anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro decyduje sobie czy Kupujący wybrał reklamację towaru czy odstąpienie od umowy?

FishBeat
#12 Orędownik#

Kupujący wypełnił formularz zwrotu (numer zwrotu NX4N/2023) na Allegro i jako powód zaznaczył: reklamacja - inna wada bądź niezgodność towaru z umową oraz opisał na czym jego zdaniem wynika owa niezgodność:

reklamacja-3Gyk-blur.jpg

 

Zakup od firmy więc naszym prawnym obowiązkiem było tą reklamację rozpatrzyć w terminie 14 dni co tez zrobiliśmy i poinformowaliśmy, że jego reklamacja została rozpatrzona negatywnie. Kupujący nie zgodził się z tą decyzją bo chce towar oddać. Jakiś bezimienny pracownik Allegro sam założył dyskusję i domaga się w niej zwrotu pieniędzy do poniedziałku do godziny 16:00, nie odpowiadając nam kompletnie na zadane przez nas pytania w dyskusji.

Napisałem osobną wiadomość do Allegro z pytaniem:

Kupujący za pośrednictwem waszego formularza zwrotu zaznaczył opcję reklamacji towaru oraz opisał rzekomą wadę. Reklamacja po rozpatrzeniu otrzymała status bezzasadnej gdyż odesłany towar jest w pełni sprawny i nie nosi żadnych ukrytych wad. Kupujący został poinformowany w terminie o decyzji reklamacyjnej. Dlaczego teraz wasz pracownik założył nam dyskusję i domaga się zwrotu pieniędzy dla kupującego twierdząc, że nie była to reklamacja, a odstąpienie od umowy?

Otrzymałem odpowiedź (pierwsza odpowiedź w ogóle nie była na temat z pytania więc je ponowiłem i dostałem taką oto odpowiedź):

"... Formularz zwrotu służy do poinformowania Partnera o tym, że dany produkt został, lub zostanie odesłany. Zwrot towaru może być w ramach odstąpienia od umowy bądź w ramach reklamacji.

Kupujący wypełnił dokument dotyczący odstąpienia od umowy, czyli dokonał zwrotu.".

Dlaczego i na jakiej podstawie prawnej Allegro w dowolny sposób sobie interpretuje czy Kupujący wybrał reklamację towaru czy odstąpienie od umowy pomimo, że wg ich formularza zwrotu jak byk jest zaznaczona opcje reklamacji (niezgodności towaru z umową)? Bardzo proszę o pomoc, bardzo mile widziana jest też wypowiedź innych sprzedających co robić w takiej sytuacji. Dodam, że termin na odstąpienie od umowy minął już ponad miesiąc temu. 

 

 

oznacz moderatorów
40 ODPOWIEDZI 40

it24_pl
#12 Orędownik#

RED oczywiście dotyczy to konsumentów, jeśli mamy do czynienia ze spółkami to nie mają prawa do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny, a rękojmię mogą mieć wyłączoną. Wtedy zostaje im gwarancja, o ile jest.

Allegro w Twoim przypadku kompletnie nie ma racji, daje sobie uprawnienia decydowania jak sąd. Chociaż sądem nie są, i w wielu innych przypadkach to podkreślają.

oznacz moderatorów