anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy wy słuchacie głosu ludzi?

kmieciu87
#8 Zapaleniec#

Mam takie wrażenie, że nikt nie słucha zwykłych ludzi a allegro nastawia się tylko na komercyjnych sprzedawców w postaci firm. Był to niegdyś sprawny portal aukcyjny. Oczywiście ludzie marudzili, że nowa oprawa graficzna itd. ale pozostawał jako zwykły portal aukcyjny z jakąś tradycją. Allegro lokalnie wciskane na siłę mimo licznych protestów zostało pomieszane i dziwię się, że próbujecie ratować ten niewypał stawiając go na pierwszym miejscu. Dziś stawiacie ludzi przed nowym zarządzaniem ofertami, ukrywając jasne i czytelne rozdzielnie licytacji od kup teraz - serio? Czemu służy ukrywanie końca aukcji? Na tym polega sprzedaż aukcyjna i są to dpa sprzedających emocje.  Szkoda. Trzeba uciekać. 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

krejzole
#14 Krzewiciel#

Z allegro nie trzeba uciekać ale powiem Ci taką prawdę że ludzie którzy potrafią liczyć pieniądze tutaj nie kupują. Ja dużo jeżdzę, na allegro wyszukuję tylko produkty a kupuję w sklepie stacjonarnym albo odbieram w punkcie odbiorów sprzedawcy. Zawsze mam dużo taniej niż na allegro.

Zestaw mebli warsztatowych do garażu od sprzedawcy z allegro kupiłem w jego punkcje bezpośrednio 600 zł taniej.

oznacz moderatorów

narex5
#8 Zapaleniec#

Ja jestem sprzedawcą wiele lat,  ale tak jak kolega wyżej nie robię zbyt często zakupów na allegro. Nie dziwne że taniej się z kimś dogadać,  odchodzi prowizja i opłaty. Co do allegro lokalnie to tutaj dla mnie  cos na O zdecydowanie wygrywa . 

oznacz moderatorów

MM-shop
#8 Zapaleniec#

Wszelkie działania jakie Allegro prowadzi w ostatnich latach w kierunku rozwoju platformy wskazują na to, że docelowo pozostaną tylko sprzedawcy z kontami formowymi a licytacje zostaną całkiem zlikwidowane. Taka jest moja ocena.
Żeby konkurować skutecznie z Am az on em to trzeba po pierwsze skatalogować absolutnie wszystkie produkty ( prowizje za produkty w kategoriach "Pozostałe" już są niebotycznie duże), a nie da się tego zrobić jeżeli sprzedawcy indywidualni będą sprzedawać pojedyncze sztuki i to jeszcze w postaci licytacji.
Po drugie będzie musiała być rozwinięta usługa Fulfilmentu, co już się dzieje.

Tak się kształtuje rynek niestety. Sprzedawcy indywidualni zostają wypychani i skutecznie przejmuje ich O L X, co notabene nie spotyka się z oporem Allegro.

Pozdrawiam

M.

oznacz moderatorów

kmieciu87
#8 Zapaleniec#

Brakuje na rynku alternatywy. 

oznacz moderatorów