anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Działanie wyszukiwarki Allegro

maxr01
#17 Koryfeusz#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Od jakiegoś czasu trwa kolejna awaria wyszukiwarki Allergo

Wiąże się z tym spadek sprzedaży.

Dotyczy  konkretnych przedmiotów, po symbolu, numerze EAN itp.

Celowo tak piszę, żeby w odpowiedzi nie trzymać informacji, że dla wpisywanej frazy "laptop"mogę mieć różne wyniki - taką beznadziejną odpowiedź widziałem już w innym wątku.

Przykładowe wpisywane frazy oraz wyniki sortowania w/g "cena - od najniższej" :

"silnik 309.5000"

https://allegro.pl/listing?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_KRK_DSA_Kultura%20i%20rozr...

"nóż krajalnicy zelmer"

https://allegro.pl/listing?string=n%C3%B3%C5%BC%20krajalnicy%20zelmer&order=p

To jedynie 2 przykłady z setek/tysięcy innych wyników.

Jest  to jawne oszustwo i manipulowanie wynikami wyszukiwań przez Allegro.

I to w bardzo prostej sytuacji- "cena od najniższej".

Pomijam już fakt "zaśmiecania" wyszukiwarki setkami dublujących się ofert jednego sprzedającego. To standard dla sprzedawców wystawiających kilkadziesiąt/kilkaset tys. aukcji. No i oczywiście nabijają oni statystyki Allegro. Gdyby tak zredukować te aukcje  - to chyba ilość aukcji na ALLEGRO spadłaby o ok 70%. Przynajmniej można byłoby łatwiej coś wyszukać.

Oszukujecie zarówno kupujących jak i sprzedających.

Jednocześnie składam reklamację z powodu zafałszowanych wyników wyszukiwania i spadku atrakcyjności moich ofert - o wiąże się ze znacznym spadkiem sprzedaży i zysków.

Kto i kiedy dostanie jakieś rekompensaty za takie działania?

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@maxr01 Opisana przez ciebie sytuacja to nie awaria. Jeśli zależy Ci na tym, żeby w tytule ofert pojawiała się dokładnie taka fraza, jaką wpisujesz w wyszukiwarkę, użyj cudzysłowu:

https://allegro.pl/listing?string=%22silnik%20309.5000%22

https://allegro.pl/listing?string=%22n%C3%B3%C5%BC%20krajalnicy%20zelmer%22

Pozwala to zawęzić wyniki.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Uważacie że każdy kupujący wie że trzeba użyć cudzysłowowa? 😁

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@LEW433 Jeśli zależy mu, by wyszukiwarka wskazała oferty dokładnie z frazą, którą wpisuje - powinien go użyć. Może się tego dowiedzieć np. przeglądając Gadane 😉

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@nat_not 

:] Czyli te usunięte oferty z nożami są poza kręgiem zainteresowań osoby szukającej noża do krajalnicy zelmer ?

Gdyby wyszukiwarka działała dobrze, to po wpisaniu frazy: noz krajalnica zelmer powinna oddać wyniki dla:

- noz karajalnica zelmer

- noz zelmer krajalnica

- krajalnica noz zelmer

- zelmer krajalnica noz

Wpisanie frazy w cudzysłów zawęża wyniki, ale usuwa też te z dobrymi słowami.

Problem polega na tym, że idziecie z tym "usprawnianiem" wyszukiwarki w zupełnie odwrotną stronę niż chcą kupujący, bo raz, że narzucacie trafność (z zasady), którą non stop trzeba korygować na inne sortowanie, a dwa - w wyszukiwarce produktyzacja przejmuje kontrolę nad tytułem, który bez " " staje się tylko luźną, mało ważną wytyczną. A ta ostatnia zmiana, z najnowszym upgrad'em wyszukiwarki, z przełącznikiem ukrytym na końcu listy wyników na stronie, to już jest zagranie Gołoty z walki z Riddickiem Bowe.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@cookie000 Jak rozumiem, są poza zainteresowaniem @maxr01, który rozpoczął ten wątek.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@nat_not 

Myślałem, że podyskutujemy na ten temat poważnie. Widzę jednak, że na temat wyszukiwarki moderacja ma nałożona nakaz zbywania problemu 🤐 i sugerowanie, że wszystko działa dobrze.

Tak nie jest, a jest coraz gorzej.

