anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego allegro.pl popiera i akceptuje nieuczciwych użytkowników-sprzedawców ?

-kompresor-
#8 Zapaleniec#

Dlaczego allegro.pl akceptuje nieuczciwe praktyki prowadzone przez sprzedawców w wielu kategoriach. 
Co to za twór którego allegro popiera, kilka szczątkowych ważnych informacji: prywatny sprzedawca - nie wystawiam faktur, a lista przedmiotów na sprzedaż 200, 300, i więcej. Towar opisany jako nowy ale i też używany, a kwoty za niego oczywiście niższe niż zwykły śmiertelnik prowadzący firmę i płacący podatki ?
Wiem że zaraz się tu znajdzie geniusz ze swoimi teoriami życiowymi, że od tego to jest urząd skarbowy itd. Ale jest ALE, on nie wystawia się na bazarku w sobotę aby okoliczne wsiury przyjechały i kupiły - tylko kroi duże pieniądze na nieuczciwej sprzedaży z aprobatą serwisu

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro prześle zeznanie do US a więc taki sprzedajacy musi się z tym liczyć i ....rozliczyć.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

To że ktoś ma zaznaczone nie wystawiam faktur jeszcze nie znaczy, że ich nie wystawia... Małym firmom ciężko spełniać wymagania allegro na kontach firmowych i czasami łatwiej jest pozostać na prywatnym. Ja tak mam. Na stronie o sprzedającym wyraźnie zaznaczam, że wystawiam faktury bez Vat na życzenie kupującego. Ryczałt ewidencjonowany, głównie wyprzedaż gratów z piwnicy xD. Mało co kupione na sprzedaż. A ofert 1600. Allegro nie daje możliwości zaznaczyć takiej opcji w ustawieniach konta prywatnego. A zmiana konta na firmowe byłaby ze szkodą zarówno dla mnie jak i dla klientów. Jestem z małej miejscowości, nie ogarnęłabym wysyłek smart na firmowym, na prywatnym klienci mogą z nich korzystać... Zostaje wybór między 1zł od przedmiotu, a płaceniem abonamentu i % od kredytów kupujących. Pierwsza opcja zdecydowanie wygrywa. 

Gdzie indziej bez takich wymagań serwisowych bez problemu znajdziesz mnie na koncie firmowym. I pewnie wielu innych również.

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Rozumiem że masz gorszy dzień. Jestem dokładnie w takiej samej sytuacji jak pisze niżej AnnaG-Antyki. W pierwszych słowach opisu w 90% piszę że jeżeli potrzebujesz fakturę to poinformuj mnie o tym i ludzie piszą i otrzymują faktury. Według Ciebie to jest unikanie opodatkowania? A żeby na własne życzenie pogarszać sobie prowadzenie działalności to trzeba być masochistą. Kiedy zaliczysz na Allegro tak 10 -20 lat jak my, to sam zajarzysz co dla kogo jest opłacalne.

oznacz moderatorów