anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro usunęło moją ofertę?

www_conrada11_pl
#8 Zapaleniec#

Chodzi o książkę: Kowalski Żydzi chrzczeni (10162947692), którą Allegro usunęło z aukcji. Tymczasem ten sam tytuł innego oferenta nadal jest oferowany:

S.Kowalski "Żydzi Chrzczeni" 1935 UNIKAT

i był oferowany w momencie, gdy ja wystawiałem mój egzemplarz. Dlatego też nie sądziłem, że naruszam regulamin. Czy ktoś to rozumie?

21 ODPOWIEDZI 21

Odp.: Dlaczego Allegro usunęło moją ofertę?

Client:44052296
#12 Orędownik#

@www_conrada11_pl  a dostałeś jakiegoś e-maila od allegro z powodem usunięcia?

Odpowiedz
Ładowanie...

www_conrada11_pl
#8 Zapaleniec#

Standardowy mail powołujący się na stowarzyszenie Nigdy Więcej, które to stowarzyszenie podaje wykaz książek nierekomendowanych do sprzedaży.

Odpowiedz
Ładowanie...

Knowhere
#21 Demiurg#

@www_conrada11_pl Nie wiem o czym jest ta książka, ale podejrzewam że chodzi o Żymian w tytule, a nie o jej treść per se.

#12 Orędownik#

@www_conrada11_pl  to weź na okładce zaklej taśmą izolacyjną (czarną) słowo na Ż i spróbuj wystawić od nowa 😁

Odpowiedz
Ładowanie...

#12 Orędownik#

To może tamta oferta też jest niezgodna z zasadami.  Spróbuj zgłosić może też usuną

Odpowiedz
Ładowanie...

www_conrada11_pl
#8 Zapaleniec#

Nie rozumiem logiki działania Allegro. Jeżeli zdejmują jakąś ofertę, gdyż uznają ją za niezgodną z regulaminem, to jednocześnie winni zdjąć wszystkie oferty tego tytułu. To przecież oczywiste.

Odpowiedz
Ładowanie...

#12 Orędownik#

Sami rzadko kiedy to robią. Może ktoś zgłosił Twoją ofertę

Odpowiedz
Ładowanie...

www_conrada11_pl
#8 Zapaleniec#

Czyli reagują wyłącznie na donosy?

Odpowiedz
Ładowanie...

www_conrada11_pl
#8 Zapaleniec#

A sami z siebie niczego nie weryfikują i nie sprawdzają, mimo powoływania się na współpracę z jakimś stowarzyszeniem, które podsyła im tytuły książek do usunięcia?

Odpowiedz
Ładowanie...

pulkownik66
#19 Nestor#

@www_conrada11_pl  Ooo tak- lubią donosicieli🤣

Odpowiedz
Ładowanie...

pulkownik66
#19 Nestor#

@www_conrada11_pl  Oni nie lubią weryfikować- lubią liczyć kaskę z prowizji

Odpowiedz
Ładowanie...

www_conrada11_pl
#8 Zapaleniec#

Czy całe to powoływanie się na jakieś stowarzyszenie, to wielka ściema i mydlenie oczu?

Odpowiedz
Ładowanie...

mr_oma
Moderator
Moderator

@www_conrada11_pl, dziękuję Ci za Twoje zgłoszenie. Znalazłam ofertę, o której mówisz i poprosiłam o zweryfikowanie, czy nie narusza ona regulaminu. Postaram się jak najszybciej wrócić do Ciebie z informacją zwrotną.

Maja
   Moderator

Ładowanie...

RED
#17 Koryfeusz#

@mr_oma gdzie w regulaminie allegro jest mowa o blokowaniu legalnie wydanych książek

z listy jakiejś tam organizacji czy stowarzyszenia

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prawo polskie wyraźnie określa jakich i dlaczego nie można sprzedawać/rozpowszechniać

materiałów

a na stronie stowarzyszenia Nigdy Więcej czytamy

cyt

- Skrajnie antysemicka książka „Żydzi chrzczeni” autorstwa Stanisława Kowalskiego (wydanie współczesne, bez komentarza historycznego), w której stwierdza, że Żydzi nawracają się tylko pozornie na wiarę chrześcijańską, by mogli przeniknąć do polskiego społeczeństwa, a następnie jako zdrajcy doprowadzić do „judaizacji Kościoła i społeczeństw nieżydowskich”. Według Kowalskiego celem Żydów miałoby być „panowanie nad narodami”. Jego książka opiera się zatem na antysemickiej teorii spiskowej.

czy wg allegro cyt (wydanie współczesne, bez komentarza historycznego) to książka z 1935 roku?

Odpowiedz
Ładowanie...

ZibiK30
#18 Luminarz#

@www_conrada11_pl Człowieku 🙂 z tego co czytam, ze jest jakaś cenzura książki i nie jest to mein kampf to bym ją tym bardziej wystawił na licytacji z zamazanym tytułem i co tam jeszcze jest na okładce a tytule aukcji wpisał "książka cenzurowana przez allegro" na bank ją sprzedasz o wiele drożej 😄 Sam bym się skusił zalicytować z ciekawości, ale ostrzegam, jak by się okazało, ze nie jest cenzurowana to od razu zwrot i komentarz z niską oceną 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca

Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

Odpowiedz
Ładowanie...

www_conrada11_pl
#8 Zapaleniec#

Zajrzałem na stronę stowarzyszenia Nigdy Więcej, na które powołuje się Allegro zdejmując książki. Przeważnie są tam zapomniane tytuły z międzywojnia, czasem mające jakieś reprinty. Wszystko to bardzo niszowe i na Allegro występujące sporadycznie - wcale lub pojedynczo. I te książki Allegro zdejmuje. Natomiast jest jedna książka wydana ostatnio - "Cham niezbuntowany" Rafała Ziemkiewicza.

I tu szok - książka ta sprzedawana jest na Allegro w setkach egzemplarzy i Allegro jej nie zdejmuje. Czy ktoś to rozumie?

Odpowiedz
Ładowanie...

ZibiK30
#18 Luminarz#

@www_conrada11_pl Jak lobbing dobrze działa to i wszystko się dobrze kręci 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca

Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

Odpowiedz
Ładowanie...

Knowhere
#21 Demiurg#

@www_conrada11_pl

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/rafal-ziemkiewicz-ksiazka-nowa-cham-niezbuntowany-na-allegro-j...

www_conrada11_pl
#8 Zapaleniec#

Znam ten materiał. Tylko dlaczego Allegro, skoro zdecydowało się przestać zdejmować książkę Ziemkiewicza, nadal posługuję się wykazem stowarzyszenia Nigdy Więcej, gdzie ten tytuł ujęty w wykazie, a jednocześnie zdejmuje inne tytuły z wykazu. Przecież w ten sposób zaprzeczają sami sobie.

Odpowiedz
Ładowanie...