anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro kładzie nacisk na szybką dostawę..?

muchaWsieci
#8 Zapaleniec#

Dlaczego Allegro kładzie nacisk na szybką dostawę, kombinuje jak przycisnąć sprzedawców do natychmiastowej wysyłki, dyskryminując inne terminy dostawy, które wcale nie świadczą o niższej jakości sprzedaży? Szybkość jest zawarta w jakości w sprzedaży (!!!główny zarzut!!!)  - gdzie sam rzecznik wypowiada się, że "tego oczekuje klient" i tym podobne "mumbo jumbo", a termin dostaw Allegro ustawiony jest na 3 dni. Kolejna cegiełka do waszej hipokryzji?!. 

Pisane 22.04.222  

"Błyskawica Historia Wandy Traczyk-Stawskiej"

Allegro --> Przewidywana dostawa: czw. 28 kwi. u Ciebie - Cóż za brak jakości - Super sprzedawca? przemilczę.

Nie mówiąc o "99,1%"  Helloł - ale pionierem jakości sprzedaży to nie jesteście na tle dużej?/większej? ilości sprzedawców i taki m.in. rzecznik czy ktokolwiek powinien być jednym z ostatnich do moralizowania czy wypowiadania się nt. co klient oczekuje - bo na pewno nie takiego procentu czy 3271 łapek w dół.

 

Skoro Allegro potrafi wymyślać to zastosujcie się sami do Waszych pomysłów z każdego Waszego magazynu/oddziału - bo sprzedawcy za te pomysły są obciążani na różne wymyślane przez Was sposoby i nie każdy jest firmą wielomilionową z ponad 106 tyś ofert, która może być przy takiej strukturze elastyczna. 

Temat do przemarudzenia?!.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

maxr01
#17 Koryfeusz#

No cóż.... Allegro ma już konkurencję w postaci innego serwisu. Dochodzą jeszcze sklepy internetowe, gdzie sprzedawcy oferują te same produkty dużo taniej - koszty na Allegro są już absurdalnie wysokie. 

Dlatego jest nacisk na szybką dostawę i wzorowa obsługę klienta. Niestety, ten nacisk na szybka dostawę nie przekłada się na "jakość obsługi". Ja nie oferuję szybkich przesyłek, termin mam ustawiony na 2 dni robocze. Paczki pakuję za to solidnie, dobrze zabezpieczam towar na czas przesyłki, nawet udaje mi się wysłać czasem towar w dniu zakupu. 

Sam też sporo kupuję - teraz już staram się omijać sprzedawców oferujących tzw. "szybkie wysyłki". Chcąc sprostać wymaganiom serwisu Allegro - wysyłają towar jak najszybciej, bez żadnych zabezpieczeń na czas transportu. Jak tak porównuję - to ja nigdy bym się nie odważył wysłać towaru w takim stanie opakowania w jakim je otrzymuję.

Towar przychodzi zapakowany "byle jak"- wrzucony do worka, owinięty tylko folią lub kawałkiem tektury - jak śmieć (tak samo kupujący zwracają towar, bez żadnych zabezpieczeń). No, ale dochodzi szybko - czyli spełnia bzdurne wymagania Allegro.

Więc teraz wszystko zależy od kupujących - oczywiście każdy chciałby kupić jak najtaniej, żeby towar dotarł jak najszybciej i żeby był dobrze zabezpieczony na czas wysyłki - a to jest po prostu niemożliwe. 

Swoją drogą : wystarczy popatrzeć na komentarze negatywne Oficjalnego Sklepu Allegro - ten sklep jest po prostu zaprzeczeniem standardów wprowadzonych przez serwis Allegro. Niejeden sprzedawca miałby z tego powodu problemy, łącznie z blokadą konta. Po prostu - robią co chcą.

A ten sklep powinien po prostu być przykładem dla innych sprzedających. Oczywiście w pozytywnym kontekście, lecz tak nie jest. 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Ja też nie odważył bym się kupić towaru na allegro. W środę kupiłem telefon w znanej sieciówce i w piątek mam. Pudełko ładnie zapakowane, telefon pudełeczko, zaplombowane, rachunek. 

Natomiast zakup na allegro, przychodzi telefon, pudełko niby zaplombowane a otwierane, niby nowy a używany, folje niby nie zdzierane a bomble powietrza pod spodem, telefon niby nowy a skonfigurowany we włoszech, niby nie używany a jakieś zdjęcia w pamięci. I co najlepsze za pół roku przychodzi policja. I ani telefonu, ani pieniędzy i z sądu wyrok zaoczny 1850 zł do zapłaty dodatkowo oraz w papierach **piiip**n.e że karny.

oznacz moderatorów