anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro pobiera prowizję od wysyłki, której nie było?

FK-HOBBY
#9 Pomysłodawca#

Allegro jest tak cwane że pobiera prowizję od przesyłek których nie było. Miałem już kilka takich przypadków. Nie wiem czy to zostało zauważone przez sprzedawców ale radzę sprawdzić w swoich rozliczeniach z allegro. Sprawa wygląda w ten sposób, opisze na przykładzie

Klient kupuje towar za 5zł i od razu wybiera sposób wysyłki na formularzu (wysyłka 7zł) - allegro pobiera prowizję po 10% od ceny sprzedaży i kosztu wysyłki. Za chwilę kupujący kupuje u mnie inną rzecz za 10zł i znowu wybiera sposób wysyłki na formularzu (wysyłka 7zł) - allegro pobiera prowizję po 10% od ceny sprzedaży i kosztu wysyłki... Tak powtarza się jeszcze 5 razy i ciągle naliczane mam 10% od kosztów wysyłki. Na koniec zakupów klient podsumowuje wszystko i płaci tak jak powinien 7zł za koszt wysyłki. Jednak allegro pobrało już 7 razy po 0,7zł za koszt wysyłki, otrzymałem 7zł na wysyłkę a dla allegro zapłaciłem 4,90zł. Oczywiście allegro już nie zwraca takiej niesłusznie pobranej prowizji. Tak wygląda uczciwość allegro !!!

Cieszyć się tylko trzeba, gdyby kupujący tak kupił np 15 przedmiotów to prowizja byłaby o 50% wyższa niż sam koszt wysyłki. Super i brawo wy allegro, umiecie naciągać ludzi.

 

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31

FK-HOBBY
#9 Pomysłodawca#

W jaki sposób mam teraz sprawdzić jaką opłatę pobrano za daną transakcję? Siedzieć godzinami i sprawdzać w rozliczeniach ile allegro pobrało opłaty!!!

To allegro nie umie rozwiązać tej kwestii kilkukrotnego pobierania opłaty za to samo i niech allegro to załatwia a nie zwalać robotę na sprzedawców. Tak nawiasem mówiąc to pobieranie opłaty od kosztów wysyłki to już zwykłe naciąganie ludzi. Skoro sprzedający wystawiali towar i w cenę wysyłki wliczali koszt towaru, można to było prosto rozwiązać ograniczając koszt wysyłki do pewnych sum. Oczywiście z tego allegro nic by nie miało to lepiej wprowadzić haracz.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@FK-HOBBY 

To zajmie chwilę, nie godziny. Albo wyświetlasz w zakładce "Rozliczenia z Allegro" opłaty z dnia zakupu, albo - jeśli sprzedajesz dużo dziennie - kopiujesz numery ofert z zakładki "Zamówienia" i sprawdzasz wysokość prowizji.

@la_nika 

Nie rozumiem, dlaczego sprawia Wam problem naprawienie tego bubla. To chyba proste:

- klient wypełnia formularz dostawy w każdej aukcji z osobna, co powoduje naliczenie prowizji dla każdej aukcji z osobna

- następnie klient wypełnia zbiorczy formularz dostawy dla całego zamówienia i ten formularz niejako unieważnia poprzednie, pojedyncze

Tak trudno rozszerzyć to unieważnienie na naliczoną wcześniej prowizję? Wypełnienie nowego formularza dostawy unieważnia poprzednie formularze i naliczoną od nich prowizję, następuje automatyczna korekta (zwrot prowizji), prowizja jest naliczona ponownie, już od obowiązującego formularza. I wszyscy zadowoleni😊

Naprawdę lubicie marnować czas na ręczne naprawianie takich groszowych błędów?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Kasiulki2 @BURZYNSKID @FK-HOBBY przekazałam Wasze sugestie i uwagi do odpowiedniego działu. Wiele zmian na Allegro jest wdrażanych, ponieważ Sprzedający lub Kupujący zgłaszali nam takie potrzeby, mam nadzieję, że również w tym przypadku uda się to zmienić, ale nie mogę niczego obiecać. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

Najprościej i najuczciwiej byłoby nie liczyć prowizji od przesyłki...

oznacz moderatorów

FK-HOBBY
#9 Pomysłodawca#

Ja wiem jak to zrobić, tylko jest takie ale, gdyby to naliczenie było dzis lub wczoraj to sprawdzam szybko. Lecz to było kilka tygodni temu (kilka razy i już nie pamiętam dat). Czy teraz mam siadać i sprawdzać wszystkie prowizje następnie porównuję z ceną sprzedaży żeby wyliczyć procenty (różne towary różne procenty prowizji, u mnie od 9 do 15%). Dodatkowo muszę pamiętać czy w danym dziale jest 9 czy 15% prowizji. To nie ma tak że pisze że naliczono prowizję za wysyłkę tylko ta prowizja jest dodawana do prowizji za sprzedany towar. Dla mnie ta sprawa jest zamknieta, nie będe tracił czasu na wyszukiwania.

