anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DLACZEGO Allegro POBIERA prowizję prawie 21% przy wystawieniu w dziale POZOSTAŁE

dum44
#8 Zapaleniec#

Tak jak w tytule - czy ktoś może mi logicznie wytłumaczyć - DLACZEGO Allegro POBIERA prowizję prawie 21% - A DOKŁADNIE 20,95przy wystawieniu w dziale POZOSTAŁE.

Przykładowo przy wystawieniu monety z kraju, który nie jest wyszczególniony w spisie krajów albo w przypadku monet amerykańskich, które nie są monetami obiegowymi, a także przejście do działu monety - kopie i falsyfikaty -  to wystawienie w dziale POZOSTAŁE kończy się prawie 21% prowizją. Co to za dyskryminacja.

 Przecież to jest jakieś PO-PO-LU-PO , że ktoś kto chce przykładowo uczciwie wystawić oficjalną replikę monety w odpowiednim dziale z kopiami i replikami - JEST ZA UCZCIWOŚĆ KARANY - PODWÓJNĄ PROWIZJĄ. Albo wystawiając monetę USA, która nie jest monetą obiegową - tylko kolekcjonerską - wystawiając ją w dziale POZOSTAŁE dostanie oczywiście 21%. Wystawienie monety z AFRYKI - nieistniejącego terytorium jak WSCHODNIA lub ZACHODNIA AFRYKA BRYTYJSKA - wystawiając w dziale AFRYKA POZOSTAŁE - też zostanie ukarany podwójną PROWIZJĄ  w wysokości 21%. Proszę mi to wyjaśnić - bo w tym nowym cenniku prowizji Allegro - chyba nigdzie nie ma mowy o takiej kwocie prowizji.

Ktoś - z Allegro, kto wymyślił ten przekręt - powinie siedzieć za wyłudzenie albo powinien iść się powiesić na najbliższym dębie, sośnie lub każdym POZOSTAŁYM drzewie z zawieszoną na szyi tabliczką 21%

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Faktycznie jest to "lichwiarska prowizja" jak na sprzedaż numizmatów . Sam kiedyś o tym pisałem i dostałem odpowiedź typu że jest to mały procent aukcji (chodzi o egzotyczne kraje) i póki co nie widzą potrzeby zmian. Co do kopii to osobiście uważam że prowizja powinna być wyższa niż w normalnych aukcjach bo przeważnie jest to psucie rynku numizmatycznego (wyjątkami są oficjalne repliki ).

oznacz moderatorów

dum44
#8 Zapaleniec#

Co do kopii - oczywiście , ze w tym przypadku chodzi mi o oficajlne repliki lub kopie wybite przez Mennicę Polską, American Mint, Bayerische Munzkantor czy też Skarbnice Narodową. Nie chodziło mi tu o kopie - przysłowiowo - bite młotem na kowadle a potem sprzedawane - z adnotacją, "że znalezione na strychu po dziadku w starej skrzyni - albo zestaw monet po kolekcjonerze - nie wiem ile warte"  a wystarczy przejrzeć Archiwum Allegro i zobaczyć - gdzie ten nieżyjący dziadek - kolekcjoner, kupił te falsyfikaty.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@dum44 dlatego jest wysoka prowizja bo allegro chce wszystko przypisać do kategorii co by uporządkować i kupującym było łatwiej odnaleźć produkty po filtrach 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

POLLEXANER
#7 Wielbiciel#

Przepraszam bardzo ale to jest tłumaczenie z D... Jak Allegro chce to niech zlikwiduje dział POZOSTAŁE a nie same robi bałagan. Jakoś od początku istnienia serwisu istniały działy Kopie i repliki lub dział pozostałe w monetach USA i każdy wiedział, że w tym dziale są wystawione monety kolekcjonerskie czyli srebrne 1-dolarówki, które nie są monetami obiegowymi. Podobnie ma się sprawa z replikami czy kopiami - każdy wie czego szukać w dziale z taką tematyką. Czy za to, że Allegro "chce" ma ponosić karę sprzedający płacąc dwukrotną wysokość prowizji ?  Jakoś przez lata ten problem nie istniał - każdy na Allegro wiedział czego się spodziwać w działach kopie, fantazyjne czy pozostałe. I te działy nadal istnieją i Allegro nie wprowadziło żadnych zmian oprócz walnięcia z sufitu prowizji 21%, o której nawet nic nie ma w regulaminie opłat i prowizji - tylko cichaczem obciąża nieświadomych sprzedających. Allegro nie wprowadziło żadnych nowych działów , nie mówiąc już o poruszanym na tym czacie informacji, że przykładowo szukając w numizmatach działu Czechy - okazuje, się że takiego kraju nie ma w dziale Europa -nagle nie ma takiego kraju w Europie - to może Allegro niech teraz wprowadzi za sprzedaż w dziale monet z Czech -priwizję od sprzedaży 80% albo lepiej 120% to może jeszcze im dopłacimy za sprzedaż w tym dziale bo allegro tak sobie zachciało. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@POLLEXANER walnięcia z sufitu prowizji 21%, o której nawet nic nie ma w regulaminie opłat i prowizji

