anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy spotkaliście się z dyskryminacją ofert przez Allegro, stosowaniem shadowban, jak na Fecebooku?

acgroup
#8 Zapaleniec#

Wystawiona jest atrakcyjna potencjalnie oferta, z wykupioną na Allegro promocją, lecz liczba oglądających na przestrzeni dni w ogóle się nie zwiększa. Sytuacja powtarza się przy innych ofertach i wygląda na to, że Allegro dyskryminuje niektóre oferty, pobiera opłaty (swoją drogą czasem kosmiczne, wyjątkowo bezczelnie), jednak wobec zdefiniowanych sprzedających stosuje sabotaż w postaci shadowban, algorytmu, który ukrywa oferty przed zainteresowanymi.

Na innym portalu sprzedażowym, znacznie mniej popularnym niż monopolista Allegro, ta sam oferta ma kilka tysięcy wyświetleń, jest grubo ponad 50 obserwujących, a na Allegro kompletnie nic, licznik stoi.

Powstaje pytanie, czy zagraniczny portal Allegro jest wykorzystywany do walki z polskimi przedsiębiorcami? 

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

Client:111643463
#9 Pomysłodawca#

@acgroup Wszystko zapewne zależy od tego, jak mnoga jest konkurencja, która również płaci za promowanie. Czasami jest po 10 stron promowanych ofert w niektórych kategoriach.

oznacz moderatorów

acgroup
#8 Zapaleniec#

Allegro jest największym portalem sprzedażowym działającym w Polsce, gigantycznym potentatem z milionami odwiedzających i jest b. mało prawdopodobne, aby atrakcyjna oferta nie budziła żadnego zainteresowania, tym bardziej, że ta sama oferta budzi je na portalu alternatywnym. Ponadto, ludzie b. często kierują się ceną, a cena jest konkurencyjna, więc stawiam raczej na sabotaż, na shadowban. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@acgroup ludzie b. często kierują się ceną, a cena jest konkurencyjna, więc stawiam raczej na sabotaż, na shadowban. 

Tak tylko na allegro jest ich sortowanie i nie zawsze oferty najtańsze są na pierwszym miejscu, po drugie jest tyle stron promowanych że możesz być na końcu 10 strony i zapomnij o wyświetleniach, po trzecie ich algorytm liczy też inne rzeczy więc bardziej stawiam na problem z algorytmem niż celowe działanie 😞

Inne portale na szczęście wyciągają wnioski i ni popełniają tego błędu 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

acgroup
#8 Zapaleniec#

Allegro to nie Google, gdzie ludzie zadawalają się pierwszą stroną. Szukając konkretnego produktu są skłonni spędzić pół dnia przeglądając strona po stronie, aby trafić na najlepszą ofertę w najlepszej cenie, szczególnie kiedy produkt jest relatywnie drogi i oszczędność może być spora, choć regułą jest, że i kilka złotych robi różnicę. Zatem problem z algorytmem owszem, ale wygenerowany celowo przez Allegro jako shadowban w rozmyślnym akcie sabotażu. Allegro jest firmą obcą, siłą rzeczy przez swych właścicieli wrogą Polsce, stąd preferowanie chińskiej kontrabandy, sprowadzanej kontenerami bez żadnych ceł i podatków niszczącej polską przedsiębiorczość i stąd ataki na polskie firmy jak ten, o którym piszę. Ten portal powinien być masowo bojkotowany.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@acgroup tak ale kupujący się przyzwyczaili że jak przesortują od najtańszych to dalej myślą że na początku będą najtańsze a tu zonk trzeba dodatkowo wyłączyć sortowanie 😞

I nie każdy o tym wie 😞

sort.jpg

Znajomi szukali książki najtańszej kupili, poprosiłem o przesortowanie i wyszukanie najtańszej, potem kazałem zjechać na dół strony i kliknąć sortuj bez dopasowania ( tak ukryli to na samym dole ) i się okazało że dołożyli do interesu, myśląc że kupują pierwszą z góry najtańszą 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@acgroup "Allegro to nie Google, gdzie ludzie zadawalają się pierwszą stroną." 

