anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy w opisie mogę napisać brak możliwości zwrotu ze względów higienicznych?

musicsklep_pl
#12 Orędownik#

Czy w opisie przedmiotu mogę napisać formułkę/wzmiankę :

"brak możliwości zwrotu ze względów higienicznych"?

 

 

 

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

kostas11
#21 Demiurg#

@musicsklep_pl w zakładce zwroty powinna być taka informacja i wymień które produkty z Twojej oferty są higienicznymi 🙂

Art. 38. Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa
lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów:

5. w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym
opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na
ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało
otwarte po dostarczeniu;

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

musicsklep_pl opis ma dotyczyć wyłącznie sprzedawanego przedmiotu , nawet jak umieścisz taki wpis ,a udostepniasz zwroty będzie nieskuteczny .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@musicsklep_pl Możesz, ale nie w opisie przedmiotu, tylko w zakładce Zwroty.

Ale Ty nie sprzedajesz "produktów higienicznych", więc taki zapis nie uchroni Cię przed zwrotami, bo chyba o to Ci chodzi.

oznacz moderatorów

musicsklep_pl
#12 Orędownik#

Po pierwsze, niektóre z nich są, np mikrofony lub słuchawki douszne - są traktowane jako przedmioty osobiste, po użyciu ich, np zaśpiewaniu do mikrofonu - użytkownik 'pluje' więc zanieczyszcza przedmiot. 

Po drugie dlaczego odpisujecie kupującym takie rzeczy 

- zwrot byłby niemożliwy, gdyby w opisie aukcji istniała wzmianka o braku zwrotu z powodu "higieniczności" przedmiotu, a owej wzmianki nie ma.

skoro w opisie nie mogę czegoś takiego napisać ????

 

 

 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@musicsklep_pl mikrofon to nie produkt higieniczny, tym tokiem to na każdy produkt klient może kichnąć czy smarknąć ( zabawki, telefony itp. )

________
Κώστας
oznacz moderatorów

musicsklep_pl
#12 Orędownik#

Już taka kwasje poruszaliśmy, i tak mówią Ci którzy nie są związani z muzyka. 

Ale nie o to chodzi, bo Allegro odpisało klientowi ze gdyby w opisie była wzmianka ze przedmiot jest higieniczny to bym nie mógł zwrócić przedmiotu. Skoro w opisie nie można pisać takich rzeczy, więc po co poisz takie głupoty kupującym. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@musicsklep_pl Nieprawda. Zgodnie ze stanowiskiem pracownika UOKiK słuchawki douszne nie są produktem higienicznym, tym bardziej mikrofony. Był tu niedawno wątek na ten temat, w którym zaprezentowano to stanowisko. Wszystko można opluć, tak więc wszystko Twoim zdaniem nie powinno podlegać zwrotom. Nonsens.

Informacja o braku możliwości zwrotu powinna się znaleźć w zakładce Zwroty, a nie w opisie przedmiotu.

oznacz moderatorów

musicsklep_pl
#12 Orędownik#

Czyli co..? jak w warunkach zwrotu dodam ze mikrofony i słuchawki nie podlegają zwrotom ze względów higienicznych to będzie ok? 

Możesz podać link do tego wątku?

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

@musicsklep_pl 

jak w warunkach zwrotu dodam ze mikrofony i słuchawki nie podlegają zwrotom ze względów higienicznych to będzie ok?

Moim zdaniem - nie będzie OK. To nie są produkty higieniczne.

Klienta ten zapis nie będzie obowiązywał po prostu.

oznacz moderatorów

musicsklep_pl
#12 Orędownik#

Taka informacje dostał klient od pracownika Allegro:

- zwrot byłby niemożliwy, gdyby w opisie aukcji istniała wzmianka o braku zwrotu z powodu "higieniczności" przedmiotu, a owej wzmianki nie ma

Wynika z niego, ze gdyby było napisane ze przedmiot jest higieniczny to klient nie mógłby zwrócić towaru. 

Tak pisze Wasz pracownik.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@musicsklep_pl To stanowisko UOKiK to kolejne ich wyobrażenie jak powinien wyglądać rynek ale nie mając pojęcia o tym jak funkcjonuje. Zauważ że nie ma tam nic o tym jakimi środkami dezynfekować, kto ma to zrobić, kto ma wziąć za to odpowiedzialność i jak ze zmniejszenie wartości rzeczy z powodu dezynfekcji. Nie ma też rozróżnienia na słuchawki douszne i nauszne... Kolejny oderwany od rzeczywistości post. Oczywiście w takim wypadku ostateczny wyrok może wydać tylko sąd i z tym może być różnie. Ja bym umieścił info w aukcji.

