anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy również macie wrażenie, że na Allegro Sprzedawcy są na przegranej pozycji???

AZmaa
#9 Pomysłodawca#

Od pewnego czasu Allegro moim zdaniem zaczyna być nie fair wobec Sprzedawców. Nie chodzi o to , żeby było po którejś ze stron chyba ??? Uczciwość chyba wystarczy??? 

Miałem taką sytuację , że kobieta kupiła 1 sztukę na zamówienie , towaru z Włoch . Jaka jest teraz sytuacja wiemy chyba wszyscy... Zwrócono pieniądze, przeproszono .

NEGATYW w odpowiedzi , 1 gwiazdka za zgodność z opisem !? jak towaru nie widziała ,  1 gwiazdka za koszt wysyłki który wynosił 20zł za paczkę 80cmx20cmx20cm - kurier DPD!? 1 gwiazdka za jakość obsługi , a email z przeprosinami wysłano , co jeszcze należało robić w Święto 3 Króli zadzwonić???

Ja rozumiem , że niektórym to pomaga zgnojenie innych , ale Allegro nic na to , za to prowizje i koszty coraz większe.

Ja wysiadam, zwyczajnie mam dość 

Zakończyłem wszystkie aukcje

Co Wy na to???

 

oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34

Studio_Ana
#8 Zapaleniec#

Tak, tak @pinsplash 3-5% to było bardzo dawno i to można było nazwać prowizją. Dzisiejsze pond 10% to haracz. Ale sami codzienną sprzedażą nakręcamy ich apetyty.... I nie mamy wsparcia w stosunku do nie uczciwych Kupujących. Mieliśmy już kilka akcji, że dostaniemy negatywa jak nie doślemy darmowej sztuki... I co poradzisz? Wysyłasz wymuszony bonus, bo ocena Kupującego "jest subiektywna" i ma on do tego "prawo". Ale dość żalów, może być gorzej, jak na pewnej chińskiej platformie ....

oznacz moderatorów

AZmaa
#9 Pomysłodawca#

Na marketingu uczą , że każdy niezadowolony klient to spotęgowana strata dla firmy,. Myślę , że to działa w dwie strony i każdy niezadowolony Sprzedawca jak tylko może ucieka. Masa ciuchów odeszła na Vinted i sprzedaje bez prowizji póki co

oznacz moderatorów

TOPe-commerce
#13 Ambasador#

@AZmaa @Studio_Ana macie racje w 100% ale na razie na rynku nie ma stron czy portali sprzedażowych typu vinted dla większosci marek, już nawet główny portal ogłoszeniowy **piiip** zaczął brać przykład z all i wali stawki chorendalne 

oznacz moderatorów

Studio_Ana
#8 Zapaleniec#

No właśnie, jak tak dalej pójdzie, to trzeba będzie wrócić do tradycyjnego straganu ze szczękami 😉 ... Koszty własnego sklepu internetowego, nawet z pozycjonowaniem w sieci, zaczynają zbliżać się do haraczy na Ale... Bardzo pomogło nam i Ale sztuczka ze SMART, jednak gdy to też będzie opomiarowane na Sprzedawcy to w 2 lata wszystkich wyrzucą na własne sklepy lub na wbijające się darmowe portale typu Vinted.

oznacz moderatorów

GaJoo1
#9 Pomysłodawca#

@AZmaa  Poniekąd sprzedawcy to tez  klienci Allegro. Coraz więcej czyta się tutaj o niezadowoleniu, ale póki co nie ma alternatywy.

Smutna rzeczywistość pozostawia jedynie podnosić ceny i starać się regulować te podwyżki ze strony Allegro, a to prowadzi jedynie do zrównania cen ze sklepami stacjonarnymi. Wtedy może się obudzą.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

TOPe-commerce
#13 Ambasador#

@GaJoo1 ceny są w wielu przypadkach o wiele wyższe a jedynym aspektem sprzedaży jest brak czasu ludzi na chodzenie po sklepach

oznacz moderatorów

GaJoo1
#9 Pomysłodawca#

@TOPe-commerce  Wystarczy poczekać, aż świadomość ludzi wzrośnie, że ktoś dorabia im rogi, a zainteresowanie takimi ,,korzystnymi” zakupami spadnie.

