anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy prowizję i opłaty za wysyłkę smart powodują że rezygnujecie z Allegro?

cdgames1
#8 Zapaleniec#

Witam. Przez wprowadzanie zmian w prowizjach, abonament który trzeba płacić co miesiąc na 50 żeby nie doliczali 1 zł za każdą wysyłkę. Dodatkowych prowizjach za  wysyłkę w smart. Miesięcznie robi się kilka set zł. płatności więcej plus oczywiście podatki ZUS, zwroty dla klientów którzy maja gdzieś zasady zwrotów i setki pomniejszych innych kosztów. Jak wiele osób chciało by przenieść wszystkie swoje aukcje z tego serwisu? Można w takich warunkach cokolwiek zarabiać czy już pogodziliście się z tym ze wszystko trzeba oddać nie zarobić nic i siedzieć cicho? Czy wszyscy tutaj nie widzą co się dzieje? 

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

mdrogeria
#21 Demiurg#

@cdgames1 tworzysz i kombinujesz , nie podobają Ci się opłaty allegro ....dobra , a podoba Ci się składka ZUS ? , podobają Ci się podatki ... czynsze ... opłaty za energię ...itp ?..... NIE ! ... nie podobają Ci się tylko kulisz uszy i becelujesz kasę , a tu przychodzisz i skomlisz ,takie są realia 

s'il vous plaît  ou adieu

oznacz moderatorów

cdgames1
#8 Zapaleniec#

To ty „skomlisz” ze wszystko jest super. I nie kule uszu tylko pytam skąd te opłaty wynikają, zrzeszam ludzi, piszę odwołania, szukam rozwiązań. Twoja strategia „becelowania” wszystkim z podkulonymi uszami doprowadza do tego że wszystkim jest gorzej, tylko garstka ludzi jeździ Ferrari zamiast Porshe bo wzięli kasę naiwniakom którzy i tak zapłacą co im się nie wciśnie za opłatę. Kul dalej uszy ale nie w tym wątku 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@cdgames1 mam dla Ciebie propozycję - zorganizuj nowy portal sprzedażowy i jeździj Ferrari  ,osobiście Ci nie pozazdroszczę .

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

nikt z nas nie jest zadowolony z podwyżek oraz ciągłych zmian wymuszanych przez allegro. podobnie, jak nikt nie jest zadowolony z podwyżek składek zus, czy złodziejskiej składki zdrowotnej. tylko wiele z tym zrobić nie możemy. Allegro podobnie jak ZUS to praktycznie monopoliści, w przypadku allegro są jeszcze jakieś alternatywne kanały sprzedaży, więc można je wykorzystać.

Każdy biznes trzeba spokojnie skalkulować, poznać konkurencję, znać rynek i preferencje klienta. To wymaga czasu i sporego doświadczenia. Allegro oczywiście nie ułatwia tego. Jakbym miał być szczery, to najgorszą rzeczą jaką zrobili to twór zwany katalogiem produktów i "kradzież" naszej własności intelektualnej. Jest to dużo gorsza rzecz, niż podwyżki prowizji czy dopłat do smarta. Takie jest moje zdanie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@cdgames1 Czy prowizję i opłaty za wysyłkę smart powodują że rezygnujecie z Allegro?

W żadnym wypadku fajny serwis dużo kupujących 🙂

 Jak wiele osób chciało by przenieść wszystkie swoje aukcje z tego serwisu?

A po co przenosić, jak można na kilku serwisach sprzedawać 🙂 trzeba dywersyfikować sprzedaż !

Można w takich warunkach cokolwiek zarabiać czy już pogodziliście się z tym ze wszystko trzeba oddać nie zarobić nic i siedzieć cicho?

To po co sprzedawać, ja wszystko wliczam w towar i nie rozglądam się, marża i dochód musi być a puki się sprzedaje to nie widzę problemu 🙂

Czy wszyscy tutaj nie widzą co się dzieje? 

Tak, jest gro sprzedawców co nie wiedzą co doliczają, nie umieją rozliczyć czy wyliczyć DG 😞

Tu  nie tylko cena wpływa na sprzedaż mam często droższe produkty od konkurencji czy producenta a oni mają sprzedanych kilka produktów a jak kilkadziesiąt 😉 Mają dłuższą wysyłkę, produkt kupują dopiero po sprzedaży, był ostatnio u mnie klient kupił produkty u konkurencji bo podał login i dostał info że wysyłka za tydzień bo mają brak, kupił u mnie na miejscu a tam zrezygnował 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów