anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allego nie każe Kupujących, którzy nie opłacili transakcji?

adynix
#8 Zapaleniec#

Dlaczego Allegro nie ma żadnej skali kar dla kupujących, którzy nie zrealizowali transakcji ?!

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

gemma22
#11 Animator#

@kostas11  nie no pewnie ponieważ allegro robi mi reklamę to powinnam im oddać wszystko cały mój zysk ewentualnie miskę ryżu se zostawić. jako osoba prywatna wystawiam na też portalu. sprzedaje się lepiej jak na allegro. jako firma też powoli zaczynam uciekać na inne portale. O x l akurat tez ma beznadziejne prowizje jesli chodzi o opłaty. Ale jest już cos nowego polskiego ( nie zagraniczna firma na a-swoją drogą dla mnie to jest smieszne ze na allegrogadane nie mozna uzywac nazw innych konkurencyjnych portali tylko durnowato zawoalowywać a i tak kazdy wie o co chodzi). Mam nadzieje że ten nowy portal przyciągnie klientów bo sprzedawców już nie trzeba przekonywać sami szukaja gdzie sie da

oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

@xyz96  to właściwie po co ci sprzedający na allegro skoro allegro ma pieniądze od kupujących. prpopnuję wszstkich sprzedających wywalic z allegro i niech sobie allegro bierze bezpośrednio kasę od kupujących. i nie będzie problemów z wiecznie niezadowolonymi sprzedającymi 😉

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Czekam na to ,tysiące chętnych zakupów klientów czeka aż ktoś łaskawie zechce coś wystawić .Takie czasy to już kiedyś były ale jak tak dalej pójdzie to taki koszmar na tym portalu ma szanse bytu.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@konselo No po to są, że kupujący nie oddadzą swoich pieniędzy Allegro za nic, tylko oddają je sprzedawcom z towary, a oni dopiero Allegro 🙂 Wszyscy sprzedawcy i Allegro utrzymuje się z pieniędzy kupujących. Nikt do interesu nie dokłada.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@konselo Allegro działa w tym kierunku, często jest tak, że jak zauważą, że jakiś towar dobrze się komuś sprzedaje to zaczynają go taniej sprzedawać (bo mają mniejsze koszty) poprzez Oficjalny Sklep Allegro. 

oznacz moderatorów

adynix
#8 Zapaleniec#

niczego takiego nie sugerowałem

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 a udowodnij swoje tezy bo piszesz bzdury

wg twoich tez serwis gloryfikuje oszustów i złodziei - podawałem ostatnio przypadek zapłacenia u mnie za towar cudzą kartą -człowiek do teraz nie ma zablokowanego konta

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

za karanie nie płacących kupujacych allegro zostało ukarane klauzulą abuzywną

podałem dokładnie co zarzucał uokik serwisowi (same zródła i dokładne cytaty) ale msniezek wszystko skasował bo temat niewygodny

treści tych wpisów spokojnie znajdziesz w necie - nie jest to jakaś tajemnica

 

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

Bo klient i allegro nasz Pan 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@adynix Bo zgodnie z przepisami konsumenckimi kupujący dokonując zakupu na odległość ma prawo do zapoznania się z towarem i czas na to 14 dni, stąd 14 dni na odstąpienie od umowy i zwrot bez podania przyczyny. To jedno z ryzyk sprzedaży na odległość, w sklepie stacjonarnym nie musiałbyś przyjmować zwrotu. Jednak w przypadku wysłania towaru a nieodebrania go przez klienta masz prawo żądać zwrotu kosztów wysyłki, jeśli kupujący takimi był obciążony.

Nic nie zarobisz 😞

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Nawet jakby chcieli to nie mogą, bo kilka lat temu UOKiK się za to do nich doczepił.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Swoją drogą - chciałbym mieć tyle zysku, ile płacę prowizji dla Allegro.

ZibiK30 - dokładnie. Sytuacja ze sklepu stacjonarnego. Gość kupił sobie chłodziarkę, postawił w zimie w nieogrzewanym ganku, pewnie temp. bliska 0 st.C. Po kilku dniach przychodzi zbulwersowany i mówi, że chce wymienić na inną, bo mu nie chłodzi. Jedyna moja porada w tym przypadku - zaoferowałem mu zakup farelki (z rabatem), żeby sobie dogrzał ganek. I sprawa pozamiatana.

A na Allegro - mógłby dokonać zwrotu używanej chłodziarki bez podania przyczyny. I to jeszcze sprzedający ma obowiązek udokumentowania spadku wartości w związku z używaniem. Brak opakowania się nie liczy, gdyż zgodnie z wyrokiem sądu, "opakowanie towaru nie jest przedmiotem sprzedaży i w związku z tym kupujący może zwrócić towar bez oryginalnego opakowania."  . Jednak na Allegro sprzedający dostają negatywy za brak oryginalnego opakowania, nawet jak napiszą na aukcji, że towar jest w zastępczym opakowaniu.

Heh... - tak już poza tematem - jeszcze jedna sytuacja mi się przypomniała. Jak wchodziło nowe prawo konsumenckie to w TV było spotkanie z jakąś niby "panią ekspert".  Aż pękałem ze śmiechu słuchając jej wypowiedzi. Dobrze, że na początku odpowiedzi przeważnie dodawała "wydaje mi się" , co faktycznie wskazywało na jej kompetencje. Np wg tej pani expert, sprzedawca powinien zwracać koszt wysyłki proporcjonalnie do ilości zwracanego towaru. Czyli tak sobie wyliczyłem - ktoś kupuje pralkę, koszt wysyłki 60 zł, do tego 59 żarówek, koszt wysyłki ten sam, przecież żaróweczki można doczepić do pralki, potem zwraca 59 żarówek, a sprzedający ma zwrócić 59 zł za koszt wysyłki.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@maxr01 pojedynczy wyrok sądu nie stanowi prawa w Polsce

tym bardziej, że dotyczył on reklamacji a nie zwrotu

 

oznacz moderatorów

WIECZOREKPL
#11 Animator#

Allegro nie chce karać nieuczciwych kupujących którzy nagminnie kupują i nie płacą bo wdg. prawa kupujący - klient nasz pan , ale takich ludzi jest dużo i całe szczęście że takich b...nów 

można na CL wrzucić .Po tym co robi ten serwis od kilku miesięcy odchodzi  z Allegro dużo sprzedających i próbuje innych serwisów .

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

Fajnie jeszcze by było jakby kupujący zaczęli odchodzić do innych serwisów 🙂

oznacz moderatorów

WIECZOREKPL
#11 Animator#

Pewnie odejdą też bo powstanie dużo innych serwisów albo pojawią się te które już gdzieś tam są . My sprzedający nie możemy zapomnieć jednej ważnej rzeczy - a mianowicie : Jeden wielki mędrzec kiedyś dawno temu powiedział : Ludzie jeśli w lesie nie ma grzybów to czego tam szukacie ??? I jak odejdą sprzedawcy z A...ro to i klientów nie będzie bo co by tam mieli kupować . Jak sprzedawca czegoś nie zaoferuje ...to ma kupic ten pan kilent??

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@WIECZOREKPL Nie podważam Twojego zdania a tylko pragnę zwrócić uwagę na fakt iż, działa to w dwie strony. Tam gdzie kupujący będzie się czuł najpewniej tam zawsze wróci.

Nie widzę w ogóle tematu i mówieniu o wywieraniu presji stygmatyzacji czy też zastraszaniu pisząc ogólnikowo kupujący. Są to tacy sami ludzie co sprzedawcy a najwredniejszymi kupującymi często są sprzedawcy, którzy znają wszystkie kruczki i sztuczki i wiedzą co mogą a co nie. Taki często lubi sobie pofolgować za wszystkie swoje kłopoty z własnymi klientami 😉

Kilka razy już tu czytałem wymianę zdań sprzedawców, gdy jeden kupił u drugiego i nie widzę takiej arogancji u zwykłych kupujących jak u niektórych takich co też są sprzedawcami 😉

Psioczenie na kupujących lub sprzedawców jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Jedni i drudzy są ludźmi a tym samym u jednych i drugich można znaleźć takich, ze człowiek się zastanawia, jak ktoś musiał go skrzywdzić w życiu, ze jest takim wrednym, złośliwych i chamskim człowiekiem.

Człowiek, nie sprzedawca, kupujący, ksiądz, urzędnik czy policjant. CZŁOWIEK

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

@ZibiK30  ja odkąd jestem sprzedającym "firmowym" to mam inne spojrzenie na allegro i sprzedawców jako kupująca np. nie kupuję na aukcjach promowanych bo wiem, że ten sprzedający buli dodatkową prowizję od tego, że oficjalny przedstawiciel to niekoniecznie producent, że jak coś dobieram do smarta albo nie jestem pewna czy to właściwy zakup to się 5 razy zastanowię bo wiem że sprzedający do tego dopłaca. Wczesniej jako kupująca tego nie wiedziałam....

Generalnie jako kupująca dobrze oceniam allegro i pewnie nie bardzo bym się za czymś nowym rozglądała ale jako sprzedający czuję się coraz bardziej dociskana i patrze tylko żeby jakaś sensowna konkurencja allegro sie objawiła bo eraz allegro czuje sie jak Pan

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@gemma22 Przyznam, że allegro to trochę dziwny twór 🙂 Ale nie wnikam, sprzedawać bym tu nie chciał, może też nie miałem takiej potrzeby, są tu oferty firmowe ale nie dla sprzedaży, tylko uzupełnienia na rynku i dla równowagi konkurencji. Jednak kupować i owszem. Tu lub firmowe zweryfikowane sklepy tylko

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

WIECZOREKPL
#11 Animator#

Widzę że tematu Pani nie zrozumiała , proponuje przeanalizować co Pani odpisała a co było Tematem .

oznacz moderatorów

gemma22
#11 Animator#

Ja myślę że odejdą dopiero jak inne serwisy zaproponują coś co rzeczywiście przyciągnie i zachęci klientów bo sprzedający może i będą znikać na allegro ale w ich miejsce będą pojawiać się nowi, którzy liczą że zawojują tu coś a poza tym jest sklep allegro i oficjalni przedstawiciele róznych marek którym myślę, że opłaca się tu mimo wszystko sprzedawać bo oni mają ceny zakupu producenta i czasem nie masz szans z nimi konkurować. 

oznacz moderatorów