

Trochę stary temat ale chyba nadal aktualny. Sprzedajemy folię na metry i nie przyjmujemy zwrotów tego towaru mimo nacisków allegro które jak widać lubi dysponować cudzymi pieniędzmi. Mimo iż jednostką sprzedaży jest metr to w opisie dajemy informację że zamawiając większą ilość klient otrzymuje towar w jednym odcinku. Żaden ściemniacz nie chce foli w kawałkach tylko cały. Dostaje np. 8 mb folii a nie 8x1mb. Dlatego oczywistym jest że jest to towar wg indywidualnej specyfikacji i nie podlega zwrotowi.  

oznacz moderatorów