Napisałem już, jakie oferty (a dokładniej rzecz biorąc: z jakimi słowami w tytule) powinna odnaleźć wyszukiwarka, niezależnie od kolejności ich występowania (oraz towarzystwa innych słów ; to dotyczyłoby sortowania po trafności wpisanej frazy). Krótko mówiąc: powinna działać bezpośrednio na to co wpisze poszukujący.

Rozwiązanie problemu jakie podałaś, wcale nim nie jest 😒

 

oznacz moderatorów

daniel_net_pl
#11 Animator#

@nat_not 

Pani Natalio, błędy w wyszukiwarce ostatnio są spore.

Proszę w kategorii Książki wyszukać np. 9788381575386, potem dać sortowanie wg ceny.

Spojrzeć na wyniki, następnie powtórzyć wyszukiwanie, ale z dopisaną kropką, dowolnie czy przed, czy za frazą, ze spacją czy bez i sprawdzić jak teraz wygląda sortowanie.

To samo jest z popularnością.

Ponadto bardzo często po wybraniu z lewej strony jakiegoś filtru lista filtrów znika i nie można wybrać kolejnego filtru. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@daniel_net_pl Jeśli dostrzegasz błędy podczas tego procesu, konieczne jest przesłanie zrzutów lub linków do wyników wyszukiwania, które je zobrazują . Tylko na tej podstawie mogę przekazać zgłoszenie do zespołu technicznego. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

daniel_net_pl
#11 Animator#

@nat_not 
Przesłałem. Tylko, że nie zgłaszałem jakiejś opcji, tylko konkretny błąd.

Dziękuję za odpowiedź i za sugestię dotyczącą naszej wyszukiwarki. Stale pracujemy nad jakością naszego serwisu i staramy się go rozwijać, nie mogę obiecać, że tego typu opcję będzie można wkrótce znaleźć na stronie, jednak sugestia na pewno zostanie przekazana do odpowiedniego działu. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@daniel_net_pl Widzę, że zgłoszenie zostało przekazane do zespołu technicznego (pierwszy mail). A cytowana odpowiedź dotyczy zgłoszenia, że "wyszukiwarka gubi sortowanie jeśli we frazie nie ma kropki".

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

"Jeśli zależy Ci na tym, żeby w tytule ofert pojawiała się dokładnie taka fraza, jaką wpisujesz w wyszukiwarkę, użyj cudzysłowu" - czy wy żyjecie w jakiejś innej, alternatywnej rzeczywistości?

Podejrzewam, że chyba tak...

Jaki kupujący używa "cudzysłowu" wyszukując produkt?

Podpowiem wam : żaden.

Żaden klient będący "zdrowy na umyśle" nie będzie wpisywał wyszukiwanej frazy w cudzysłów.

Macie kupujących za jakichś "półgłówków"? A może część liter trzeba pisać małą literą, a część dużą? Lub pogrubioną czcionką?

Następna rzecz - pisząc tego typu durne odpowiedzi usiłujecie robić "wariata" ze zgłaszającego problem. Czyli ze mnie.

Sprawdziłem jeszcze dzisiaj na 2-óch innych komputerach wyniki wyszukiwań.

- wyszukiwanie w/g ceny - "leży i kwiczy" - albo przypadek, albo manipulacje serwisu Allegro

- wyszukiwanie w/g popularności - to samo

i dotyczy to różnych aukcji

Jeśli pracownicy Allegro nie widzą tego problemu to świadczy jedynie o ich niekompetencji i braku zaangażowania. Kilka wyrazów, enter, wybór sortowania i widać, że jest "PADACZKA".

- nie sprawdzałem w/g trafności - to jest istna magia, nikt nie wie o co chodzi i nigdy nie kupuję w ten sposób.

3 dni temu kupowałem kilka rzeczy - to była "masakra i droga przez mękę" - ustawiałem sobie kryteria wyszukiwania - a Allegro i tak prezentowało oferty w/g własnego "widzimisię".

Niestety, nie miałem na tyle czasu i cierpliwości, żeby dotrzeć do interesujących mnie ofert i kupiłem to, co All mi "wcisnęło".

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

janbaraszkiewicz
#8 Zapaleniec#

a ja tak trochę z innej beczki. Dlaczego wyszukiwarka gubi ofertę po zmianie sortowania z najtrafniejszego na cenę rosnąco? Oferta jest widoczna w sortowaniu po trafności natomiast po zmianie sortowania na cenę rosnąco po prostu znika z listy ofert?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@janbaraszkiewicz Napisz proszę, o którą ofertę chodzi i podaj linki do obu wyników wyszukiwania.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

ARKOM0
#8 Zapaleniec#

Mam pytanie.

oznacz moderatorów