anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro samowolnie wkleja mi obce zdjęcia innych użytkowników

Eltronic-
#9 Pomysłodawca#

Witam wszystkich.Może ktoś mi wyjaśnić ( albo jeszcze lepiej gdyby to był moderator z Allegro) PO CO i jakim prawem samowolnie Allegro wkleja mi do moich aukcji z moim nr EAN zdjęcia podobnych ( tylko z wyglądu !) przedmiotów OBCYCH użytkowników ? Dokładają mi tylko pracy,bo muszę je usuwać,a i tak nie wiem czy one znowu się nie pojawią.Czy szanowne koleżanki/koledzy mieli już takie sytuacje? Czy jest jakaś szansa na zablokowanie tego czy nadal Allegro będzie mi takie niespodzianki szykować? Dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Zapytam, bo mam zdziwienie wielkie 🙂

Miałeś wystawione swoje aukcje i nagle pojawiły się w nich zupełnie inne, obce zdjęcia?

 

oznacz moderatorów

Eltronic-
#9 Pomysłodawca#

Właśnie tak.Były to zdjęcia z podobnym towarem ale nie moje innych użytkowników.Zirytowało mnie to,bo teraz mam od groma dodatkowej roboty bo nie wiem jak jest na innych aukcjach.A oczywiście zaczęło się to prawdopodobnie jak zaczęli automatycznie "wiązać" aukcje z podobnymi towarami.

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Matko Boska Allegrowa!!! Tutaj to już cuda na prawdę dzieją się 😉

Programista miał fantazję albo inne używki 😉

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

obawiam się, że to kolejny dowód na to, że "produktyzacja" żyje własnym życiem i to tylko kwestia czasu, że allegro będzie ingerować w treść naszych aukcji, bo przecież już to robi np. z tytułami. w moich produktach np. ktoś wnioskuje o wpisanie wagi ? skąd wie ile co waży, nie mam pojęcia, ale portal akceptuje takie zmiany, i to często są absurdalne parametry, np. waga 2 kg dla ramienia wycieraczki, które waży 300g itp.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@mikeza coraz bardziej przekonuję się do banicji. Allegro pozmienia oferty, nawpisuje głupot i dodatkowo dostaniesz POK'a za niezgodność. Trzeba jakiś film nakręcić - Bareja by się przydał....

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Pomoc sprzedawca to nie chcą ale utrudnić pracę i doprowadzic do białej gorączki to udaje im się wyśmienicie . Biada sprzedawcom,biada .

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Dziewczyny na forum pomagają jak mogą i wiją się w gąszczu tych głupich zmian - ja im nie zazdroszczę, a wręcz współczuję, bo są zawsze wystawione na odstrzał i muszą świecić oczami argumentując głupie regulaminy w miarę możliwie sensowny sposób. Ja mam bujną wyobraźnię, ale chapeau bas dla nich za to co robią.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@mikeza allegro dąży by sprzedawcy nie mogli tworzyć własnych ofert

chce tym sposobem zmonopolizować sprzedaż u siebie

każda zmiana prowadzi do tego celu

nie zdziwię się jeżeli za rok góra dwa będzie można wybierać tylko produkty i gotowe opisy

z listy dostępnej w produktyzacji

oznacz moderatorów

Eltronic-
#9 Pomysłodawca#

A najgorsze jest to,że klienci są zdezorientowani,bo wchodzą na aukcje np. żarówki czerwonej a tu sruuu ,wszystkie kolory do wyboru i to różnej maści żarówki.No i co gorsza...nie moich.Czyli widać,że ktoś się dokleja do twojej aukcji ( poprzez ten sam nr EAN,o który tak bardzo zabiegało Allegro i zapewne inna firma też 🙂 ale to nie byłby jeszcze problem no ale jak ten KTOŚ do tego ma wyższość nad twoją aukcją i dokleja (może nie świadomie ) swoje fotki w twojej aukcji to już jest nie ciekawie.To są właśnie te DOBRE ZMIANY ,które co krok odczuwamy.Czekam jeszcze cierpliwie na jakieś słowo od pracownika Allegro...

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Moja teoria jest następująca: wystawiasz przez formularz, to wybierasz pierwszy produkt z listy, nie weryfikujesz tego. Później połączenia z katalogiem wyglądają, jak wyglądają... Ja już nie kupuję na Allegro - wolę wyszukać przez google i zapłacić za przesyłkę niż bujać się ze zwrotami. Chyba dużo ludzi podchodzi do tematu podobnie, bo u mnie sprzedaż na Allegro umarła...

oznacz moderatorów

Eltronic-
#9 Pomysłodawca#

Nie mogę powiedzieć,że u mnie sprzedaż umarła.Jest OK,kręci się na zadowalającym poziomie,ale na przestrzeni dwóch lat Allegro zrobiło rewolucje ,że tylko niezły bałagan i zamieszanie z tego wyszło.Ma kontakt z wieloma sprzedawcami,którzy o wiele dłużej sprzedają na portalu i wszyscy są zgodni.Totalne zagmatwanie i utrudnianie Sprzedającemu.Za to Kupujący ma jak najbardziej dobrze.Jemy to się do tyłka włazi i on ma prawo do wszystkiego.Nawet jak kupi coś za 2zł a za 38zł dołoży do Smarta i potem to zwróci nie zapłaci dalej za przesyłke .Dla mnie to jest rozbój i chamstwo które Allegro toleruje.Ufff....ale to dyskusja na inny temat.

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

U mnie trup - do tego jak piszesz - zwroty w ramach smarta - wszyscy są in plus tylko nie sprzedawca. I wyjaśnij teraz klientowi, że towar kosztuje tyle a tyle... Kosmos... Ostatnio zauważyłem wysyp nowych kont z dziesiątkami tysięcy aukcji... wszystko w dropie - tak przypuszczam... Asortyment od sasa do lasa... Jak dostaną zwroty to będzie koniec biznesu... Ale Jest kilku mentorów na YT, którzy twierdzą, że to **piiip**isty interes i masz prowizję na poziomie 50%... Dzieci neostrady lecą jak ćmy do latarni...

oznacz moderatorów

Eltronic-
#9 Pomysłodawca#

Hmmm,weekend minął a kogoś z Allegro ani widu ani słychu.Zapewne sami są zdziwieni tym tematem albo ten proceder trwa od dawna i lepiej o nim nie mówić... 🙂

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Eltronic- a wystawiałleś lub modyfikowałeś ofertę poprzez plik lub narzędzie do obsługi ofert?

oznacz moderatorów

Eltronic-
#9 Pomysłodawca#

To były starsze aukcje,których nie edytowałem od co najmniej kilku miesięcy.Przeglądam teraz wszystkie aukcje,no i oczywiście było takich więcej.

oznacz moderatorów