anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro potrąca mi pieniądze za podjazd kuriera DPD mimo iż tego nie robię?

MariMarJewelry
#8 Zapaleniec#

Jestem umówiona z kurierem DPD, że nie robię podjazdu po paczki tylko podjeżdżam do niego na trasie (mówił, że nie musi mieć zrobionego podjazdu aby zabrać paczki), mimo to w rozliczeniach z Allegro widzę, że potrącona jest kwota 4,99 z opisem, że za podjazd. Jak mam to rozumieć? Pozdrawiam

12 lut 2024, 10:19
 
DPD - Kurier opłaty dodatkowe

 

Numer nadania:

1000707360490U

Nazwa usługi dodatkowej:

Zlecenie odbioru (dot. jednorazowego zlecenia 3 lub mniej paczek)

Kod:

DPD_N1_PODJAZD

Identyfikator zamówienia:

8d876e12-b661-11ee-9785-e1318688de4d

Identyfikator kupującego:

6384790

Przewoźnik:

DPD

-4,99 zł
-4,99 zł
oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mix-mce
#14 Krzewiciel#

Kurier nie może odebrać paczki jeśli nie ma zlecenia odbioru (to trochę bardziej skomplikowane ale w skrócie tak to działa), więc jeśli dajesz kurierowi paczkę, nie ważne, gdzie, może być nawet za bramą sortowni to masz liczone jako zlecenie odbioru.

Kurier oczywiście nie musi mieć zlecenia, może go sobie sam zrobić jak widać.

Zawoź paczki do punktu odbioru albo nadawaj jak Ci się uzbiera więcej niż 3, tylko wtedy unikniesz opłaty.

oznacz moderatorów

MariMarJewelry
#8 Zapaleniec#

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Przypuszczałam, że może tak być 🙂

oznacz moderatorów

henex_allegro
#9 Pomysłodawca#

Witam,

 

Przecież te podjazdy sa bezpłatne nawet od 1 paczki, ja mam -4,99 i zaraz +4,99

 

oznacz moderatorów

MariMarJewelry
#8 Zapaleniec#

Nie są bezpłatne, owszem masz kwotę na zielono czyli + ale w kolumnie kwota natomiast w kolumnie saldo po prawej stronie  już jest minus czyli pobiera 

 
 
 
oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@henex_allegro wyciąg z cennika

Zlecenie odbioru dotyczy zlecenia 3 lub mniej paczek z jednego miejsca w tym samym dniu)
	
DPD_N1_PODJAZD
	
4,99zł
oznacz moderatorów

henex_allegro
#9 Pomysłodawca#

Szczerze, to ja już nie ogarniam tych opłat jakie pobiera allegro. Kroją za wszystko.

Na webinarze ostatnio jak byłam, to babka mówiła, że podjazdy od 1sztk są bezpłatne.....

Za inposta tez kroją kasę....

oznacz moderatorów

MariMarJewelry
#8 Zapaleniec#

Nie wiem po co to mówią... zanim podpisałam umowę z inpostem i generowałam etykiety allegro przez inpost to żeby zamówić podjazd kuriera musiałam dodatkowo uzupełnić konto żeby to zrobić ale kwoty nie pamiętam dokładnie  6-7 zł 

oznacz moderatorów