Mam zupełnie inne spostrzeżenia, gdy Twoja oferta jest już na pierwszym miejscu pod konkretną grupę "wyszukiwania" możesz przy### z ceną w kosmos, i tak sprzedasz 😉 

oznacz moderatorów

acgroup
#8 Zapaleniec#

Tu nie chodzi o przy### z ceną w kosmos, bo cena nie jest przy### , ani o to, żeby oferta była na pierwszym miejscu, tylko o to, żeby w ogóle była widoczna, a bez linku nie jest, co pokazuje licznik wizyt.

oznacz moderatorów

brakestop
#13 Ambasador#

Myślę, że w miesiącu czerwcu najwyraźniej nie ma chęci na łodzie motorowe w cenie 79990 zł.

oznacz moderatorów

acgroup
#8 Zapaleniec#

Myślenie ma przyszłość, dlatego warto się dwa razy zastanowić, zanim się coś napisze. Właśnie rozpoczął się sezon na łodzie i zainteresowanie, jak pisałem jest całkiem spore, tylko nie na wiodącym w Polsce portalu Allegro, będącym własnością ludzi Polsce wrogich.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@acgroup nigdy nie szukałbym łodzi na allegro, to samo dotyczy samochodu. 🤔 odkąd nie ma tu ogłoszeń z innego portalu to nie ma nawet co przeglądać. 

Na szybko sprawdziłem samochód którego sam obecnie szukam dla siebie ... liczba ogłoszeń na allegro 2 ... jeden sedan drugi rozwalony w USA. 

Inny serwis - 46 ale z filtrem na rocznik 2015-2017 
Można się  rozejść. 

oznacz moderatorów

acgroup
#8 Zapaleniec#

OK, wypowiedziałeś swoją opinię, masz do tego prawo. Jednak inni mogą mieć inne preferencje traktując Allegro jako największy portal ogłoszeniowy w Polsce.  

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@acgroup nie wiem jad długo sprzedajesz czy to sprzedaż sezonowa łodzi ale smarta nie masz, wysyłki 24h czy EAN dodany i podpięte pod katalog i będziesz na końcu listy 😞 do tego sortowanie do bani i masz efekt, patrząc od strony kupującego to coraz mniej tu kupuje bo ciężko coś wyszukać, opinie do bani, sortowanie itp. 

Allegro idzie w produkty, katalog EAN łatwo znaleźć tanio papier toaletowy Velevet ale jak coś szukasz i nie wiesz jakiej firmy to porażka 😞

Więc nie doszukuj się spisków, po prostu przedobrzyli z algorytmem 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

acgroup
#8 Zapaleniec#

Pewnie sprzedaję dłużej, niż żyjesz, natomiast co do spisków, to niemal wszystkie na przestrzeni dwóch lat okazały się rzeczywistością.  Więc nie spiskowe teorie, tylko mamy spiskową rzeczywistość. I nie pouczaj mnie, z łaski swojej.    

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@acgroup ja sprzedaję tu prawie 15 lat i widzę wszystkie zmiany i jak wpływają na sprzedaż, i na dziś dzień, niska cena nie zawsze gwarantuje dobrą sprzedaż 😞

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@acgroup Cześć. Na Allegro nie mamy algorytmu, który ukrywałby wybrane oferty, nie ma czegoś takiego jak "shadowban".

Jeśli Twoja oferta ma mało wyświetleń, to być może jest dalej niż oferty konkurencyjne na liście wyszukiwania. Zapoznaj się z zagadnieniem trafności na Allegro: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/trafnosc-xGmVjoPwOTo 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

ja jestem na allegro 23 lata, dłużej niż allegro ze swoim kontem sklepu osa

i powiem Ci, że za takie wpisy dostaniesz bana od serwisu po całości bo sugerując łamanie prawa przez serwis też je łamiesz

każde kryterium ograniczające widoczność ofert może być traktowane jako czyn nieuczciwej konkurencji, przejechały się na tym np: sieci handlowe z ich opłatami półkowymi

możesz zawiadomić uokik lub inspekcję handlową jeżeli masz dowody na w/w ograniczanie

bo mogą być łamane prawa konsumenta

oznacz moderatorów

jumps1
#7 Wielbiciel#

Czy zauważyliście że niektóre oferty na listach mają ilu kupujących je zamówiło a niektóre nie. To wyłożenie konkurencji informacji w co inwestować a w co nie co powinno być tajemnicą handlową. Ale nie jest bo w ten sposób są dyskryminowane firmy które nie mają wykupionych jakiegoś abonamentu lub promocji.

oznacz moderatorów

baldes
#9 Pomysłodawca#

A ja potrafię mieć np. sprzedane 2 sztuki produktu i 0 wyświetleń - co samo w sobie jest sprzeczne z logiką bo jak kupić coś bez wyświetlenia...

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@baldes liczniki wyświetleń nie są i nie powinny być żadnym znacznikiem popularności oferty bo allegro wielokrotnie udowodniło że przy każdej większej zmianie wszystkie liczniki zerują.

Nie wiem dlaczego. Tak po prostu jest już od lat, a ludzie się wciąż dziwią i porównują do innych serwisów.

oznacz moderatorów