Chociaż ja osobiście nadal wychodzę z założenia, że w tych czasach po prostu zarabia się na lenistwie.

oznacz moderatorów

TOPe-commerce
#13 Ambasador#

@GaJoo1 to nie jest lenistwo tylko dzisiejszy styl zycia w ciaglym biegu, a ceny sa wieksze poniewaz dochodzi ogrom czynnikow generujacych koszty przez co u wielu moich klientow ceny w internecie sa od 10 do nawet 40% wyzsze niz na ich sklepach firmowych

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@AZmaa  Czy mamy wrażenie?

O nie nie!

To nie jest wrażenie😫😂😂😂

oznacz moderatorów

GaJoo1
#9 Pomysłodawca#

@TOPe-commerce  Akurat mi nie musisz tego tłumaczyć, ponieważ sam pracuje dla takiej właśnie firmy 🙂 

Na nasze szczęście zarobek z Allegro to już tylko około 15% rocznego obrotu.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

TOPe-commerce
#13 Ambasador#

@GaJoo1 a ja takie firmy wlasnie albo wzmacniam albo calkowicie wprowadzam w swiat e. Nie ukrywam tez ze wielu klientow rowniez zaczyna zamykac sklepy firmowe i skupia sie na sprzedazy internetowej nie tylko na all ale tez innych no i hurcie 

oznacz moderatorów

GaJoo1
#9 Pomysłodawca#

@TOPe-commerce  Akurat jeśli o nas chodzi to jesteśmy jednymi z największych w pewnej kategorii 🙂 

Ceny na Allegro już dawno zaczęły przewyższać te ze sklepu internetowego i placówek stacjonarnych.

Traktujemy Allegro już tylko jako dodatek. W sumie chciałbym życzyć każdemu takiej kolejności rzeczy, a najbardziej chyba tego żeby Allegro zauważyło w jakim miejscu się znalazło 🙂

oznacz moderatorów

Studio_Ana
#8 Zapaleniec#

Amen! Sami jesteśmy również Kupującymi na Allegro i mnóstwo przedmiotów na Alle jest w cenie sklepu tradycyjnego. A to właśnie koszty Alle kształtują ostateczną cenę sprzedaży. Dla rekinów Allegro z tysiącem stron przedmiotów to mniejszy problem, ale tak jak ja  - sprzedaję mało i każdy grosz z transakcji się liczy, to duże obciążenia i ciągle czuje nie sprawiedliwość. Ja zarabiam 3-8% a Ale ponad 10% żywiąc tylko komputery.....

oznacz moderatorów

TOPe-commerce
#13 Ambasador#

@Studio_Ana nie wiem czy masz tylko jedno konto czy wiecej ale szczerze przy tego typu produkcie jezeli robisz go sama powinnas miec ok 80% marzy a po odliczeniu kosztow ok 70-75% w przypadku handlu towarem zakupionym w granicy 50% na czysto więc albo nasz bezsensowne stawki zakupu albo cos krecisz 😉

oznacz moderatorów

Studio_Ana
#8 Zapaleniec#

Nie będziemy się spierać, ale jak policzę, że np. dziś musiałem jechać samochodem do poczkomatu 4 km z jedną przesyłką wartości 32,98 zł. (w tym 8,99 inpost), dołożyłem, kopertę, torebkę, taśmę, czas na drukowanie i zapakowanie, nie mówię o zakupach materiałów, produkcji itp. to ile na tym dziś zarobiliśmy? Dlatego mówię o sprzedaży dodatkowej na Alle..... A prowizja dla Ale pójdzie 3,3 zł.

oznacz moderatorów