anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego allegro narzuca dobór słów w opisie oferty?

mikeza
#20 Guru#

Taki przykład.

Wystawiam aukcję z wkładem do lusterka samochodowego, w opisie używam zwrotu dany typ mocowania "pasuje" do takiego i takiego silniczka, co jest bardzo istotną wiadomością, ponieważ są różne wersje mocowania. Allegro podkreśla mi słowo "pasuje" i pojawia się komunikat że muszę zmienić treść opisu, bo nie mogę użyć tego słowa, bo to do jakiego auta pasuje produkt mam wybrać z listy.

Ale ja nie wymieniam modeli auta, tylko używam go w innym kontekście. To już jest cenzura w pełnym tego słowa znaczeniu, niedługo powinien się pojawić jakiś samouczek - jakich słów nie można używać w opisach aukcji, bo burzę koncepcję serwisu 🙂

Nie wiem, czy tak jest w innych działach, ale w motoryzacji jest spora grupa słów, których nie można użyć w opisie, a które sugerują jakiś wybór, czy coś w tym stylu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Vryko
#18 Luminarz#

Bo mogą...mając niczym niezakłóconą świadomość, że są jedyną liczącą się opcją na rynku?

A Ty używaj innych słów i określeń. A jak się nie podoba...to nie wiem 😛 Zawsze możesz se założyć własne Allegro, nie? 

(zaraz przyjdzie jakieś moderatorzysko i napiszę wdzięcznie: "Dziękujemy za sugestię, z której nie mamy zamiaru skorzystać, ale dziękujemy, ponieważ w korpo każą nam dziękować, zamiast po ludzku wysłać Cię w p... na drzewo" :P)

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Vryko  w sumie to było takie retoryczne pytanie, bo doskonale wiem jak działa ta maszyna. Najlepiej jakbyśmy nie mieli własnego zdania i o nic nie pytali, tylko posłusznie robili to co nam się narzuca.

Niedługo wymyślą, że trzeba pisać po chińsku i też będziemy się musieli dostosować 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

不幸的是你是对的

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Vryko @pinsplash  czasami ma się wrażenie jakby to był allegrowy matrix

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mikeza Niestety prawidłową odpowiedzią jest : "BO TAK!". Ustawili bota, nie zastanawiając sie że może być N innych sytuacji w których to słowo może być użyte. Kiedyś władze jakiegoś uniwerku zablokowały strony ze słowem " sex". Po czym okazało się że jest problem, bo to wydział medyczny, a po angielsku słowo to oznacza również : płeć.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

artur8225-a1
#12 Orędownik#

Jakiś czas temu pisałem do allegro w tej sprawie , u mnie problem dotyczy słowa PRZEDMIOTEM

Bardzo miła pani odpowiedziała mi że to wina przeglądarki , ciasteczek i muszę usunąć ciasteczka 

Wymieniony problem w niczym nie przeszkadza , można normalnie wystawić aukcję  Aukcja nie zostanie usunięta z serwisu .

 

oznacz moderatorów