anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Da się wysyłać faktury z ifirmy bezpośrednio do zamówień allegro?

MAMY ROZWIĄZANIE!
PRINTER-PARTS
#2 Obserwator#

Witam,

 

Chciałbym zapytać czy można wysyłać faktury z ifirmy bezpośrednio do zamówień allegro
 
aktualnie pobieram faktury do folderu na komputerze, a następnie muszę je podpinać do poszczególnych zamówień co pochłania dodatkowy czas.
 
Znalazłem coś takiego na ifirmie z której korzystam do wystawiania faktur. Wpisałem maila który jest moim mailem (normalna nazwa na o2) jednak to nie przeszło uzasadnienie było takie:

 

"Email musi być w zarejestrowanej przez Ciebie domenie.
Skrzynka w domenie o2.pl jest powszechnie dostępna, nie można dla niej ustawić rekordu SPF."

 

teraz wpisałem tą "zaszyfrowaną" wersję mojego maila z domeną allegromail i ta wersja została przyjęta przez ifirmę, ten adres się zapisać i wysłano maila weryfikacyjnego. Jestem w trakcie oczekiwania na tego maila weryfikacyjnego, czekam już 20 minut i obawiam się, że nic z tego nie wyjdzie.

Podsumowując szukam sposobu na optymalizacje procesu wysyłania faktur do klientów allegro abym nie musiał robić tego ręcznie.

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
MikroLITY
#13 Ambasador#

Ja robię tak. Wystawiam fakturę i klikam wyślij mailem. Klient dostaje fakturę i ja dostaję kopię.

oznacz moderatorów
PRINTER-PARTS
#2 Obserwator#

Dziękuję za szybką odpowiedź. To też na ifirmie?

oznacz moderatorów
MikroLITY
#13 Ambasador#

Tak z ifirma.

 

Sparuj swoje konto ifirma z Allegro. Później: Faktury --> Allegro

oznacz moderatorów
PRINTER-PARTS
#2 Obserwator#

Konto mam sparowane od kilku lat ale nie koszytałem nigdy wcześniej z tej funkcji. Teraz podjąłem próbę ale jak widać na poniższych obrazkach nie działa to u mnie nie wiem czemu

2.JPG3.JPG

oznacz moderatorów
PRINTER-PARTS
#2 Obserwator#

niby pojawiła się ikonka, że wysłany email z FV do klienta ale na mailu informacja od allegro, że mój adres nie znajduje się w zakładce moje adresy emai. Może spróbuję wprowadzić email główny przypisany do allegro do konta allegro

oznacz moderatorów
PRINTER-PARTS
#2 Obserwator#

udało się wprowadziłem ten adres i teraz pewnie już doszło do klienta. Pytanie tylko czy po wysłaniu maila z ifirmy po pewnym czasie ikonka FV przy zamówieniu zmieni się z szarej na pomarańczową?

3.JPG

oznacz moderatorów
MikroLITY
#13 Ambasador#

Tutaj się nie zmieni. Po prostu Klient dostał pięknego maila z załącznikiem faktury. U mnie to od kilku lat wystarcza.

Jak dodać automatycznie do panelu, to nie wiem.

oznacz moderatorów
JonsKapel
#7 Wielbiciel#

Witam,

JonsKapel_0-1673865326524.png

 

widzę, że moje faktury z iFirma ostatecznie nie dochodzą do kupujących.

adres faktury@ifirma.pl mam dopisany do moich adresow email.

Czy ma ktoś pomysł w czym leży problem.

Dodam, że jak po prostu wyślę wiadomość sama z konta kupującego i dam ten sam załącznik to dociera.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@JonsKapel czy wykonałaś kroki opisane tutaj?

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów