anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy na Allegro można wystawić fakturę pro forma?

NiezwyklyZakatek
#9 Pomysłodawca#

Czy da się wystawić fakturę pro forma do sprzedaży?

Dziś napisała klientka z pytaniem czy wystawię jej pro forma.

Chce zakupić półprodukty na warsztaty ale ona tylko wybiera a opłaca dom kultury. Dlatego potrzebuje fakturę pro forma. Księgowa zrobi przelew a ja wyślę towar po wpłynięciu kasy i wystawię normalną fakturę. Wiadomo.

Odpisałam jej że nie mam zielonego pojęcia czy da się tak zrobić bo za krótko tu jestem. Ale odpisała mi cytuję "Inny sprzedawca na allegro zgodził mi się dziś wystawić taka fakturę. Podejrzewam, że należy wtedy podać dane do płatności allegro"

Da się tak? Skąd mam pobrać te dane ?

A

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

mdrogeria
#21 Demiurg#

skorpionicaster Tak , jeśli masz program do faktur musi być opcja wystawienia pro-formy .

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Jest do dokument identyczny z normalną f-vat , a rożni się dopiskiem pro-forma .Tego się nie księguje tylko pelną fakturę wystawiną na podstawie pro-

oznacz moderatorów

NiezwyklyZakatek
#9 Pomysłodawca#

Ja wiem czym jest taka faktura.

Tu chodzi o to jak wystawić pro forma klientowi aby pieniądze przelał na konto allegro a nie moje firmowe.

Dziewczyna kupuje półprodukty. Ale nie może za nie zapłacić . Zapłacić może dom kultury ale muszą mieć fakturę ( a dokładniej pro forma ).

Czy dobrze myślę że ...

Dziewczyna robi zakupy. Wybiera opłatę na poczcie . Dostaje numer do przelewu . Wysyła go mnie . Ja wystawiam pro forma . Dom kultury opłaca pro forma. Wystawiam pełną fakturę i wysyłam towar. Wszystko przechodzi przez allegro.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

NiezwyklyZakatek dokładfnie tak jak napisaleś .

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@NiezwyklyZakatek poważnie, chcesz wystawić fakturę na dane Allegro 🤔 Czy podasz swoje dane firmowe i nr. konta Allegro? Jak sobie to wyobrażasz?

 

oznacz moderatorów

NiezwyklyZakatek
#9 Pomysłodawca#

No właśnie nie wiem 😞 wydawało mi się to niemożliwe ale jeżeli dziewczyna napisała że inny sprzedawca to zrobił? to co? Nie zrobił? Sprzedał poza ?Nie wiem ,pytam. Nie da się to jej napiszę że nic z tego.

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@NiezwyklyZakatek prawdopodobnie ten inny sprzedawca załatwił sprawę poza Allegro. Dom Kultury zapewne jest jednostką samorządową lub budżetową, a takie instytucje nie mogą płacić przez żadne PayU, tylko bezpośrednio na konto firmy od której robią zakup. Dlatego klientka chce proformę, bo nie może zrobić przelewu przez Allegro Finanse.🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@NiezwyklyZakatek dane do platności podajesz swojej firmy, przez allegro nie zrealizujesz tej płatności. Dowiedz się jeszcze, bo jeżeli jest to jednostka samorządowa, to faktura musi byc wystawiona w specjalny sposób.

oznacz moderatorów