Możesz też pójść "po środku" i dać info typu ( sam zredaguj) : ze względu iż po zwrocie przedmiot musi zostać zdezynfekowany, w zależności od zabrudzenia i stanu w jakim został zwrócony - zwrot kwoty może zostać pomniejszony.

ps Ciekawy jestem czy na pytanie : czy kupiłaby Pani uzywane douszne słuchawki po kimś, Pani z UOKiK odpowiedziałaby : Oczywiście tylko takie noszę ! 🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash My sprzedawcy nie akceptujemy przepisów działających na naszą niekorzyść i stanowisk uprawnionych organów i ich pracowników, działających na naszą niekorzyść. Nie akceptujemy też wyroków sądów działających na naszą niekorzyść. My sami decydujemy, które przepisy są dla nas akceptowalne, a które nie 🙂

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 Ty też nosisz douszne słuchawki po kimś ? gratulacje !

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Nie wiem tego. Póki co używam AKG K 240 Monitor 🙂 Stare, ale jare, grają nadzwyczaj naturalnie. Jeśli kiedyś kupię douszne do jakiejś zabawki grającej, w co wątpię, nikt mi zapewne nie napisze, że były używane chwilowo przez kogoś innego, więc mam to gdzieś. Jeżeli otrzymam niby nowe ze śladami użytkowania, to zwrócę lub zareklamuję 🙂

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 żarty żartami ale .... słuchawki to stosunkowo niewielki koszt. A  instrumenty dęte ? Jak wyczyścić z czyjejś śliny saksofon? Bo to nie tylko ustnik. Ja nie wiem, ale jestem sobie w stanie wyobrazić iż rozebranie ( jeżeli to możliwe - nie wiem) wyczyszczenie i złożenie - to może być wysoki koszt. I jest problem.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Ale po co Ty mi zadajesz takie pytania? Jak czyścić saksofon?? Przecież w fabryce saksofonów ktoś go testował przed wysłaniem do sklepu. Napisz do fabryki, powiedzą Ci jak czyścić 🙂 Robisz z igły widły.

oznacz moderatorów

musicsklep_pl
#12 Orędownik#

Podchodzisz do sprawy bardzo stronniczo i nieprofesjonalnie wogole nie mając pojęcia o rynku i instrumentach. Twoje wypowiedzi to jak trollowanie na portalach społecznościowych. 

Fabryka jest gdzieś w chinach albo Indiach plus dystrybutor który ma tak naprawdę gdzieś czyszczenie i dezynfekowanie użytych instrumentów, kupionych na Allegro do testowania. 

Ja jako sprzedawca nie będę dezynfekować ani czyścić po kimś instrumentu, bo po pierwsze nie mam takiego obowiązku a po drugie nie mam nawet wiedzy czym to dezynfekować. 

Stad jest prawo ze mogę odmówić przyjęcia takiej rzeczy.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@musicsklep_pl  Twoje wypowiedzi to jak trollowanie na portalach społecznościowych. 

To do mnie? Uważasz tak, bo moje odpowiedzi nie są po Twojej myśli, ale jeśli zadajesz pytanie na forum, powinieneś się spodziewać różnych głosów, nie tylko tych zgodnych z Twoimi oczekiwaniami. Jeśli Ci przyznam rację i napiszę, że tak, jak najbardziej masz prawo nie przyjmować zwrotów instrumentów muzycznych, słuchawek i mikrofonów, nie pokażę stanowiska UOKiK, to wtedy nagle mojej wypowiedzi nie ocenisz jako trollowanie, tylko ją pochwalisz.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@xyz96 Ale sąd nie wydał wyroku w tej sprawie. Ocena pracownika UOKiK swoją drogą, a duże sieci (jak np. OleOle z tamtego wątku) mają swoich prawników, którzy mają inne zdanie w tym temacie i takich zwrotów ze względów higienicznych nie przyjmują. Allegrowy dział prawny też się jednoznacznie nie wypowiedział. Więc to nie jest tak, że przepisy są jasne i oczywiste i tylko Ci bazarowi straganiarze z allegro nie chcą się z nimi pogodzić 😉

oznacz moderatorów