https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/4

Wszystkie kategorie “Pozostałe

  • Netto: 17%
  • Brutto: 20,91%

Po za tym allegro zaniedbało dział numizmatyka itp. małe przychody, bardziej im się opłaca dział super market czy elektronika ( jak masz abonament to sprawdź obroty w poszczególnych kategoriach )  to już wymiera na allegro, firmy się zawijają z takimi opłatami, powstał numimarket  😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:112604949
#10 Popularyzator#

@POLLEXANER Spokojnie, to nie jest tłumaczenie z d tylko polityka Allegro. Nie masz sprzedawać przedmiotów, które nie mają EAN bądź nie można ich skatalogować. Dlatego faktycznie pewnie w 2024 roku pozbędą się działów Pozostałe, bo wszystko musi mieć konkretną kategorię.

oznacz moderatorów

POLLEXANER
#7 Wielbiciel#

Chyba nie przeczytałeś uważnie, tu nie chodzi o różne produkty wyprodukowane i posiadające numer EAN - tylko numizmatyka i monety. A teraz zastanów się i wystaw kod EAN do monety kolekcjonerskiej, może mi pokażesz monetę z takim kodem Więc twoje tłumaczenie też uważam za tłumaczenie z D.

oznacz moderatorów

dum44
#8 Zapaleniec#

Taka ciekawostka - Allegro wprowadziło nowe znaczenie słowa UPROSZCZENIE. Wg Allegro podniesienie opłat prowizji do 11,11% to jest UPROSZCZENIE ZASAD NALICZANIA prowizji.

Allegro w regulaminie Załącznik nr 4 - pisze, że

podkategoria "Numizmatyka")

  • Netto: Licytacje od 1zł bez ceny minimalnej: 5% nie więcej niż 200 zł
  • Brutto: Licytacje od 1zł bez ceny minimalnej: 6,15% nie więcej niż 246 z

ALE O TYM, ŻE JEŻELI KTOŚ NIE WYSTAWIA OD ceny minimalnej - tylko przykładowo wystawi monetę od 20 złotych - to już taki sprzedający ZAPŁACI 11,11% tak wskazuje Kalkulator Allegro i tyle pobierają - nie wspominając już o tym, że taką prowizję w WYSOKOŚCI 11,11% pobierają też od kosztu przesyłki.

Jak tak wg Allegro wygląda UPROSZCZENIE ZASAD OBLICZANIA PROWIZJI to ja dziękuję za takie uproszczenia - PROSZĘ JUŻ NIC NIE UPRASZCZAĆ I PRZESTAĆ CO KILKA MIESIĘCY PODNOSIĆ PROWIZJE.

 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Dla nich to proste .Nie dość że prowizje ciągle rosną to jeszcze dział "kolekcje" jest traktowany szczególnie wyjątkowo gdzie za wystawianie trzeba płacić .

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@dum44 Przecież to proste jak "kłębek drutu w kieszeni" > wyrwać jak najwięcej kasiory > a jak zwał, tak zwał.

oznacz moderatorów

Client:112604949
#10 Popularyzator#

@dum44 "nie wspominając już o tym, że taką prowizję w WYSOKOŚCI 11,11% pobierają też od kosztu przesyłki."

Przecież tak działa system prowizji na Allegro. Prowizja jest od całościowej kwoty zamówienia lub od kwoty przedmiotu + (1/liczba_przedmiotów_w_zamówieniu)*koszty_przesyłki. Nie dolicza się wartości usługi transportowej, gdy to zamówienie jest objęte Smartem - wtedy płacisz za Smarta. Sprawdzałem reguły wyliczania prowizji jeszcze przed tymi zmianami, więc chyba ktoś tutaj przespał.

oznacz moderatorów