Sprawa jest tylko w tym jak długo jeszcze ten bubel będzie działał na allegro. Rozumiem że nie chcą zmieniać bo to im nabija "kabze"  🙂

oznacz moderatorów

FK-HOBBY
#9 Pomysłodawca#

Prowizja jest naliczana w chwili gdy kupujący wybierz sposób zapłaty. Bywa tak często ze ktoś kupuje i od razu wybiera sposób wysyłki. następnie kupuje drugą rzecz u Ciebie i znowu wybiera sposób wysyłki i tak robi przy następnym zakupie. Kupił przykładowo 5 przedmiotów i allegro pobrało wtedy 5X za wysyłkę. Kupujący na koniec wszystko sumuje i płaci za jedną wysyłkę, a ty masz pobraną prowizję od 5 przesyłek (jeżeli kupił więcej np 15 rzeczy to masz pobrane za 15 przesyłek). Zadzwoniłem do kupującego, starszy Pan mi mówi że właśnie od konsultanta z allegro został poinformowany żeby w ten sposób kupować (nie kupował wcześniej i chciał się dowiedzieć jak to robić i tak został poinformowany)

oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

"Dlaczego Allegro pobiera prowizję od wysyłki, której nie było?" - należałoby zapytać - "Dlaczego Allegro pobiera prowizję od wysyłki?" - prowizja od wysyłki? Nigdy bym na to nie wpadł - od początku to było?

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

nie, kuedyś nie pobierali. Sprzedający sprzedawali przedmiot za 60 zł plus 10 zł za wysyłka w taki sposób, że cena wynosiła 10, a wysyłka 60. Prowizja się naliczała od 10 zł.

oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

Od przesyłki nie powinno być prowizji, jak dawniej, ale też system powinien uniemożliwiać opisane praktyki z odwracaniem cen jak wyżej opisano. Czy to takie trudne?

oznacz moderatorów

FK-HOBBY
#9 Pomysłodawca#

Zrobienie tak żeby sprzedający nie nie robili tak że zawyżali koszt wysyłki i obniżali cenę ( w celu uzyskania niższej prowizji allegro) nie jest trudne. Jednak allegro nie jest głupie żeby to zrobić, wystarczy policzyć ile w ciągu jednego dnia na tym zarabiają !!! Gdyby chcieli to dawno to by zrobili. Jednak skoro pobierają nawet prowizję  od wysyłki robionej przez allegro. Przykład sprzedałeś i kupujący wybrał wysyłkę allegro przesyłka polecona i od takiej wysyłki też jest pobierana prowizja. Dlaczego ??? Przecież cała suma pobrana za tą wysyłkę wędruje do allegro automatycznie i tutaj sprzedający nie dostaje ani grosza. czyli odpada tłumaczenie allegro że sprzedający oszukują na kosztach wysyłki. W tym przypadku oszukuje nas wszystkich allegro!

Znalazłem na to jedną radę. W swoim sklepie www. daję kupującemu 10% rabatu i przy większych zakupach darmową wysyłkę. Kupujący zadowolony a ja zarabiam nie mniej niż na allegro. Efekty są widoczne gdyż obroty w sklepie wzrosły o ponad 200% a na allegro wystawiam coraz mniej 🙂

oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

Czy łebski prawnik nie mógłby dać sprawy do Federacji Konsumenta, aby raz na zawsze ukrócić żenujące praktyki handlowe? Przecież to wstyd dla logików i prawdziwych handlowców.

oznacz moderatorów

zaslepkiautomoto
#7 Wielbiciel#

Prawda jest taka, że allegro ukrywa prawdziwą prowizje od sprzedaży, a ona w obecnej formie wynosi 16%, a może i 18% 😄

oznacz moderatorów