anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy "gratis" do oferty w formie elektronicznej jest zgodny z regulaminem?

parte_pl
#9 Pomysłodawca#

Cześć, 

Wiem, że piątek, wieczór do tego, ale przeszperałem regulaminy i nie znalazłem odpowiedzi, więc przyszła pora zapytać mądrzejszych od siebie.

Handluję w motoryzacji. Buduję także prostą aplikację (web/mobile) dla kierowców/mechaników. Owa aplikacja będzie płatna (subskrypcja).

Tu pojawia się moje pytanie, czy zgodnie z aktualnym regulaminem mogę w pełni bezpiecznie oferować swoim klientom dostęp do tej aplikacji w ramach darmowego dodatku do zrobionych zakupów?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

kostas11
#21 Demiurg#

@parte_pl oczywiście 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

parte_pl
#9 Pomysłodawca#

Tak 100%? W końcu w tej aplikacji mogę teoretycznie mieć kontakt z klientem, bo będzie wymagała dodatkowej rejestracji (lub integracji z Google/FB) i tego zarzutu szczerze się boję.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

A co Cię to obchodzi? Dajesz gratis... Kupujący może z niego skorzystać lub nie...

To, czy z niego skorzysta - to już indywidualna sprawa kupującego.

Tylko chyba na All nie możesz podawać żadnych linków.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@maxr01 O ile allegro nie uzna tego za reklamę aplikacji komercyjnej skoro będzie płatna 😉 W regulaminach jest zabronione reklamowanie własnych stron www itp przez sprzedawców 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

parte_pl
#9 Pomysłodawca#

@ZibiK30 Właśnie dlatego pytam. Regulamin Allegro jest ogólnie dość precyzyjny, ale tutaj czytałem go kilka razy i mam sporą zagwozdkę.

Z jednej strony niczego nie będę reklamował na aukcji. Będzie tylko wspomniane, że klient dostanie gratis kod rabatowy do aplikacji X wart Y PLN. Bez linków itp. 

Z drugiej strony gdybym aplikację zrobił darmową, to jaki byłby z tego gratis? 😉

Oczywiście sama aplikacja nie będzie w żaden sposób powiązana ze sprzedażą. Ot mały ułatwiacz życia dla kierowców.

Jest też wariant nr2, nad którym myślę - gratisowy e-book, to powinno być w 100% legalne i niezależne od indywidualnej interpretacji "kogoś wyżej".

@maxr01 Tyle mnie to obchodzi, że na Allegro jestem od 15 lat i z doświadczenia wiem, że czasem można wyłapać w pysk wątpliwą interpretacją regulaminu.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@parte_pl Najlepszym wyjściem byłby np pierwszy darmowy miesiąc jako dostęp do aplikacji.Nie myślałeś o połączeniu tej aplikacji w jakiś sposób z produktem? Np. elektroniczny dostęp do warunków gwarancji lub instrukcji obsługi poprzez tą apkę.

Wówczas można by było dodawać do produktów, a to ze apka poza tym dostępem  ma więcej i inne zastosowania to już poboczna sprawa.Po prostu myślę i kombinuję jak zrobić aby Ci się nikt nie mógł przyczepić do tej apki.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

parte_pl
#9 Pomysłodawca#

@ZibiK30  Ciekawie kombinujesz 🙂  Już nawet myślałem o tym, by możliwość wykupienia płatnej wersji apki była możliwa tylko przez Allegro.

Ale póki co wysłałem zapytanie do działu pomocy, zobaczymy, co odpiszą.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@parte_pl daj znać co odpiszą 🙂

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów